לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1549215,492 עוקבים אודות עסקים

פורום יין ואלכוהול

הפורום הפועל בתפוז אנשים,פעיל משנת 2000 ומהווה את הפורום הפעיל והנרחב ביותר ברשת הישראלית בכל הנוגע ליין ואלכוהול. ברחבי הפורום ניתן למצוא מידע רב ושימושי למתכונים,קוקטיילים,המלצות,מחירים ועצות אישיות מאנשי מקצוע וחובביי אלכוהול כאחד. בין כותבי הפורום ניתן למצוא ברמנים,מלצרי יין,אנשי מכירות אלכוהול,מזקקים עצמאיים,בשלני בירה ביתית,כתבי אלכוהול וחובבי אלכוהול רבים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום יין ואלכוהול

הפורום הפועל בתפוז אנשים,פעיל משנת 2000 ומהווה את הפורום הפעיל והנרחב ביותר ברשת הישראלית בכל הנוגע ליין ואלכוהול. ברחבי הפורום ניתן למצוא מידע רב ושימושי למתכונים,קוקטיילים,המלצות,מחירים ועצות אישיות מאנשי מקצוע וחובביי אלכוהול כאחד. בין כותבי הפורום ניתן למצוא ברמנים,מלצרי יין,אנשי מכירות אלכוהול,מזקקים עצמאיים,בשלני בירה ביתית,כתבי אלכוהול וחובבי אלכוהול רבים.

לצפיה ב-'ה"ויסקי הישראלי" מכה שנית , הפעם מירושלים.'
ה"ויסקי הישראלי" מכה שנית , הפעם מירושלים.
20/05/2010 | 12:07
25
23
טוב, לא ממש ישראלי, יסלח לי הגרזן על שאינני מדקדק.אז על מה מדובר?
לאלו שלו מכירים, איגוד הויסקי הישראלי רכש כמה חביות ויסקי (שרק זוקק, ולכן לא נקרא ויסקי) ממזקקת אראן בסקוטלנד במטרה ליישן אותו בארץ בכמה מקומות שונים ולבקבק אותו בחוזק חבית, באצווה אחת.
לפני כשנה בוקבוקה האצווה הראשונה שיושנה במרתפי המלון הסקוטי בטבריה, גרסא בת 3 שנים הראויה לשם ויסקי. טעמנו אותה אז ומה אומר, לא נפלתי מהכסא. היא היתה בוסרית מדי ולא מרוסנת. פשוט צעירה.
השנה בוקבקה החבית שיושנה במון אמריקן קולוני בירושלים. בסוף החודש ישיקות את הבקבוקים בארוע חגיגי שיתרחש בכרמלה בנחלה. למיטב ידיעתי בוקבקו כ 215 בקבוקים והם כבר הוזמנו מראש. מודה באשמה, הזמנתי גם אני בקבוק, ומקווה לטעום. אין לי ציפיות גבוהות, אבל מדובר על מהדורה מאוד יחודית, כך שגם אם הויסקי שוב לא ימריא לגבהים, עדיין זו חוויה.

מתי כבר יהיה לנו ויסקי ישראלי שזוקק פה מחיטה ישראלית ולא נזדקק לחסדיהן של מזקקות בסקוטלנד? מי יתן שבמהרה!

עוד מידע בפוסט בבלוג שלי.

יין ואלכוהול >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אני לא ממש יודע מה לכתוב'
אני לא ממש יודע מה לכתוב
20/05/2010 | 12:22
16
15
מדובר על נוזל שיושן (ככל הידוע לי) במשך שנתיים על אדמת סקוטלנד. לאמור, שנה נוספת שם והוא היה יכול לעמוד באחד התנאים ההכרחיים והמצטברים בכדי להפוך לוויסקי בסקוטלנד (הלא הוא הסקוטש). ברם, בשלב בו הוא יצא את אדמת סקוטלנד הוא עדיין נחשב כ-New Spirit, ועם כל הכבוד לאנשים הנחמדים במועדון הוויסקי הישראלי, שנה נוספת (או יותר) בכל מקום אחר בעולם אינה משנה עובדה זו - הנוזל פשוט אינו ויסקי סקוטי. לא מדובר בדקדוקים או בקפדנות, ואפילו לא בפרשנות... החוק בסקוטלנד רואה הצגה של נוזל שכזה כוויסקי/כסקוטי פשוט כעבירה פלילית.

