מה שתינו בסופ״ש?

אני בטיול בארץ הקודש, איילה...

אז היה קצת ויסקי בימים האחרונים.
&nbsp
היו כל כך הרבה דברים, ואין לי זמן להרחיב עכשיו. פוסט מפורט על כל הטיול כשאחזור.
אז נציין רק את הנבחרים:
&nbsp
לגבולין.
(הכל... 10 שונים בין ה-8 החדש ועד 34 שנה מחבית שרי)
21 שנה של לאפרויג שנמזג למבקרים בחנות סתם כי הם גברים.
לונגרו 21 מחבית רום.
פורט אלן 23 שנה.
ערבוב רום מטורף מאיזורים שונים בקאריביים בחנות של קיידנהדס בקמפבלטאון.
&nbsp
היו ויהיו עוד הרבה...

navefire

New member
איזה טירוף . תהנה

טרם הייתי. מאוד מחכה להזדמנות ללכת על זה.
הדראמים המוצלחים שציינת זמינים לתייר המזקקות המזדמן עם קצת קסם אישי ושמחת חיים או שצריך לדחוף את היד עמוק עמוק לכיס\להגיע כ"מקושר" ?
שתף אותנו בהתרשמות ומסקנות מטיול שכזה.
!ENJOY, CHEERS

ShaneG

New member
לא יצא לי להיות באיילה (עדיין) אבלב היה וויסקי טוב

שתתי דוגמית של גלנגוין בן 19 מחבית יין אדום משאטו לה-פיט. אני ממש אוהב גלנגוין בכללי (אזהרה, לטעמי לפחות זה מאלט שדורש קצת יישון, לפחות 15 שנה כך) ופה ההשפעה של החבית עבדה כל כך טוב עם וויסקי, טעם עשיר של פרות, תבלינים עציים ויין כמובן.

קניתי גם בקבוק שרי לסופ"ש, פשוט היה חשק. Williams & Humbert Dry Sack 15 שנה. נפלא.

היה גם דוגמית של אולד בלנטרואן 10 שנים, וייסקי כבולי מטומינטול. אני בכללי לא חולה על טומינטול (יש להם כמה כוכבים על הרוב לא משהו) אבל ממש אוהב את הוויסקי הזה. טעמתי בעבר את הגרסא הרגילה ללא ציון גיל והרבה זמן חיפשתי את ה10 שנים. וויסקי כבולי מיינלנד קלאסי, עשן בשר שרוף, שמן מנועים וכל זה. הבעיה היחידי הוא המחיר, אפילו יקר בארופה.

וההיילייט של הסופ"ש: פתחתי בקבוק של לגבולן 8. וויסקי פשוט נפלא, הכבול עדין יחסית לגיל שלו ונותן לכל מיני ריחות וטעמים אחרים לצוף למעלה. נראה לי אני מעדיף אותו על ה16 ואפילו ה12 אם לוקחים את המחיר בחשבון.

רשומות בבלוג:
https://iwriteaboutstuffilike.com 

yoavge

New member
שתינו קנאה מלוא הגלונים וקצת ויסקי :)

ברביעי היה ערב לפרוייג במסגרת מועדון MMI, שתינו 5 לפרוייגים שונים מלווים בראיון וידאו עם מנהל המזקקה. התחלנו בלפרוייג QA (איום ונורא), ביקבוקים עצמאיים של דאגלס ליינג (8 ו-14 שהיה נפלא), לפרוייג 16 שאני מאוד אוהב ורוב הנוכחים גם אהבו אותו מאוד ולקינוח לפרוייג 10 ח"ח אצווה 6.
&nbsp
בסופ"ש עצמו - ליקר דובדבנים נהדר של minrodrosen (עוד מעט ייגמר הבקבוק
) טאליסקר סקיי וג'וני דאבל בלאק.

yaron avisar

New member
יש לי בקבוק לפרוייג QA שהביאו לי פעם מהדיוטי, לזרוק לפח ?

עד כדי כך הוא רע ?
&nbsp
ירון

yoavge

New member
ממש לא

לכל אחד יש טעם אחר ובמקרה שלי ה-QA ממש לא לטעמי ואני חושב שהוא רע.
&nbsp
אבל יכול להיות שטעמך בויסקי שונה ושכן תאהב אותו. ממליץ שתפתח אותו בבוא העת כשתרצה לטעום אותו ותבדוק בעצמך

yaron avisar

New member
בינתים פתחתי גלנליווט 18

חשבתי שהוא יהיה יותר מעניין, הוא קצת רזה בטעם. ה16 נדורה שהיה בטעימות הרבה יותר טעים.
נעזוב אותו קצת ונראה אם יפתח עם הזמן

אולי לבינתיים נפתח גם את הלפרויג...

