המלצות לוויסקי

מתחיל13

New member
המלצות לוויסקי

הבקבוקים מתחילים להיגמר והמפלס יורד, מה שאומר שצריך לחדש את מלאי הוויסקי.

אני מחפש דברים מעניינים וטעימים בכמה רמות:

1. עד 150 ש"ח לבקבוק, בלנד, משהו נחמד לשתות בערב שגרתי, לא כבד מדי ולא פלצני. בגזרה הזו אהבתי מאוד את הטיצ'רס, טיפה מתוק, טיפה מעושן, ותמורה מצוינת למחיר.

2. סינגל מאלט עד 200 ש"ח. אני מחפש משהו לא מעושן, חלק ונחמד. הגלנמורנג'י אוריגינל (שנגמר עכשיו) היה נחמד, אבל פחות טוב ממה שעושים ממנו.

3. סינגל מאלט עד 300 ש"ח. עכשיו אני עם טיפותיו האחרונות של הגלנליווט 15. מאוד אהבתי. מחפש משהו קרוב ודומה יחסית.

ועוד משהו, כל הוויסקים צריכים להיות כאלה שלא יושנו בכלל בחביות יין, מטעמי כשרות.

מתחיל13

New member
אז אני מבין שאין כאן חובבי ויסקי...

מתחיל13

New member
נתתי פרטים

בגיזרת הסינגל מאלט אני מעדיף לא מעושן בכלל, ובבלנד הזול יותר אפשר קצת מעושן (בסגנון טיצ'רס או מקסימום בלק לייבל).
&nbsp
אני אוהב שהם חלקים ולא עוקצניים יותר מדי, לכן פחות אהבתי את הגלנמורנג'י שאמנם הטעם שלו מצויין, אבל האלכוהול בו יותר מדי דומיננטי.

ShaneG

New member
צודק, סליחה

עברתי על כל מה שאני מכיר שזמין בארץ וממש קשה לחשוב על דברים שלא נגעו בשרי. עומד מאחורי מה שnavefire אמר לגבי הפאלטני והגלן שקושיה 15, שניהם וויסקים מעולים.

אתה פתוח לברבון? אין את בעית היין ויש כמה אדירים שאפשר לקנות בארץ, לדוגמה הפור רוזס אצווה קטנה.

navefire

New member
הי, המלצות :

מגביל מבחינת ללא שרי, ללא עישון ובמה שיש בשוק המקומי בטווח אבל אנסה לתרום על בסיס נסיון אישי:
&nbsp
1. בלנד יומי טוב ולא יקר: נסה אירי. TEELING SMALL BATCH מומלץ.
בבית המשקאות של נפטלי\חנויות משקה אינטרנטיות נמכר סביב 150. קל למצוא בכל חנות.
46% אלכהל , ללא ציון גיל.פיניש בחביות רום. value for money גבוה, הוא מוצלח.
&nbsp
עוד המלצה : בלנדד מאלט סקוטי בשם BALCKFACE. יש עליו תווית כשרות. טעם דבש וקצת עשן. מעושן כ"בלייק לייבל" אולי מעט יותר. בן 8,שנים 46%. כ 170 ש"ח. הכוונה היא לגרסה בעלת תווית לבנה בקופסת קרטון. . יש גרסה עם תווית כהה על הבקבוק, מעושנת עד לשמיים. הברה אופי, אבל לא לטעם של כולם.
שים לב ששני הבלנדים "חזקים 46%". אפשר להתנסות בלהוסיף כמה טיפות מים ולדלל לסביב 40%.
&nbsp
אחד נוסף: monkyshoulder : בלנדד מאלט צעיר. כייפי ומתוק. כנראה שזו ההמלצה הבטוחה מבין שלושתם. נפוץ.
&nbsp
2. סינגלמאלט בסיסי 200 ש"ח ללא עשן\יין\שרי: לא מצליח לחשוב על הרבה.
הייתי ממליץ לנסות לטעום , לא לקנות עיוור.
old pulteny 12. 46%, דבש וקצת מלוח אבל לא מעושן. מעניין וקצת קשוח. אוהב.
glencedam 10 - ראיתי רק ברשת "מתוק וחריף". עדין ונעים.
250 ש"ח: glenscotia 15 - ווסקי עם כשרות. חזק, מריר ומעניין. לא בטוח שמתאים לכולם, אבל מוצלח מאוד לטעמי.
&nbsp
3. סינגמאלט סביב 300 , בדומה לגלןליווט 15:
TOMINOUL 16 -40%
תרשום , תרשום. ווסקי קטפתי רך , מלא טעם ווניל ועץ מורגש. הוא ב"ווליום נמוך" בגלל אחוזי האלכהל הנמוכים בדומה לגלנליווט. ממליץ בחום. קל למצוא אותו.
&nbsp
גלןפידיך 15\14 "אלון עשיר". 40%. " קניה בטוחה", אי אפשר ליפול איתם למקרה שלא טעמת בעבר. ווסקים די סטנדרטים. חושב שה-15 הוא ללא שרי אבל לא בטוח. הם סביב 250 ש"ח.
&nbsp
claynlish 14-46%
cragganmore 12- 40%
שני קלאסיקות פופולאריות
מאוד ממליץ עליהם. מאוזנים ומעניינים.
&nbsp
בהצלחה
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

nimrodrosen

New member
בבקשה

1. בושמילס לבן- בעיני בלנדד נהדר למחיר.
2. פאנטני 12, גלנגויין 10/12, טומטין 12, בלוויני 12.
3. גלנפידיך 14 (משמעותית טוב יותר מכל הליינאפ שלהם), גלנדרונך 12, גלנגוין 15... ואולי תשקיע יותר ולך על הגלנליבט 18- קפיצת מדרגה מה-15 שנה.

navefire

New member
נושא של כשרות..

ציין שמירת כשרות יין, גלגווין 15, בלווני 12, גלנליווט 18. גלנדורנך לשוגים השונים מכילים מיושנים בחביות שרי ספרדי

למעלה