un-aged New-Make Single Malt Whisky for WhiskyLive 2016

Mashke LChaim

New member
un-aged New-Make Single Malt Whisky for WhiskyLive 2016

אתם יודעים מה קורה מתי שמבשלן בירה מנוסה ויבואן מזקקות ומבשלות מקצועיות ( שמכיר מזקק אלכוהול ביתי כמוני
) מחליט לקחת חלק באירוע וויסקי הגדול בארץ - Whisky Live 2016 ולהציג לקהל הרחב את המזקקות החלומיות שלו?
כמובן, לצאת להרפתקה חדשה לשניהם ולהכין un-aged New-Make Single Malt Whisky לטעימות באירוע תוך פחות מחודשיים בשימוש עם מבשלה הביתית שלו ועם מזקקת צלחות החדשה שהשבוע נוחתת בארץ (ממש מהניילונים).
ארז אדר בעלים חברת DTM - "ציוד מקצועי למבשלות בירה" ואני החלטנו להביא לאירוע תוצרת וויסקי צעיר (לבן - ללא יישון בחביות) ביתי כדי להראות שגם מזקקות ביתיות מסוגלות ויכולות לעשות וויסקי ולהגיע לרמות טובות ואולי אפילו מצוינות (נצטרך לעבוד על זה קשה מאוד ואין הרבה זמן ליישון ומנוחה של וויסקי החדש בזכוכית)

Mashke LChaim

New member
תודה רבה!

נראה אותך שם? :)
אחרי שאתה מופיע על אחד מהפרסומות שלהם, בלעדיך כבר אי-אפשר!

נהדר! אשמח להיפגש סוף סוף!

סקרן לטעום, שיהיה בהצלחה.
&nbsp
רק הערה קטנה: בדוד זיקוק עם צלחות אתה מתכוון זיקוק רציף?
כי אז זה לא בדיוק סינגל מאלט לפי ההגדרה המקובלת.
&nbsp
אבל יהיה מעניין בכל מקרה!

Mashke LChaim

New member
אני גם מאוד אשמח להיפגש!

אנו נזקק את הוויסקי פעמים בזיקוק דודי
וגם אני רוצה להוריד מספר הצלחות במכשיר לשתיים בלבד כדי לשמור על איזה שהו טעם, כוונה לקבל תזקיק שני בעל 80-85 אחוזי אלכוהול כי עם 4 צלחות חוזק יכול להגיע עד ל- 90-92

חוץ מזה בתערוכה בטח יהיה עוד New Make ישראלי אחר של Milk&Honney
איתם באמת מעניין להשוות!

אתה מכיר את העבודה של Nikka עם מזקקת Coffey?

במזקקת מיאגיקיו שלהם הם גם עושים זיקוק רציף של מאלט (וגם גריין), וכמו שאמרת עם מעט פלטות כדי לקבל תזקיק בחוזק נמוך יחסית לרציף עם הרבה טעם.
&nbsp
גם בעולם הרום עושים דברים דומים - כמו קארוני הסגורה שעשו זיקוק רציף מפוצץ טעם משילוב של עמודת זיקוק אחת (והתוצר כבד ו׳מלוכלך׳) ו-5 עמודות משורשרות (שנתנו תוצר עדין וקל יותר). השילוב נותן רום מדהים ומיוחד, תנסה בהזדמנות לפני שהבקבוקים של המזקקה הזו נעלמים לתמיד.
&nbsp
מחכה לטעום את התוצר שלך!

Mashke LChaim

New member
לא מכיר אבל מעוד מעניין!

יהיו לנו שני bachים, ז"א נעשה ניסיונות עם מספר הצלחות מלא וחלקי
תודה, בשמחה ואולי אני יקח לאירוע עוד משהו מהתזקיקים שלי
שבת שלום!

למעלה