מסקנות ולקחים מהסדר - שתיתם יין מוצלח?

מסקנות ולקחים מהסדר - שתיתם יין מוצלח?

אולי גם איזה תזקיק כשל״פ מעניין?

ShaneG

New member
יין ובירה

בארוחה שתינו בקבוק קברנה 2011 של בנימינה רזרב, עדיו ופירוטי, מאוד אוהב את הסדרה הזאת מבחינת תמורה למחיר. האורחים גם הביאו 2 בקבוקי קברנה של סלקטד, nuff said.

אתמול שתתי קצת מהבירת תמרים הזה של מבשלת מידן שמקבל הרבה פרסום. היה קצת טעם לוואי של סבן כמו כל דבר שכשל"פ, אבל שמוגש קר ביום חם זה עושה את העבודה, ונגיד שזה פחות טוב מבירה רגילה אבל יותר טוב מבירה לא טובה. אישית אמשיך לשתות רק יין בחג.

אצלי עדיין קצת חלש

עד אתמול בערב רק יינות סופר, שגם לא נעשה מאמץ לבחור את הטובים שבהם...
אם כי אני חייב לציין שרובם ראויים לשתיה, רמת הבסיס בארץ כבר לא רעה בכלל.
&nbsp
אתמול בערב פתחתי דובדבני 2013, זה בלנד של ק״ס וסירה מבית יקב מאור מרמת הגולן.
הפרי בולט והעץ פחות, חמיצות טובה, מאוד ׳ישראלי׳ מבחינת ריכוז הטעם והפירותיות הבשלה, עם קצת איזון של עשבי תבלין ושוקולד.
&nbsp
עשוי טוב, אבל לא משהו יוצא דופן לרמת המחיר שלו (סביב ה-100 ש״ח).

er77

New member
4 בקבוקים נפתחו (ונשתו במלואם)

רוזה של יקב שורק - חומצי כמו שצריך, פיירותי אבל לא מתקתק. בקיצור - כלבבי.
סוביניון בלאן של פלטר 2015, מצויין. מעניין שמשנה לשנה עושה אותו טל פלטר אלכוהולי פחות (השנה 10.7%), והוא בהחלט עושה את העבודה.
פלטר פינו נואר 2010 - קצת אכזב, שטוח משהו, למרות שטעמי חבית מודגשים.
ירדן פטי ורדו 2012 - הלך מצוין עם המנות העיקריות. הרבה מאוד פרי, אם כי לא על חשבון חומציות. שווה להמתין איתו עוד כשנתיים לפחות, אם כי גם עכשיו בהחלט מהנה לשתייה.

kinks

New member
בדומה לכל דבר בסדרת ירדן

מנסים לשחזר את הקברנה סוביניון ירדן רק עם זן אחר. הפטי ורדו מוצלח יותר מכל מה שהם ניסו עד עתה, מכיוון שהזן הזה מגיע לבשלות גבוהה בארץ.

רשמתי לעצמי לנסות

kinks

New member
סוכריה על מקל

אבל הפעם זה הצליח. המלבק פחות מוצלח ממנו.

kinks

New member
הפלטר סוביניון בלאן 2015

פשוט נהדר, טעמתי ביקב אחד הטובים ביותר!

kinks

New member
לבינתיים שני יינות

יראון 2008, פרי ישראלי בשל , מתוק, לא מעט חבית, יופי של יין בקונספט המודרני, קצת מעייף את החך.
&nbsp
השני בורגון בדרגת וילאז' משנת 2006 שעדיין נותר ממנו, בעצם משניהם נותר. כל כך מקסים היין הזה שבקרוב בן עשור ונמצא בתקופה נפלאה שלו. פעם הוא גם עלה בסביבות 200 פלוס שח ביינות בורגון, כיום מחירו האמרי לשלוש מאות פלוס. יופי של יין, אחד הוילאז'ים הטובים שיצא לי לטעום.
&nbsp
Domaine Ponsot Chambolle-Musigny Cuvee des Cigales