אני מניח שיש סיבה טובה לכך שמזקקת Arran הייתה ככל הנראה היחידה בסקוטלנד שהסכימה למכור חבית של New Spirit, וכנראה שמי שרכש מהם את הנוזל הזה ידע בדיוק מה הוא קונה. אולי הם לא מכנים את הנוזל הזה ויסקי סקוטי (חבית של ויסקי סקוטי), אבל הם בהחלט מוכנים להתראיין לכתבות שטוענות בדיוק את זה ולא ממש טורחים לתקן את הטעות. זו אחת הסיבות לכך שביטלתי את החברות שלי במועדון הזה, ושבסביבה שלי הם מוקצים מחמת המיאוס (גם טועים ומטעים, וגם מתיימרים להיות מקור סמכותי בתחום).

בכל אופן, המחוקק הסקוטי רואה תופעות כאלה בחומרה והחל משנת 2012 יהיה אסור להוציא ויסקי בחביות, מיכלים וכל צורה אחרת למעט בקבוק מורשה (לאמור, לא תהיה יותר אפשרות לעשות את מה שעשו במועדון הזה).

אני מניח שאספוג לא מעט ביקורת בגלל מה שאני כותב כאן, אז אנסה להקביל את המצב לחובבי יין: תארו לעצמכם שהייתי מבקר בחבל שמפאן שבצרפת ולוקח מיכל בו מיץ הענבים שנסחטו עבר רק תסיסה אחת (והפך לאלכוהול). את המיכל הייתי מטיס בחזרה לישראל, מתסיס את האלכוהול שבתוכו באמצעות שמרים ומעט סוכר ומכנה את התוצאה (לאחר כמה חודשים/שנים) - שמפניה. ולא רק שהייתי עושה את זה, הייתי קורא לעצמי יו"ר מועדון השמפניה הישראלי. בושה.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'ברור שזה לא ויסקי סקוטי'
ברור שזה לא ויסקי סקוטי
20/05/2010 | 12:26
6
7
זה ויסקי שזוקק בקוטלנד ויושן בארץ למשך יותר משנתיים.
גם באימייל שהם שולחים אין שום אזכור שמדובר בויסקי סקוטי.
מדובר באנקדוטה מעניינת ותו לא. אבל נחמד שיהיה בקבוק כזה באוסף. ירושלים וכו'.
אם לוקחים הכל בפרופורציה ולא עושים מזה עניין, זה חביב. ותו לא.

לדעתי אין פה רמיה ולא נסיון לרמיה
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'יש פה הונאה לכל דבר'
יש פה הונאה לכל דבר
20/05/2010 | 12:36
5
12
קרא את המשך השרשור (כתבה ובה מוצג הנוזל כסינגל מאלט).

אני מצטער מאוד, אבל הנוזל הזה לא "יושן בישראל במשך שנתיים"... הוא אוכסן. יש הבדל עצום. תהליך היישון של ויסקי בחבית אינו מסתיים בהנחת החבית באיזה מרתף, ויש לא מעט עבודה אותה עושים במזקקה. זה בכלל לא ויסקי, נקודה. סתם New Spirit שהתיישן בטבריה, ופרייארים קונים אותו ב-380 ש"ח לבקבוק.

לקחת את זה בפרופורציה? אולי מי שלא אכפת לו משקרנים יכול. דבר כזה בתחום שאני מחבב לא יכול להפוך לאנקדוטה או לקוריוז.

בחיים לא הייתי מכניס בקבוק כזה לאוסף שלי. מדובר בסטירה מצלצלת לכל מי שהכין ויסקי בחיים (מעדיף ג'יימסון על חבית שלמה של החיקוי Arran הזה).
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'איש יעשה כרצונו.'
איש יעשה כרצונו.
20/05/2010 | 12:40
4
4
אגב למה זה לא יישון.? ספר לי
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'שמע, אני מתבייש לקחת חלק בשרשור כזה'
שמע, אני מתבייש לקחת חלק בשרשור כזה
20/05/2010 | 12:47
3
8
עצם הדיון פה נותן לגיטימיות לתופעות כאלה. אם תרצה, כשנפגש אסביר לך את עמדתי.

רק בכדי להביא את המחלוקת לסיומה העגום, הנה מה שחושב המחוקק הסקוטי (ועוד בסעיף 1.2 בעמוד מספר 2 של התקנות):
As regards maturation, one area of possible ambiguity has been addressed. The SWR make clear
that Scotch Whisky must be wholly matured in Scotland, i.e. it may not be matured in any country
other than Scotland.

