הקנקן

nimrodrosen

New member
הקנקן

מה באריזה של בקבוק יין/אלכוהול מגביר את החשק שלכם לקנות בקבוק?

אישית חשוב לי שיהייה זביל, ובקבוק יפה (שונא בקבוקים עם הטבעות של מזקקות אלא יותר בקבוקים "קלאסיים"). עיצוב התווית גם כן חשוב לי- נהנה בעיקר מהרבה מידע רלבנטי ואינפוגרפיקה.

בבקבוק אלכוהול - פקק סינתטי ולא שעם

ממש מעדיף פקקים סינתטיים כמו שרואים על בקבוקי גראפה בארץ למשל.
יש גם מבקבקי ויסקים עצמאיים שהתחילו עם זה.
&nbsp
ואפילו יותר טוב - פקקי הברגה איכותיים מפלסטיק כמו בויסקים היפניים.
&nbsp
שונא שעם!
&nbsp
(ביין לעומת זאת הוא כנראה עוד הכרחי, לפחות ליינות שמיועדים ליישון ארוך. גם פחות נורא אם הוא נשבר, גם ככה מסיימים את היין מהר ואין בעיה לסנן שאריות החוצה).
&nbsp
חוץ מזה אני לאחרונה מעדיף בקבוקים סולידיים (צורה של בקבוק יין), ולא דיקנטרים בצורות מוזרות. תמיד יותר נוח למזוג מבקבוק רגיל, הוא זול יותר, ותופס פחות מקום על המדף.
אין כמו בקבוק ארמניאק בן 50 שנה שהבקבוק והתווית שלו נראים כמו יין צרפתי ב-50 ש״ח.
&nbsp
עיצוב התווית פחות משנה לי, וגם אם יש גליל או קרטון זה לא קריטי. אני אוהב את התוויות של בלוויני, מאוד קלאסי ואינפורמטיבי. אבל גם תוויות עם תמונות או ציורים יפים שנפוצות אצל המבקבקים העצמאיים ההולנדים / גרמנים הן סבבה. יש גם את התוויות שמודפסות ישר על הזכוכית כמו אולד פאלטני, מוצלח בעיני.
את התוויות של קילכומן אני פחות אוהב, כי קשה במבט חטוף להבדיל ביניהם. צבע התווית לא עוזר, ולא תמיד ברור לי ההגיון שלו (זה לא כחול - בורבון, אדום - שרי. יש קצת בלאגן).

knappertsbusch

New member
לא הגביר לי את החשק אבל נחמד

- אני חולק עם ולרון את השנאה היוקדת לשעם, מי ייתן והקהל סוף-סוף יסכים לקבל פקקי הברגה גם מחוץ לאוסטרליה וניו זילנד. כל כך עדיף.
- תמיד נחמד לראות מפה קטנה והסבר על אופן ההגייה של המילה בגאלית, אצל לא מעט מזקקות. בלי בובע מייסעס על דוד מקדונלד והמתכון הסודי של הוודקה בזיקוק רציף שלו. אהם.
- אין מתחרה ל-big peat, הבקבוק הזה תמיד מעלה לי חיוך על הפרצוף. שילוב של רצינות וקריצה, מושלם.

ShaneG

New member
אני אוהב פשוט

אני הכי אוהב בקבוקים רגילים, ואם זה לא יין עם פקק הברגה טוב.
יש לי כמה בקבוקים בכל מיני צורות וזה בעיתי מכמה בחינות:
1. לפעמים זה לא נכנס טוב לארון, או בגלל הגובה או הרוחב.
2. לפעמים יש בקבוקים שפשוט קשה למזוג מהם, לדוגמה, יש לי בקבוק ליטר של וויסקי מבונהאבין ובמיוחד שהבקבוק מלא, נורא קשה למזוג.

אני גם מעדיף פקק הברגה (שלא מדובר ביין), כמו שכבר נאמר, זה יכול לגרום לכמה בעיות ובניגוד ליין אין לזה משמעות.

חוץ מהדברים הפרטיים אני אישית אוהב הרבה מידע על התווית, גם עם איזה סיפור נחמד.

