יש נהירה לקניית וויסקי יאמאזאקי ו royal crown

igalk4741

New member
יש נהירה לקניית וויסקי יאמאזאקי ו royal crown

למה זה ככה? מה קרה? יצא איזה review או תחרות חדשה?
הם טובים לעומת סינגל מאלטים סקוטים?

הבנתי שיאמאזאקי נגמר בארץ , אתם יודעים איפה אפשר למצוא 12 או 18?
יש לי חבר שמחפש לקנות
בחו"ל יאמאזאקי עולה 300 בארץ המחיר קפץ ל800 ה12 שנה חחח

האם עדיף מיאגיקיו 15 שנה?

yoavge

New member
גם בחו"ל לא תמצא ימאזאקי בזול

בשנים האחרונות יש ביקוש מטורף לויסקי יפני והמלאים נגמרו ולא מבקבקים יותר מהגילאים הללו (שומרים מה שיש לעתיד).

בארץ עוד אפשר למצוא פה ושם בקבוקים וסביר להניח שהסיכוי למצוא פה יותר גדול מאשר בחו"ל.

בהצלחה לחבר!

igalk4741

New member
אתה יודע בדיוק איפה אפשר למצוא פה?

יש לי חבר לחוץ על זה חבל על הזמן חחח

אילן די

New member
מאז שוויסקי מגזין נתן לימזאקי 12

את תואר וויסקי השנה (לא ל-12 הרגיל, אלא איזשהו פיניש שאי אפשר להשיג בכלל) המחירים קפצו לפי 2 בערך.
לדעתי הניקה 15 שציינת עדיף. הימזאקי טוב אבל לא כזה טוב.

igalk4741

New member
אה , תודה רבה , ננסה את הניקה 15

הבנתי שהניקה עבד במזקקות סקוטיות ללמוד מהם ואז הלך לימאזאקי 10 שנים , ואז פתח מזקקה משלו שיותר דומה לסגנון הסקוטי,
סך הכל ניקה 15 נראה מבטיח :)
&nbsp
הבנתי שגם נתנו איזה תואר ל royal crown שבגלל זה מלא קונים , זה נראה לי סתם פח , עדיף סינגל מאלט

igalk4741

New member
אומרים שיאמאזאקי יהיה עוד שבועיים בחנויות

הכי נמוך שמצאתי בארץ זה ב460 שח ל12 שנה
נראה מה יהיו המחירים עוד שבועיים אם עדיין באזור ה800

אילן די

New member
מחיר גבוה מאד

למרות שהוא בקו אחד עם מה שדורשים על הוויסקי הזה בעולם. לא הייתי שוקל לרכוש במחיר כזה.
עבור הימזאקי 12 האחרון שרכשתי (לפני כ- 4 שנים בערך) שילמתי כ- 35 דולר. 50 דולר הוא מחיר גג עבור הוויסקי הזה בעיני.
ב- 460 שקל יש דברים יותר טובים.

זה לא ויסקי מגזין, ולא ימאזאקי 12. חוץ מזה נכון.

מה שהביא לפיצוץ מחירים הזה הוא ג׳ים מארי, ״התנ״ך של הויסקי״ שבחר בימאזאקי שרי 2013 בתור ״הויסקי הטוב בעולם״. זה ללא ציון גיל.
אז זה הקפיץ את המחיר של הויסקי הזה, ואז את של ימאזאקי 18, ומהר מאוד את 12 ואת היפנים בכלל.
אז ימאזאקי קשה להשיג בעולם, 18 מאוד קשה ו-12 יקר (100 דולר / יורו).
גם ניקה לא במצב טוב יותר, אין מלאים אז הופסקו כל הביטויים בעלי גיל שלהם. גם יואיצ׳י וגם מיאגיקיו. המחירים הגיבו בהתאם. במילים אחרות - כנראה קצת מאוחר מדי. קנה קאבאלן או אמרוט, לפני שזה מגיע גם לשם.
&nbsp
השנה הוא, מארי, בחר בקראון רויאל שיפון שיגאל ציין למעלה בתור הויסקי הטוב בעולם... עוד אחד בלי גיל, שעלה במקור איזה 30 דולר והיה די זמין בארה״ב.

kinks

New member
הקושי גם נובע

מהמיקום של יאמאזקי, כשהצונמאי פגע ביפן לפני כמה וכמה שנים הוא בדיוק פגע היכן שהמזקקה נמצאת ונוצר מחסור גדול.
לדעתי הם עדיין לא חזרו לכושר הייצור שלהם מפעם.
האמת שפעם הוא לא היה כזה יקר ב 2009 קיבלתי בקבוק שעלה בזמנו רק 40 ומשהו פאונד. המחסור בוויסקי הזה בעקבות הצונמאי העלה את המחיר שלו לשמים.
שלי עדיין סגור.
&nbsp

אני חושב שאתה טועה...

ימאזאקי היא ממש במרכז האי, בין אוסאקה וקיוטו. מה צונאמי?
גם לא שמעתי על זה כלום אז. איפה מצאת את זה?
&nbsp
המחסור הוא פשוט כתוצאה מביקוש גדול, בעיקר בסין. וכושר הייצור שלהם בסדר גמור, פשוט כדי לייצר ויסקי בן 12 שנים דרושות לפחות 12 שנים...

igalk4741

New member
מיאגיקיו כן נפגעה

זה היה בדיוק בסנדאי הצונאמי
&nbsp
אבל ממה שאני רואה עכשיו , תמונות מבפנים מ2015 ,
הם עובדים , יש להם חביות שמיישנים ,כל המתקנים בסדר, כנראה בקרוב יוציאו , בטח כמה שנים עד 2023
יהיו כבר מלא(עד שזה ייתיישן 12 שנה) , או שישימו בחביות קטנות יותר שצריך פחות זמן,
או שבינתיים יימכרו , בלנדים וכאלה של 3 שנים יישון

igalk4741

New member
הנה משהו

http://whiskycast.com/nikka-confirms-plan-to-drop-age-statements-as-japanese-whisky-shortage-grows/
&nbsp
http://www.bloomberg.com/news/artic...ing-scarce-here-are-new-brands-to-stock-up-on
&nbsp
&nbsp
“With the current depletion, Yoichi and Miyagikyo malt whiskies, which are the base of most of our products, will be exhausted in the future and we will be unable to continue the business. Although we are now distilling spirits at full capacity, a long maturation period will be required until the spirits can be sold.”

למעלה