יום שני, שתינו משהו מעניין עד עכשיו?

yezer

New member
ארדבג וחברים

הסופש נדגם ארדבג גלילאו. זוהי גירסה שיצאה בשנת 2012 מחביות שבין היתר הכילו יין מרסלה.
ההשקה של הויסקי לוותה בגימיק של שילוח דוגמית ארדבג לחלל "בכדי לחקור את ישון הויסקי בתנאי חוסר כבידה..." נו שוין.
לגופו של עניין מדובר בויסקי מצויין אפילו למי שאינו חובב מתיקות יתר וזאת הודות למורכבות הפירותית לצד הטעם הכבולי של ארדבג.

בהזדמנות אחרת נדגם הפידיך החדש שפונש בחביות שהכילו לפני כן בירת ipa.
שלא כמו רבים מחברי, אני די אוהב את הפרופיל של המזקקה (אולי זוכר להם חסד נעורים) אולם ויסקי ללא ציון גיל שעבר דרך חביות בירה עורר בי סקפטיות רבה.
מה לא עושים בשם המדע, ולכן טעמתי את הפידיך והופתעתי לטובה
הפרופיל הפידיכי המוכר עם מרירות של אשכוליות שמוסיפה מורכבות לטעם.
מודה שלא הייתי קונה בקבוק אך להינות מכוסית בבר- בהחלט.

knappertsbusch

New member
גם אני מחובבי פידיך... ה-12 בעיקר

פשוט, אבל כל מה שצריך להיות בוויסקי נמצא שם,
אפילו חריכה קלה מהחבית.

knappertsbusch

New member
שכחתי לציין בשבוע שעבר

שלנקרלה אורבוק מהחבית ב״פורטר אנד סאנס״.
כמה שהבירה הזאת טעימה, אין דברים כאלה.
שוקל חצי-ברצינות לייבא איזו מכולה של שלנקרלה למיניהן ו״להסתפק״ רק במבשלה הזאת עד סוף ימיי פה על האדמה.

nimrodrosen

New member
כל מיני דברים משעממים

אבל גם רום מאיירס מבקבוק של שנות ה 70-80, קצת פאנק ג'מייקני, גוף מלא, טיפל'ה סוכר - רום מעולה.

בגזרת המאכזבים- גמלה פינו נואר 2012.

kinks

New member
כמה דברים מאוד מעניינים

התמונות אומרות הכל.
בקצרה, הארמנייאק פשוט נפלא, פרחוני שופע טעם אולי פחות עמוק מקוניאק אבל איזה קסם זה!
הקוניאק הוא מתזקיקים בן 35 שנה, משאיר עודף מהנסי אקס או, איזה יופי של דבר, גם לוקח זמן להבין אותו. צריך להיפתח ועוד.
הקלבדוס זה מאזור שמותר להוסיף אגסים, בן 25 שנה אבל עם רעננות נהדרת של הפרי וכלל לא כבד, גם לוקח זמן להבינו, זה מעט מוזר בהתחלה אך ככל ששותים הטעם מתפתח נהדר.

אני בכלל פורש לכיוון מחוזות הארמנייאק והקלבדוס, שני אזורים בלי הרבה הייפ אבל איזה דברים נפלאים מיושנים המון והמחיר יחסית נמוך. הקוניאק יחסית יקר אבל שוב, מחזיר עודף מהנסי ועולה עליו כמה וכמה רמות.

לגמרי!

והיום הם גם נותנים תמורה לא רעה בכלל יחסית לויסקי ורום.
אם בוחרים טוב, יש איכות יוצאת דופן.

kinks

New member
בוויסקי גם אפשר

למצוא מזקקות טובות שעדיין מסורתיות ללא מחירים מפציצים. אם כי לדעתי בדומה למה שקרה ליינות עם רוברט פארקר זה קורה גם לוויסקי בגלל המדרך של ג'ים מרי. המחירים אינם סבירים בעליל.
&nbsp
בתי קוניאק קטנים.
ארמנייאק שהוא תמיד אנרייטד
וקלבדוס.
&nbsp
הרום והג'ין נהנים מהייפ של ברי קוקטיילים בעשור האחרון והמחיר שלהם מטפס אצל הג'ין זה לרוב ללא הצדקה. הרום תלוי איזה.
&nbsp
כאמור, המצב שלי בוויסקי יחסית סביר אני חובב את הדברים בין 12 ל 18 שנה אך גם הם נעלמים מהעולם לצערי.

nimrodrosen

New member
פגז!

גם אני מתחיל להתעניין בקוניאק מבתים קטנים וארמניאק אך ממש בחיתולים, נראה שזה המקום בו התמורה למחיר היא הטובה ביותר כיום.

לעומת זאת קלבדוס עדיין לא הצליח "לתפוס" אותי. למעשה לאחר טעימה רוחבית של כ-10 בקבוקי קלבדוס שונים רמת העניין שלי בקטגוריה ירדה.

למעלה