כמי שבאמת אוהב אותך, עמיר,התאכזבתי מעמדתך

כמי שבאמת אוהב אותך, עמיר,התאכזבתי מעמדתך

כמי שבאמת אוהב את עמיר בן עיון וימשיך לאהוב אותו,התאכזבתי מעט מהעמדה שנקט בעניין יהורם גאון,עם כל הכבוד ל-70 שנותיו של גאון,לפרסים שקיבל,ולאביו המורה,הוא לא יכול לומר "כל המוסיקה המזרחית היא זבל" ולאחר זמן מה כאשר הבין שהוא פוגע אולי באנשים שהוא עשוי לעבוד איתם כמו עמיר בן עיון,ואביהו מדינה בעל תפקיד באמ"י הוא מוציא אותם מין הכלל.גם אני ובעצם כולנו לא אוהבים את כל המוסיקה המזרחית,כמו שאנחנו לא אוהבים מוסיקה בסגנונות שונים.אבל כאשר הוא אומר המוסיקה המזרחית היא זבל(שמשמעו כל המוסיקה המזרחית היא זבל) אני נפגע,אני נפגע לא בשביל הזמרים הכותבים והמלחינים המזרחיים,אני נפגע בשביל השומעים כמוני את המוסיקה המזרחית,מדבריו של גאון אני מבין שמה שאני שומע בעצם זה זבל,מה שהכי מרגיש אותי בבקורת שלהם,שהם נזהרים ולא מדברים על הלחן המזרחי כי אז זה פגיעה בתרבות המזרחית ,הם מדברים רק על המלל,ואף פעם לא שמעתי אותם מדברים על מלל של שיר כמו "יש סוסים שמדברים עברית" או כמו "גבר הולך לאיבוד דרך מרפסת" או כמו "או אה או אה או אה,למה ומדוע " או כמו "רוזה רוזה רוזה את אהובה שלי" תחושתי היא שאין להם עניין עם המלל המזרחי,אם כי כמובן שיש שירים מזרחיים שהמילים שלהם מגוחכים ומצביעים על חוסר באוצר מילים מספיק לכותב שיר. למרות שעמיר בן עיון גיחך על האמירה כאילו גאון משתמש בו,אני חושב שגאון בפרוש משתמש בו.אם כי אני רואה בכסוי הזה שעמיר נותן כאן ליהורם גאון חלק מטוב ליבו,והרצון המוכר שלו והידוע לאחדות של עם ישראל ולהפסיק כל פילוג.האמת שרק מילה אחת קטנה של גאון כמו "סליחה" או "מצטער" או כל הבהרה אחרת שהוא לא מתכוון לכולם אלא רק לחלק,הייתה מרגיעה אותי וגם אני הייתי סולח

"מבקר המדינה" לא אמור להיות כ"כ שטחי...

אז לפני שאתה מתאכזב,מעט או הרבה,שני דברים 1. קודם כל אם כבר אתה מצטט את דברי גאון תצטט אותם במדויק,המשפט החריף ביותר שהוא אמר הוא "יש שם זבל שהשטן לא ברא", ולא "כל המוסיקה המזרחית היא זבל" תסכים איתי ששזה לא בדיוק אותו הדבר... שאני שומע שירים כמו "ערב טוב לך....את מושלמת.........בא לי להכיר אותך לעומק "גם אם אני מטומטם,לי זה נשמע כמו "בא לי לז*** לך את הצורה",וזה בהחלט זבל שגם השטן לא ברא,ויש עוד עשרות דוגמאות כאלו. זה שהמצרך הזה נצרך ע"י מאות אלפי אנשים זה לא אומר שזה לא זבל,גם פורנו מצרך מבוקש. 2. הייתי ממליץ/מבקש ממך להאזין לדברי גאון בתוכניתו באותו סופ"ש שבו נאמרו דבריו ויצאו מכל פרופורציה,אני מבטיח לך שדבריו ירתקו אותך,וישנו את דעתך ותהיה גאה גם בעמיר וגם בגאון וכנראה שתרגע ותסלח לו למרות שאתה ממש לא חייב.. אני יכול להסכים איתך וגם גאון מסכים איתך ששימושו במילה "זבל" לא היתה מכובדת,אבל בסיטואציה שהיא נאמרה,בבית קפה בשיחה אחד על אחד עם סטודנט ,"אוף דה רקורד",היא לא כ"כ "נוראה" רק שדאגו לעשות ממנה " מטעמים http://www.iba.org.il/bet/?entity=718527&type=315 שא ברכה ידידי נ.ב- אני מקווה שאם תאזין לדברים.....באמת 10 דקות מעניניות מאוד,תחזור לכאן עם תגובתך אני רק יכול להגיד לך בבטחון גמור ומתוך ידיעה שעמיר בניון "נקט עמדה" רק לאחר ששמע את הדברים האלו שאמר גאון בתוכניתו,ולא נפל לפח שטמנה התשקורת כמו במקרים רבים שעשתה אפילו לעמיר עצמו...כמו העליהום עליו עם אני אחיך