yezer

New member
מילה חדשה שלמדתי

מאלטרנטיבה

אז חשבתי שהמאלטרנטיבה שלי בפסח תהיה רום אבל הבנתי שחלק גדול מהרומים המיושנים ישבו בחביות ברבן שזה חמץ מובהק.
לפיכך אני מסתפק בארמניאק ובינתיים אני יושב על שלישיית הבקבוקונים של chabot
שקניתי בזמנו ביינות וטעמים. יש שם vsop, xo ונפוליאון.
ראוי בהחלט

kinks

New member
למעשה גם חלק מהטקילות

אם אתה לא במחמירים, תראה את זה בטל בשישים.

kinks

New member
רק טקילות ורום

שעברו חבית, יש מספיק כאלה שלא.

knappertsbusch

New member
שאבלי לבן כלשהו

הספקתי לשכוח מאיפה בדיוק, משהו בסביבות ה-70 ש"ח מדרך היין.
אלטרנטיבה יבשה וטובה לאדומים הכבדים והמעייפים למיניהם, הבקבוק חוסל.
היה גם גליל ק"ס 2014, כרגיל תמורה מעולה ב-3 במאה, על הצד המתוק והמעייף.
אחת האורחות הביאה אלטרנטיבה מעניינת ליין-אדום-מתוק - איזה שהוא מוסקטו של יקבי ציון. הטעם זהה למוסקטו "רגיל" (למשל, זה שרמת הגולן מייצרים) אבל הצבע כמו של רוזה, כנראה ששהה קצת עם הקליפות. נחמד.

נראה לי שאני אמשיך גם בעתיד עם יינות לבנים בסדר, יופי של קונטרה לכבדות האופיינית של המנות.

עוד בסופ"ש: גמלא שרדונה 2015 או 2014, מעט כבד לטעמי.

nimrodrosen

New member
אחלה יינות היו בערב החג

יקב גלאי נגב 2012, יין קליל מורכב ואלגנטי- פשוט מעולה!
בר מאור ירח אדום 2012, שונה לחלוטין ונהדר לא פחות.

בגזרת התזקקים פאלינקה מקרואטיה שהזמן בבקבוק הפתוח עשה לה טוב.

gabi a

New member
יין

לפני ערב החג, קניתי לעצמי Clos Triguedina 'Probus'2009, מלבק מחבל קהור שבצרפת. יין עשיר, מרוכז, טאני, חומצי ומעט סגור, אם כי לאורך הערב הוא התפתח יפה בבקבוק, והראה הרבה פרי שחור ועור. אני חושב שעוד כמה שנים יעשו לו טוב.
בערב החג הבאתי אמפורה רייטון אדום, שלא אכזב, וכשהוא נגמר עברתי למלבק פשוט של טראפיצ'ה

אדבוסט

New member
שתתי לא מעט לאורך החג

יין "קליל" ל-4 כוסות בסדר
&nbsp
- טפרברב אימפרשיון, סנג'יובזה : הכי טוב של הערב. מאוזן, סולידי וטעים. אחלה ב-30 ש"ח
- הרי גליל, גרנש נואר : לא רע, גוף דליל אבל טעם נחמד.
- גמלה, פינו נואר : מאכזב.
&nbsp
אחרי זה נדגמו :
- צרעה, Judean Hills , 2014 : פחות טוב מה-2013 האגדי אבל עדיין מצויין.
- קסטל, פטי קסטל, 2014 : יותר מתוק משציפיתי (ציפיתי שלא יהיה בכלל) אבל עדיין מאוד מאוזן ומצולח. אחלה.
&nbsp
והג'וקר : קוקו 2013, מיקב לואיז , בשדה יעקב. הביאו לי, טעמתי, והופתעתי לטובה. יין עם אופי, טעם די יחודי ופשוט מוצלח.

למעלה