שחור על גבי לבן - ויסקי סקוטי חייב להתיישן במלואו (לכל אורך השנים) אך ורק על אדמת סקוטלנד. אני מניח שהם לא העלו בדעתם מצב שבו הנוזל אפילו לא יכול להתקרא עדיין ויסקי (לא טרחו ליישן אותו שלוש שנים), ושכמה ישראלים ייקחו New Spirit לישראל ויימכרו אותו כסינגל מאלט ... בכל מקרה, זה לא משנה - זה לא ויסקי.

עדיף שנדבר על דברים נעימים יותר - הגיע הכבול... אפשר להבעיר כמה דוגמאות ולרחרח.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'יאללה. שלח לי כבול.'
יאללה. שלח לי כבול.
20/05/2010 | 12:57
2
5
הדיון הזה לא מגיע לשוםמקום
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'לשלוח לאן? באימייל?'
לשלוח לאן? באימייל?
20/05/2010 | 14:54
1
3
אפשר לארגן ערב ובו נעשה שימוש בכבול הנחמד הזה. נוכל להשוות ויסקי כבולי למעושן, ולראות מה זה מה.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'דואר'
דואר
20/05/2010 | 16:26
2
לצפיה ב-'עוד דברים בנדון'
עוד דברים בנדון
20/05/2010 | 12:31
6
11
כתבה בה כתוב במפורש " את החבית הזאת, ובה טרום-ויסקי בן שנה ו-11 חודשים...", אפשר לקרוא פה.

בכתבה אפשר למצוא את המשפט (השקרי לחלוטין הבא): "וויסקי הראשון - בן שלוש וחצי שנים, לערך - כבר מבוקבק... זהו סינגל מאלט, כאמור, בן שלוש וחצי שנים". משמע, לא מדובר רק בוויסקי סקוטי (שהתיישן משום מה בארץ), אלא בסינגל מאלט לכל דבר (ומי מאיתנו לא מכיר את המזקקה המצוינת בטבריה?).

אני חוזר ואומר ומזהיר - לא מדובר בוויסקי, לא מדובר בוויסקי סקוטי, לא מדובר בסינגל מאלט. מדובר בהטעייה חמורה של אנשים המתיימרים לייצג את התחום וכל זה למטרת רווח. מילא היו קונים חבית של ויסקי (אחרי שלוש שנים על אדמת סקוטלנד), מיישנים אותה בארץ וטוענים שזה ויסקי סקוטי (אולי במקור?). מה שהם עושים חמור יותר... הם לוקחים חבית של נוזל אלכוהולי שאינו ראוי להתכנות "ויסקי" ומוכרים אותו בארץ כסינגל מאלט (הגדרה חוקית של ויסקי סקוטי). שומר נפשו יירחק.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'דעתי בנושא'
דעתי בנושא
20/05/2010 | 14:37
5
4
אני חושב שכל עוד הם לא קוראים לנוזל הזה וויסקי סקוטי, אין בעיה.

זה וויסקי, שכן הוא תזקיק דגנים מיושן.
הוא סינגל מאלט, שכן נעשה מסוג אחד של שעורה ובמזקקה אחת.
הוא אינו סקוטש וגם אינו מתיימר להיות.

אני הזמנתי בקבוק, אני חושב שגם אם התוצאה אינה טעימה (והאצווה הראשונה הייתה נוראית בעיני) יש טעם לתמוך באנשים שמקדמים את תרבות השתיה בארץ - ללא קשר לביקורת זו או אחרת שיש למי מאיתנו על התנהלותם או כל דבר אחר.
אני כלל לא בטוח שאפתח את הבקבוק - יכול להיות שאשמור אותו כמות שהוא. בכל אופן, זו פיקנטריה ישראלית ולי כחלק מהתעשיה הזו חשוב לקחת בזה חלק כלשהו.