ירון

navefire

New member
לגמרי , SKINNY GLENLIVET

הוא נעים וטוב אבל באמת רזה בטעם. קצת כמו בלנד. טועם ממנו בעצלתיים.
משקה טוב לאורחים שלא שותים קבוע ווסקי ולא רגלים לאחוזי אלכהל גבוהים\עשן .
לא טעמתי QA , אבל גם אני קבלתי מתנה.. SELECT של לאפרויג. עשו עליו זובור בכל ביקורת ווסקי אפשרית. עדיין סגור.
ציפיות נמוכות זה טוב, אולי בסוף יהיה לטעמך
&nbsp

nimrodrosen

New member
רוצה לייצג דעה שונה

אמנם לא טעמתי את הליבט 18 כבר כמה שנים אבל הזכרון שלי ממנו זה וויסקי נהדר עם המון מורכבות ואיזון.

yoavge

New member
מסכים עם נמרוד

בעיני הגלנליבט 18 הוא אחלה ויסקי. קצת קשה להשוות אותו לנאדורה 16 שהוא הרבה יותר אינטנסיבי ופירותי (והחוזק לא באותה שכונה בכלל).
&nbsp
אולי תזדקק לקצת זמן וסבלנות עד שהוא ייפתח אבל הוא מאוזן להפליא ונותן תמורה מצויינת ביחס למחיר שלו (באיזור 300 ש"ח בחנויות בארץ)
&nbsp

yaron avisar

New member
ניתן לו את הזמן ונראה אם יפתח

בינתים נפתח בקבוק נוסף, צריך לבחור אחד עם טעם שונה מהגלנליווט שיהיה אחד מתאים לכול מצב רוח.
אולי טליסקר 10, מזמן לא פתחתי אחד.
&nbsp
ירון

navefire

New member
A VERY MELLOW TATSE

שמח תמיד לשמוע דעות שונות. במיוחד מאנשים שיודעים דבר בכל הקשור לווסקי.
מבחנתי הטעם כמו בכותרת: נעים , לא אופנסיבי כלל, מאוזן. אבל ההרגשה די ממוצעת והוא לא מצליח להבריק, ובאמת מרגיש לי כמו הצעד הבא לטועם ווסיק מזדמן אחרי בלנדים של ג'וני ווקר. ככלל אני נהנה גם מסינגלמאלטים " מאופקים" בהם יש הנאה
בלמצוא את הטעמים השונים.
אבל לגביו אני מניח למלבד קצת טעמי שרי-ממתק עדינים , לא הצלחתי למצוא בו משהו מיוחד שימשוך לחזור אליו. ברור לי שזה שאלה של טעם.
הוא לא אכזבה גדולה , אבל לא אקנה בקבוק נוסף.
&nbsp
המחיר שלו מצויין ( נרכש ב במצבע ב 260 ש"ח).
&nbsp
כמה חבות דעת מווסקי בלוגר'ס למי שמתעניין :
&nbsp
http://scotchnoob.com/2012/04/26/the-glenlivet-18-year/
&nbsp
http://malt-review.com/2015/03/03/the-glenlivet-12-15-18-year-old-vertical-tasting/
&nbsp
https://jason-scotchreviews.blogspot.co.il/2009/09/glenlivet-18-yr-old-single-malt-scotch.html
&nbsp
https://maltactivist.com/2014/02/27/glenlivet-18-year-old/
&nbsp
&nbsp
&nbsp

yaron avisar

New member
ולעומת הגלנליווט - שילה שור קברנה סוביניון 2013

לפני כשנה רכשתי שישית שילה שור קברנה סוביניון 2013 (היו במחיר טוב), היין בבקבוקים שפתחתי לאחר הרכישה היה כבד וקשה מאוד עם טעם מודגש של עץ, נהנתי אבל היה קצת קשה מדי
&nbsp
ביום שישי פתחתי בקבוק נוסף לאחר שהיין עמד אצלי כשנה והוא היה אחר לגמרי, הרבה יותר עדין ומהנה, הזמן עשה לו טוב
נראה איך יהיו השניים הנותרים
&nbsp
ירון
&nbsp

knappertsbusch

New member
סובל קצת מחוזק נמוך אבל לא רזה, לטעמי

יש קשר משפחתי בטעם ל-12 ולנאדורה,
אבל הוא וויסקי שונה למדי משניהם,
מאוזן ומעודן עם זרזיף זעיר של עשן.

אני ממליץ שתתן לו זמן ותמשיך לטעום מדי פעם,
לדעתי הוא וויסקי נהדר והמחיר שלו בארץ כרגע בקרשים.

yaron avisar

New member
מה עם ה15 והאם מיתן לחזק כוהל

כתבת "יש קשר משפחתי בטעם ל-12 ולנאדורה" האם ה15 שונה מהם, אני אוהב את ה15, לא מכיר כלל את ה12 וטעמתי מעט מאוד מה 16.
&nbsp
כתבת "סובל קצת מחוזק נמוך אבל לא רזה", האם ניתן לחזק וויסקי בכוהל או שהוא חייב "לגדול" איתו ?
לכוהל כשלעצמו לא אמור להיות הרבה טעם, התוצאה תהיה מוזרה או טעם מגובש של משקה אחיד ?
&nbsp
ירון

kinks

New member
ה 15 הכי מאוזן

מודע לכך שבפורום אוהבים את המשקאות יותר חזקים ומתוקים הרבה יותר מטעמי האישי.
לטעמי ה 15 הוא מופת של איזון וטעמים שאין בהרבה וויסקי, הוא מאוד אללגנטי והוא הוויסקי החביב עליי מהמבשלה.
אם לאנשים חסר משהו ב 18 אז יהיה להם חסר יותר ב 15.
בכל מקרה לשפוט וויסקי לפני כשמגיעים לחצי בקבוק, זה מוקדם מדי.

nimrodrosen

New member
אתה יכול לשמור את ה QA לבישול

אחד מהפתרונות שלי לכאלה בקבוקים זה לשמור אותם לקומזיצים או טיולי שטח. בארועים כאלה גם וויסקי בינוני זה שדרוג מפנק. וכן, גם אני חושב שזה וויסקי שדרש QA לפני ששחררו אותו לשוק.

למעלה