שמדובר באריזה, הכי טוב שיהיה זביל פשוט, לא אוהב דברים גדולים וfancy גם כי אז בדרך כלל לוקחים על זה יותר כסף וגם מסיבת איחסון כמו שאמרתי בנוגע לבקבוקים.

rustynail

New member
הקנקן שלי

קלאסיקה, זה מה שאני אוהב.
בקבוק בצורה הקלאסית כמו לגבולין, לאפרויג קרגנמור. תוית מינימלית ואינפורמטיבית מקדימה: שם, גיל,חוזק, פיניש אם יש או ייחודיות הביקבוק.
תווית אחורית: כמה מילים על המזקקה, מידע נוסף על הביקבוק, הרכב חביות גילאים וכו' רשמי טעימה רשמיים.
לא אוהב את השינויים של האריזה בזמן האחרון לצורות נוצצות ומודרניות. מעדיף סולידי עם קווים נקיים.
מבחינת אטימות בקבוק עוד לא החלטתי אם מעדיף שקוף או אטום, יש לי תמיד תחושה שבקבוק אטום עמיד יותר וטוב יותר אבל השקוף מאפשר לקבל יותר מידע.
בנוגע לפקק, מאוד אוהב פקק שעם או חיקוי שעם, דהיינו סינטטי.

בקבוק כהה כמו של ארדבג או בונאהאבן למשל

הוא מספיק כהה כדי להנחית את האור העובר משמעותית, אבל עדיין אפשר לראות כמה נשאר בבקבוק.

אה. בוא לא נפתח את נושא הקרמל שוב...

לצערי עדיין מעטים הויסקים (ביקבוקים רשמיים) בהם הצבע טבעי ולא ׳מתוקן׳.
אז לא מטריד אותי.
מה גם שצבע, גם טבעי, לא אומר כלום על גיל או סגנון, חוץ משרי / פורט / יין אדום במילוי ראשון בלבד.

rustynail

New member
כן נושא כאוב, אבל מכיוון שהתשובה לשאלה המקורית סוביקטיבית

אז זה לא משנה מהי משמעותו האמיתית של הצבע אלא מה תחושתי אליו בלבד.
למען האמת כשהבקבוק שקוף לחלוטין הצבע מבחינתי משחק תפקיד למשוך את העין ולהשלים מידע אף שלעיתים מטעה במיוחד אבל בקיצור מטרתו הינה לגרות.
מכיוון שהדיון הינו בקנקן ולא בתוכנו אז לא לגמרי החלטתי בנוגע לבקבוק ואטימותו סטייל הירוקים לאפרויג או החומים לגבולין או השקופים קרגנמור, מה שאני כן יכול לציין שאני לא אוהב את המראה של החדשים סטייל אינישמורין מבחינת צבע הבקבוק. חללית מדי לטעמי.
לסיום וידוי קטן אני לא אוהב את המראה של היילנד פארק מאז המעבר לבקבוק הצעיר הצר. מבחינתי הבקבוק הישן העגול היה נהדר עם הפיה הצרה ולא ה10 צול האלה.

nimrodrosen

New member
האריזה של היילנד פארק זו פסגת הרוע

במיוחד סירות הוויקינגים של הבקבוקים היקרים

foodnwine1

New member
אני מעדיף אריזה פשוטה

אוהב להרגיש שאני משלם על ויסקי מצוין (למשל פקרקלאס 40) ולא 50 יורו על דיקאנטר וארגז קבורה מעץ .
בגדול, לייבלים עכשויים שנראים טוב, עושים לי את זה גם

אם זה היה סינגל מאלט, לא הייתי אוהב אותם

אבל איכשהו בבלנדים זה דווקא נחמד, כמו הבלנדים של דאגלס ליינג (ביג פיט וכו׳).
ויסקים שהם אך ורק לשתיה יומיומית, בלי גיל ופרטים וחביות.
במחיר מתאים, ומוצר שאתה פשוט יודע שהשקיעו בו מה שצריך כדי שיהיה נפלא.
&nbsp
בחוזק שנראה להם אופטימלי לשתיה, בלי צבע וסינון, ואם יש ויסקי צעיר בבלנד זה כי הוא פשוט נתן את האופי הרצוי ולא כדי למלא נפח.
&nbsp
זה קומפס בוקס והשם שלהם, ויסקי פשוט טוב שלא לוקח את עצמו ברצינות מדי.
האריזות ועיצוב הבקבוק שלהם משקפים את זה בצורה מושלמת.

מני.ת

New member
שעם זה נורא.

מילא בקבוקים חדשים, לא כל כך מפריע לי.
אבל בבקבוקים ישנים יש תופעה קשה של התפוררות הפקק וזה קורה לי הרבה.
כל פתיחת בקבוק ישן מלווה במתח. באחד מתוך שלושה או ארבעה בקבוקים ישנים (בוקבק לפני עשר שנים ומעלה) הפקק מתפורר או נשבר בפתיחה. אני צריך לסנן את הויסקי, לשפוך בחזרה לבקבוק ולהשתמש בפקק אחר.
ללא ספק, הפקק המועדף עלי הוא זה של ימזאקי. מכסה פלסטי איכותי ומתברג.

למעלה