באמירה מעליבה של שיטחי לא תפתור את עצמך

לפני שהשבתי לך נכנסתי לגוגל וקראתי שוב את שיברי יהורם גאון,לא הסתפקתי בציטוט שלו ע"י עיתונאים,אלא שמעתי הקלטה ,יהורם גאון לא אומר " יש שם" זבל שלא ברא השטן,והדגש שלי "יש שם" כי אם היה אומר יש שם,הייתי מבין מה שאני מסכים איתו שחלק מהמוסיקה המזרחית לא טובה,הוא אמר מוסיקה מזרחית זבל שלא ברא השטן,אומנם אחר כך לאחר שהמראיין אמר לו גם בנאי מזרחי ועוד כמה שמות,הוא אמר הרוב זבל.יהורם גאון נשמע בראיון כאדם מתוסכל,וגם אתה עם האמירה המעליבה על כביכול שיטחיות לא תשנה את דעתי,כי האיש המתוסכל הזה,שאני אני תליתי תמונות שלו בחדר כשהייתי נער,והייתי מתקשר לחברים שיפעילו את הרדיו כי הוא מושמע ברדיו.אני לא יכול לסלוח לו על כך שקרא זבל למה שאני שומע,קרה זבל למה שאבא שלי עם טרנזיסטור קטן ושבור שכב על מיטת ברזל סוכנותית במרפסת שלנו ושמע את המוסיקה הזאת,ונהנה ממנה כאילו הביאו לו הופעה חייה הבייתה. יהורם גאון לא התכוון לחלק מהמוסיקה המזרחית,הוא התכוון לכל המוסיקה המזרחית,ואני מוסיף הוא לא התכוון רק למילים הוא התכון ללחנים לשירה,לזמרים עצמם,רק הוא לא יכול היה לומר את זה,כי או אז זה היה נחשב גזענות לשמא,לדבר על מילים לא ברמה,נשמע הרבה יותר טוב מאשר לדבר על תרבות שלמה.

להעליב לא התכונתי,ולפתור את עצמי אני לא מנסה

כי לא אני אמרתי את הדברים אני רק הבנתי אותם בשונה ממך,ולא נפלתי לפח לא יודע אם יהורם גאון מתוסכל אני אני בהחלט מתוסכל בשבילו שהוא צריך היום לעשות פרסומות לאינטרנט המהיר בכדי להתפרנס בכבוד כנראה, ואני מתוסכל בשביל בעז שרעבי שנאלץ לעמוד עם תחתונים וגופיה בפרסומת של ביטוח ישיר, אפילו בשביל מתי כספי אני מתוסכל מאותה הסיבה,ואל תחשוד בי שאני ממעריציו ולמה כל זה קורה? מכמה סיבות זה שהם לא עובדים בשביל "אליקו הגדול" ומופיעים במשטי התענוגות והקזינואים שלו בתמורה להשמעות ברדיו...אתה מבין מי עונה ליהורם גאון....אליקו פחחחחח היטיב לומר את זה יובל בנאי"אני זונה מכרתי את ה..... שלי לסלקום" נהינו עידן של רינגטונים וחאראות בתור מזרחי גאה ישבתי לצפות בתוכנית על הזמר המזרחי "ככה ניצחנו" ניחיד שדיבר שם לאורך כל התכנית כמו גבר אמיתי הוא ישי לוי,בכל השאר התביישתי אפילו לשמוע אותם מדברים לא שרים,עם כל הכבוד לאבא שלך ולהעדפות המוסיקליות שלו תקרא את זה אולי תקבל זווית ראיה שונה http://www.mako.co.il/video-blogs-specials/Article-d0bcef3a7c1ae21006.htm ונכון שלא האזנת לקישור שהעלתי מקודם? ושוב,שא ברכה להעליב לא התכוונתי,ואם נעלבת אז.....סליחה ודש לקובי פרץ משה פרץ ושיראלללללללללל

אנונמני

New member
ישי לוי דיבר כמו גבר..

חבל שרק דיבר, הוא אומר שטקסט של בלבלי אותו הוא לא ישיר,אבל לא הרבה זמן אחרי הוא מוציא שירים מגוחכים לא פחות,ברור שגם יש לו שירים איכותיים מאוד(גם בדיסק החדש),ואני מאוד אוהב את ישי לוי. ומבקר המדינה קצת נסחפת,מה אתה מכניס ליהורם גאון מילים לפה,אתה סתם מחמם את עצמך,חבל. הוא דיבר רק על הטקסטים והוא בכלל לא חשב שזה ייצא לתקשורת.. ותאמין לי בגילו המופלג שכל שיאיו מאחוריו ,הוא לא מתחרה באף אחד ככה שאין לו ממה להיות מתוסכל.

