פתחי איוור מסוכנים לכבישונים - יש תקן?

• פותח הנושא mem99
  • פורסם בתאריך

mem99

New member
פתחי איוור מסוכנים לכבישונים - יש תקן?

בכניסה לחניה בעבודה נמצאים פתחי האיוורור שמופיעים בתמונה. השבוע, אחרי פעמים רבות להקפדתי להמנע מהם נכנס הגלגל הקידמי שלי לקולטנים ועופפתי באוויר. לאופניים ולרוכב שלום.
אני רוצה לשכנע את הנהלת הבניין לתקן את זה. מה אומרים תקני הבניה בנושא?

ItsikH

Member
בעיה ידועה ומוכרת, גם פתחי ניקוז, ולא ידוע לי על תקן
נאמר שאם לא ישתכנעו הייתי רומז שנזק אפשרי לרוכב עלול להסתיים בתביעה... מה שנכון עובדתית - אלא אם יש גישה אחרת לחניון שאתה יכול לנצל מבלי לעבור את המכשול הזה.

ariasdo

New member
ישראל מדינה מתוקנת יש תקן שכפוף לפרשניות ואישור יועצי בטיחות

פתחים ממרתף או ממרתף שמשמש לחניה או ממחסנים במרתף
ההגדרה שלהם פתחים לשחרור עשן הגודל בהתאם לכללים לשחרור עשן טבעי או מלכותי מאולץ .

מיקום הפתח זה מחוץ לתחום המרתף ומחוץ לכיסוי הבניין במקום שיש אויר צח , ויש לזה מספר פתרונות - השיקול למיקום תלוי בתכנית המרתף , ובאילוצים שונים .
אם היה לי את התכניות של החניון היתי יודע מה הסיבה למיקום הנ"ל ולמה משמש הפתח בכביש .

אחד הפתרונות זה גם בתוך כביש בתנאי שהכיסוי זה רשת מסיבת שתחזיק עומס של מכוניות בהתאם ליעוד מרתף החניה .

במרתפים קיימים עוד רשתות לניקוז מים וכו' .

כביש הגישה לכניסה למרתף מיועד למכוניות בלבד ולזה עומד בתקן - אופני כביש לא נלקחו בחשבון בכניסה לחניונים , להולכי רגל צריכה להיות מדרכה קטנה בקצוות .

מצער שזה גרם לך לתאונת נפילה ועוד במקום שאתה מכיר - גם אני נפלתי בקיר שאני מכיר .

אני שולח לך במסר סרטון מהנפילה שלי רק אל תצחק עלי גם זה כאב .

אריה סדובניק

ItsikH

Member
האם זה נכון גם בכביש פתוח? טענת הגישה להולכי רגל מובנת
אבל בכביש פתוח אין חלופה והוא מיועד לאופניים בדיוק כמו לכל רכב אחר - האם ניתן לטעון בכביש שהשבכה חייבת להתחשב ברוכבי אופניים? כי פתחי הניקוז למים הם אורכיים לרוב.

asherme

New member
להימנע ולשנות

להימנע מכניסה למכשול כגון דא.
לשנות את כיוון הרשת -
מבחינת ניקוז המים / שחרור עשן - חסר משמעות.
מבחינת גילגול חישוק הכביש - משמעות גדולה !

cipo 1

New member
לדעתי הפתרון הרבה יותר פשוט למרות שזווית הצילום קצת בעייתית

אבל אם המכסה הוא ריבועי פשוט להוציא אותו מהכלוב ולהפוך את כיוון השלבים
שיהיה אופקי לכיוון הנסיעה .
ואם הוא מלבני אולי אפשר לשכנע את הגורמים המתאימים ליצר רשת כזו עם שלבים בכיוון אופקי.
בהצלחה !!
עודד צור

למעלה