פרשנות לשיר עיניה

STEVE NASH

New member
פרשנות לשיר עיניה

לפני שאתחיל אציין שמדובר באחד השירים האהובים עלי של עמיר, שיר מיוחד משמיעה ראשונה ועם משמעות עצומה גם לי באופן אישי. הרבה מאוד אנשים זרקו פרשנויות לאוויר, השיר מזמין גם "צחוקים" (מעשנת בנגים חה חה חה), אבל בסופו של דבר אני חושב שהגעתי למשמעות שלו.. מבחינתי כמובן. כל אחד יכול לקחת את זה לכל כיוון. לדעתי השיר מדבר על גבר שאוהב איזשהי אישה, אך עדיין לא מצליח להבין מה היא בתוך תוכה חושבת עליו. עמיר משתמש בעיניים כדי לסמל את הבלבול שהן מקרינות על פני הגבר, וחוץ מזה אני חושב שגם השימוש במילות השאלה (למה למה כמה.. אז למה עיניה עכשיו בצבע אדום.. ומה מהתפך לטובה פתאום..) מראה שהבנאדם עוד לא בטוח, עוד לא יודע מה האישה חושבת עליו. "אומרים שאין גבול לשמחה, ואין לה מקום, גם לא צבע אדום". לא כתוב בשום מקום שהשמחה צבועה בצבע אדום, האיש לא יודע אם היא שמחה שהוא כאן. בפזמון הראשון הוא אפילו חושב שהיא לא אוהבת אותו כלל (וכמה טוב לה שזה לא אתה). ואז משהו מתהפך לטובה פתאום, באמצע היום. בשלב הזה האיש מתחיל להיות אופטימי, אך עדיין לא חושב זאת במפורש.. שימו לב שבפזמון השני עוד לא כתוב במפורש שטוב לה איתו. כתוב "וכמה טוב לה כשאתה".. ולא "כמה טוב לה שזה אתה". משהו עוד לא ברור, עוד לא בהיר ביחס שלה אליו, יום אחד היא מראה לו אהבה, יום אחד לא, ויום אחד למה לא. ואז מגיע הפזמון האחרון והסוחף מכולם. וכמה טוב לה שזה אתה. האיש בטוח באהבה של האשה כלפיו, הוא מאושר, ורואה זאת על האשה.. וזהו ככה נגמר השיר, באווירה אופטימית. עמיר פשוט גאון, משתמש בכל פזמון בניסוח אחר כדי להמחיש את הבלבול וההבדל. עד כאן עיניה
כולם מסכימים שמדובר באחד הגדולים ביותר?

leka27

New member
בעבר עמיר הסביר

שהשיר מדבר על האמהות- רחל ולאה, בסיפור הנישואין שלהן עם יעקב. לא זוכרת ממש את הפירוט, מישו זוכר? שיר יפה, אבל אצלי הוא לא בעשריה
שבת שלום!

STEVE NASH

New member
מבחינתי טופ 10 שתיהיה שבת שלום

בקרוב אני עורך מצעד עמיר בניון בפורום מצעדים, אשמח אם תצביעי.. ובכלל אם חברי הפורום ישתפו פעולה
נדבר אחרי צאת שבת..

STEVE NASH

New member
חח ובלי קשר

יש מישהו ביוטיוב שהתחיל כתוב בשם שלי על שירים של עמיר. זה לא אני אם חשדתם

leka27

New member
האמת

שאני לא מתה על מצעדים ודירוגים מהסוג הזה, זה גם ככה משתנה כל הזמן, אבל תעדכן אפשר לעשות שת"פ עם הפורום השכן. שבוע טוב!

STEVE NASH

New member
התחילה ההצבעה בפורום ההוא

אני יכול לתת גם לפורום הזה קרדיט כשיגיע המצעד עצמו.. מי שרוצה מוזמן לדרג.

leka27

New member
אם אתה רוצה

שנשתתף גם, תעלה גם לפה את ההודעה עם כל הפרטים. ואז אוכל גם לבקש את קידום ההודעה לעמוד הפורומים של תפוז.
בהצלחה!

למעלה