מעבר לכך, יש לי היכרות אישית קלילה עם יוני ישי והוא אף סייע לי מספר פעמים בעבודה, המעט שאני יכול לעשות היא לרכוש בקבוק מהפרוייקט שלו כאות תודה.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'סוגרים ב-15:00. אין להם לב :)'
סוגרים ב-15:00. אין להם לב :)
20/05/2010 | 15:10
5
יאללה, בכבוד.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'אני מזדהה עם כמה דברים...'
אני מזדהה עם כמה דברים...
20/05/2010 | 19:29
4
פחות מזדהה עם ההיבט החוקי, ואם הם עובדים על אנשים בטענה או רמיזה שזה ויסקי סקוטי, בשעה שלפי ההגדרות בסקוטלנד הוא לא יכול להיקרא כך. יותר מפריע לי מה שנטען, שהמהלך לא סולל את הדרך לייצור ויסקי בארץ, אלא סתם גחמה למטרת רווח קל (ואולי גם מופקע). הם לא חשבו לטעום את החבית, לראות אולי צריך ליישן אותה זמן נוסף, אולי פיניש בחביות יין מהארץ יכול לשפר את הטעם. הם בכלל לא מוכרים טעם אלא גימיק. זה אולי מתאים כפריט לאספנים, אבל לא לחובבי ויסקי.
זה פרוייקט שפוגע בתרבות הויסקי הישראלית (שלא ממש קיימת), שמעורב בו חובבנות, קצת קומבינה ישראלית, נסיון קל לעשות קופה והרבה צדקנות לסיום. וחבל...
:(
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-''
20/05/2010 | 16:00
5
לצפיה ב-'דעה נוספת....'
דעה נוספת....
20/05/2010 | 20:12
6
בנוגע למועדון הוויסקי הישראלי
ערבי הטעימות:
קודם כל אני חושב שערבי הטעימות נעשים במקצועיות רבה משולבת עם הרבה כיף כיאה לישראלים אוהבי הוויסקי שלא לוקחים עצמם ברצינות רבה מדי.
הערבים מספקים מגוון וויסקים לא תמיד שיגרתיים בטעימה מוקפדת ומתוכננת בליווי ארוחה במסעדות של שפים מובילים.
אני כשלעצמי נהנה לרוב מכל החבילה וויסקי אוכל הרצאה חברה נעימה ומחיר הוגן לטעימות + מתנות לרוב כשהטעימות עצמן הן עד סיום הבקבוק  אם חשקה בכך נפשנו(ישראלים אנחנו)
חברתי אוהבת לבוא ולהקשיב להרצאה, שאותה לרוב היא מוצאת מרתקת, לאכול ופחות לטעום מהוויסקי ועדיין מוכנה לשלם את המחיר שאני רואה כהוגן.
אותו הסשן בדיוק ארוחה+טעימות לרוב בכל מקום יעלה יותר בזו אני מוצא את גדולתו של המועדון!
החביות:
לא אהבתי אותן בטעימות, לא מעריך את המחיר המופקע מחמת המבקבקים והמכס ואני איני מוכן לשלם מחיר זה לבקבוק כה צעיר שלא אהבתי.
ולא אקנה בקבוק כזה לאספנות חבל לי על הכסף...
הגימיק כשלעצמו היה נחמד יותר לו היה מקום בארץ שחביות מסוג זה היו יכולות לשבת בשלווה ולהמכר לטעימות(living cask) וכך הפרויקט היה יכול להיות יותר מרשים, רוצים להתקמצן אין בעיה לחברי מועדון בלבד בתשלום עם הבטחה ל25CC כל שנה במשך שקר שנים, יותר מרשים מבקבוק מחבית בת 3?
חבל באמת....
בנוגע לכל השאר אין לי מה להגיד....
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'מה שמפריע לי בעניין'
מה שמפריע לי בעניין
<< ההודעה הנוכחית
20/05/2010 | 16:00
2
5
אין לי ביקורת כלפי מי שמוכן לשלם - כמוך

בסה"כ משעשע אותי שעל "ויסקי" בן 3 שנים משלמים מחיר של ויסקי טוב יותר שיושן 15 שנים (מחירי ישראל ולא דיוטי פרי!), ואנשים מוכנים לעשות את זה רק כי החבית יושנה בטבריה או בשקרכלשהו.

זה כמו אפקט אבידן ביין, או 'חוק המספרים הקטנים' - אם יש לך קצת ממשהו תצליח למכור אותו בכל מחיר.

בשבוע שעבר קניתי ג'יימסון 12 ב-245 ש"ח. בעודף עוד הייתי יכול לקנות ג'יימסון רגיל.

כן, זה לא רק הכסף, יש ערך מוסף (שנסתר מעיני), אבל עדיין הכסף מוגזם.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'אכן מוגזם אני מסכים.'
אכן מוגזם אני מסכים.
20/05/2010 | 16:28
1
3
אבל שמע, אני מקבל מאנשים מחול פניות רבות . כולם רוצים לקנות. לטעום. יש פה עניין, ירושלים וכל הקטע.
לגיטימי. זה שיווק. כוחות השוק.

