ליאז'-בסטון-ליאז'

ליאז'-בסטון-ליאז'

היום, בפעם ה-102, מתקיים בדרום בלגיה, באזור דובר הצרפתית, המרוץ הקלאסי של ליאז'-בסטון-ליאז'. מנצח השנה שעברה, אלחנדרו ואלוורדה, משתתף גם השנהוהוא אחד המועמדים המובילים לניצחון. מועמדים נוספים הם סיימון גראנס שניצח ב-2014 ודן מרטין שניצח ב-2013 ושניהם נמצאים בכושר טוב ונתמכים על ידי קבוצות חזקות.
מרכיב משמעותי במרוץ היום יהיה כנראה מזג האוויר. צפוי גשם, קור במעלות של 1-7 צלזיוס, ורוח צד/פנים בחלק השני של המרוץ.
שידור חי ביורוספורט מ-15:00 עד 18:00

גם שינויים במסלול, לעלייה הראשונה יגיעו בדרך שונה מהתכנית...

המסלול שונה בגלל השלג.

המרוץ היום יהיה גם הישרדות למרחקים ארוכים.
קשה להאמין שיהיה מרוץ הצדעה למהדורה שהתקיימה בדיוק היום (24 באפריל) לפני 39 שנים (1977), אז התקיים המרוץ בשלג כבד ורק 24 רוכבים סיימו.

מעבר ל- 24, מתוך כ- 150 שזינקו, שנרשמו כמסיימי המרוץ אז, היה גם קרב ענקים בין הינו (ניצחון במונומנט הראשון בקריירה שלו) מרקס (על סף פרישה וסיים שישי), דה ולמניק (סיים רביעי), מטרנס (סיים חמישי) ועוד.

צופה במרתון לונדון ועוקב אחרי ה"ליאז - בסטון - ליאז" תוך התלבטות מתי להפעיל את המזגן (27 מעלות עכשיו ועולה...) ושם שלג כבד.. מתלבט אם החיים שלי יפים, או גלשו לחזירות נהנתנית.

ועם במהדורות "הזקנה" בשלג עסקינן, מהדורת 1980 חייבת...

ברשימה שמעולם לא הכנתי - "מהדורות הקיצון של המונומנטים".

בשנת 1980 שוב ניצח הינו, שוב בשלג כבד, שוב סיימו מעטים (רק 21 רוכבים) ואז פרשו מהמרוץ כמעט מחצית ממרכיבי הדבוקה כבר לאחר שעה.
אני חושב שמצאתי סרט של אותה מהדורה- כאן.

סיכום המרוץ וסיכום משחק הפנטזיה

אחד המרוצים הקשים שנראו בשנים האחרונות. בסיום, הטקטיקות שיחקו פחות ושיחק יותר למי נשארו רגליים בתנאי מזג האוויר הבלתי אפשריים שהיו היום. בקילומטרים האחרונים אלבסיני נראה כרוכב החזק ביותר אך הוא כנראה משך יותר מדי בקטע האחרון והיה מבחינתו עדיף אם היה משחק קצת עם השלושה שרכבו איתו מקדימה והיו מרוצים מעבודתו מקדימה. הוא גם אמר אחרי המרוץ שטעה בבחירת ההילוכים בספרינט.

התוצאות הלא כל כך צפויות של המרוץ הביאו לכך שבמחזור האחרון במשחק הפנטזיה כמעט ולא חלו שינויים בטבלה. הרוכב היחיד שצבר נקודות היום וגם נבחר במשחק הוא רוי קוסטה שסיים שלישי ונבחר על ידי ערן טל. אולם זה לא שינה מאומה בטבלה ומנצח משחק הפנטזיה במרוצי האביב לעונת 2016 הוא
shakir balik
עם 677 נקודות. למקום השני הגעתי אני, עם 601 נקודות וסוגר את הפודיום rubber duck עם 583 נקודות.
תודה למשתתפים.

rubber duck

New member
תודה מכל הלב אודי

אין זה דבר מובן מאליו שאדם משקיע ויוצר משחק שמוסיף הרבה עומק לצפיה בקלאסיקות

מתנצל על האיחור ( כמה ימים עמוסים )
לשם שינונ השנה גם ראיתי את כל המרוצים

שרון

shakir balik

New member
מצטרף לתודות

תודה אודי על ארגון המשחק והניתוחים.
וכנראה שאני קלאסיקן לא רע - כבר פעם שנייה שאני זוכה בפנטזיה של האביב....
תודה לכל הרוכבים שעבדו קשה בשבילי....

למעלה