הגורר 98

New member
יפה שהעלתם תנושא הזה לשיחה

הבעייה של המוזיקה המזרחית זה לא יהורם גאון יש עוד כמה שלא סובלים תמוזיקה המזרחית . למשל מתי כספי הנחמד עם השירים המוזרים שלו יצא לי אישית לדבר איתו שעוד לא ידעתי שהוא בן אדם שמאד מאד חולה על עצמו ניסיתי לשיר לו איזה שיר שכתבתי והוא אפילו לא ניסה להקשיב הוא עשה תנועה עם היד שלו יאלהה לך כך את זה מפה שלא חלילה בטעות הוא לא יעלעל במחשבת רוחו להאזין בטעות אפילו לאיזה שורה מהשיר שרציתי לשיר וזה בכלל שיר היפ הופ ולא מזרחי אפילו זה שהוא יודע לנגן בפסנתר זה לא אומר שהוא מהעליתה הגבוהה במוסיקה העולמית ושהוא יכול ככחה להרשות לעצמו לנפנף כל מיני זמרים מלידו לדוגמא את ישי לוי חה חה הוא מצחיק הוא ישי לוי זמר נשמה וש'ם אותו בכיס הקטן של המכנסיים שלו את המלנחולי הזה אז שישאר עם השירים המוזרים שלו אדון מתי כספי ואנחנו נמשיך להאזין למוזיקה המזרחית בכיף אפילו כי לפחות היא משמחת על אמת ולא מרדימה כמו השירים שלך מתי כספי ויהורם סתם נגרר אחרי ישנונים כמו כספי וחבל בגלל זה קשה להם לגמור תחודש בסופו של יום זהו זה בקטנה יום טוב לכולנו

odery

New member
אולי האישיות של מתי כספי לא לרוחך ולרוחם

של עוד כמה אבל מתי כספי ממש לא מלנכולי,הוא אמן מוכשר בטירוף יוצר גאון,מלחין ענק ומעבד מופלא,שנון קצבי ועם אוזן אגדית. אז הוא לא בן אדם עם סף רגישות כמו שציפית. אני לא רוצה לעורר את חמת יושבי הפורום כאן,אבל יש מעשים שגם עמיר יפול בהם גם אבי וק"ו זמרים אחרים.זה קשור לאופי ולא לאומנות.

הגורר 98

New member
אודליה הוא רחפן במקרה מישהי שאני מכיר טוב

הייתה איתו בקיבוץ חניתה עוד לפני שהוא עבר לכפר ורדים ונעשה אבו אף ואני יודע טוב מאד מיהו מתי כספי בסדר הוא טוב בתחום שלו סבבה אבל קצבי למה את קוראת קצבי אצלו. אני לא מכיר, מרדים בכיף הייתי אומר עליו. הוא בקיבוץ היה כל היום ישן על הערסל האדיש הזה הוא אוהב שירים מרדימים וגם לשיר אותם ומוזיקה מעוררת כמו המזרחית נו מה לעשות צורמת לו באוזן האגדית שלו ואני לא מצפה ממנו לכלום תהיי בטוחה לא צריך אותו בגרוש אפילו עם כל מה שכתבת עליו נכון אז סבבה אבל לפני הכל תהיה מי שלא תהיה קודם כל תהיה בן אדם ואת זה הוא אישית צריך ללמוד ולעבוד על עצמו חזק על זה כי ההתנשאות שלו מעלה בי בחילה ואפילו ישי לוי הזמר התותח אמר עליו שהוא לא היה עובד איתו בחיים כי ההתנהגות שלא דוחה זהו יום טוב אודליה

תארת את המצב נכון,הכל עניין של פרנסה

אחרי שכתבתי 10 שורות של תגובה לדבריך,מחקתי הכל,כי הבנתי שלא נגיע לאיזושהי הסכמה,ואני לא רוצה ללכלך את הפורום היפה הזה של עמיר בן עיון,לכן הכותרת שלי תהיה התשובה ,ומכאן אני מקווה שיפסק הוויכוח,

דווקא הגענו לאיזושהי הסכמה...לגבי הפרנסה לא?

גם למקצוע העתיק בעולם ישנם צרכנים....וגם לסוחרי סמים..אני בכוונה מקצין שתנסה להבין איך אני רואה את הדברים בתור אמן הייתי מעריך את עמיר הרבה פחות אם היה עושה 7 קיסריות ו4 נוקיות עי מכירת כרטיסים ב 50 שקל לוועדי עובדים והעמסתם על אוטובוסים להופעה.....או שהיה מוכר את נשמתו וטס להופיע לסיבוב הופעות בארה"ב בשביל להרוויח 50000$ בשחור שבת שלום

למעלה