הרגע קיבלתי אימייל מגרמני חביב, שיש לו אוסף של מעל 300 בקבוקי אראן ןרוצה את הבקבוק לאוסף.
מבין, 300 בקבוק של אראן. אספנים יקנו הכל, בכל מחיר. ולא ישתו. ואולי עדיף .
אני מתכנן לפתוח ולהחליף תמורתו דוגמיות רבות עם ידידים בכל העולם שמאוד רוצים ללגום ממנו. דיל טוב לכולם.

גל
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'לזה בדיוק אני קורא אפקט אבידן'
לזה בדיוק אני קורא אפקט אבידן
20/05/2010 | 22:06
3
בויסקי זה יותר מודגש כי כמות המזקקות סופית בניגוד לכמות היקבים בעולם.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'שתי הפרוטות שלי,'
שתי הפרוטות שלי,
21/05/2010 | 01:59
4
2
לא יכלו לחכות עוד שנה בסקוטלנד ואז היו מקבלים סקוטי אמיתי?
דווקא במלון בטבריה? למה לא במקום שהחבית תספוג ריחות ? (אולי ים).
למה במקום ממוזג? היה עדיף להשאיר במקום חם שלפחות יתיישן יותר באותו פרק זמן.
יקר מאד, לא הייתי משלם יותר משלושים דולר עבור הגימיק ובטח שלא הייתי פותח.
ידעתי שיש בי'ס על שם זלמן ארן, הרבה לפני שידעתי על מזקקה בשם הזה... לא יצא לי עדיין לטעום אראן, אבל בטוח שהייתי מעדיף משהו שיושן כמו שצריך במזקקה. אני תוהה אם לא היו עוד אפשרוית לרכישת חבית ממזקקה אחרת ויותר פופולארית ונראה לי שכן ,אילו חיכו עוד שנה בכדי לקבל ויסקי סקוטי אמיתי.
ןכמו שאמרת, מוטב היה לזקק משהו מקומי וליישן אותו ולקרא לו ויסקי ישראלי מאשר לעשות את המוטציה הזו.
אפשר לעשות  כדוגמת הויסקי MCCARTHY'S OREGON SINGLE MALT WHISKEY שזה פשוט מאלט כבולי שיובא מסקוטלנד וזוקק בארצות הברית. זה יכל להיות הדבר הכי קרוב לדבר האמיתי , אם רוצים את הטעם אבל ממיקום אחר ולא מסקוטלנד (אבל למה באמת? )
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'גילוי נאות...'
גילוי נאות...
21/05/2010 | 09:33
3
2
המאלטים של אראן זולים יחסית, יש להניח שגם החביות שהם קנו. ציפיתם שהם ישקיעו בחבית ארדברג, מקאלן, גלנמורנג', קאול איילה ועוד? (הרשימה לא מציינת ויסקי איכותיים בהכרח, אלא כאלה שלרוב עולים מעל הממוצע)
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'לא יודע אם זאת הסיבה,'
לא יודע אם זאת הסיבה,
21/05/2010 | 14:35
2
5
בדיקה קצרה בגוגל מעלה שמחיר בקבוק אראן 10 עולה בערך כמו בקבוק לפרוייג 10. פשוט נראה לי שהיה שם דיל מיוחד ואישי, או שמזקקות אחרות לא היו מעוניינות להשתתף במבצע הישראלי.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'ממה שנכתב באחד הבלוגים'
ממה שנכתב באחד הבלוגים
22/05/2010 | 00:30
1
1
ובחיי שאני לא זוכר איזה, מדובר במזקקה שאין לה יבואן בישראל ולכן נמנע ניגוד אינטרסים פוטנציאלי.
יין ואלכוהול >>
לצפיה ב-'נשמע הגיוני'
נשמע הגיוני
22/05/2010 | 04:40
3

הודעות אחרונות

12:55 | 16.06.19 אורחים בפורום
13:49 | 29.05.19 אורחים בפורום
11:31 | 23.05.19 שחום נאה 41
15:00 | 13.05.19 אורחים בפורום
00:20 | 11.05.19 liran20050
11:45 | 28.04.19 אורחים בפורום
12:49 | 13.04.19 30 Rock
21:19 | 18.03.19 h280
12:30 | 11.02.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