פירושי שירים

garlo

New member
פירושי שירים

מחילה על המדרכה אולי הפעם עזוב- שהוא כתב לגלי עטרי בת מלך מילים ברוח וזהו בינתיים אני יודע שזה הרבה אבל תשדלו מה שאתם יודעים. תודה

STEVE NASH

New member
על מחילה כבר התפתח דיון בעבר

אתה מוזמן להריץ תפורום אחורה, זה לא היה מזמן. בת מלך - לפי מה שאני יודע זה על מישהי שנפטרה, לא מכיר ממש את הסיפור אלא רק את הרעיון. על המדרכה - אחד השירים הקשים של עמיר מבחינת הטקסט, אבל אני חושב שהמשמעות שלו ברורה. הוא מתאר שם חיים של ילד שנאלץ לגדול תחת סיבוכים קשים בין ההורים שלו. האבא שיכור רוב הזמן, והאמא מנסה רק להפטר ממנו בלי שהאבא באמת יבין למה זה קורה (ותהה היכן היה בזמן שהיא לא יכלה יותר, והיא איננה כאן). לאחרונה התחלתי לחשוב שאולי מדובר במוות של האבא כתוצאה מאלכוהול, כיוון שבבית הראשון עמיר כותב - "מי שנשר לעד יחלוף, לא יהיה עוד חלק מהנוף". יענו הלך האבא, מתחילים חיים חדשים. כך או כך, תמיד אני חושב שהשיר הזה הוא פספוס עצום. משהו בביצוע של עמיר לא מוציא מהטקסט את כל מה שאפשר להוציא ממנו, אני חושב שהשיר הזה יכול להחשב כאחד הגדולים ביותר אך משום מה הוא לא מצליח לגעת כמו הלהיטים האחרים. אולי הפעם - לפי דעתי מספר על אדם שמתחרט על פרידה מחברתו, תוך ידיעה שלמרות הכל הקשר לא יכול לחזור להיות כמו פעם. מה שנשאר לו זה רק לקוות שישובו הימים ההם (שוב לך אומר אני כאן, יחד נאהב כל הזמן). יחד עם התחושה הזאת הוא בכל זאת מנסה להאמין שיש סיכוי קלוש, ואת זה מסמל ה"אולי". אולי הפעם, בכל זאת. הפזמון מתאר את ההרגשה של הבחור אחרי הפרידה, הוא מרגיש אולי רגשות אשם, הוא מרגיש את העצב של הבחורה אך לא יכול לעשות עם זה כלום. כאילו הוא עצוב בשבילה. לא יודע, ככה הבנתי את זה. מעולם לא דירגתי אותו כאחד הגדולים של עמיר, למרות שהוא שיר יפה מאוד.

leka27

New member
בבקשה../images/Emo13.gif

חדש פה, לא? ברוך הבא
כמה מילים בקצרה על כל שיר, לפי הבנתי- מחילה: עפ"י עמיר יש 2 משמעויות למילה "מחילה". הראשונה, מלשון מחול-נסלח, והשניה, מנהרה תת קרקעית. הוא מדבר על אדם שנפל/סטה מהדרך ולא נשארה לו מחילה שיוכל לברוח דרכה, או סליחה על כל הנפילות והמעידות. הדבר היחיד שנשאר לו זה את עצמו, את האמת שהוא אדם טוב ואת הקב"ה שיודע את זה. על המדרכה: עמיר פעם אמר על השיר הזה שהוא נכתב על המדרכה. זה נשמע סיפור על ילד שרוצה לחזור הביתה לנורמליות שאין לו כ"כ. אולי הפעם: נשמע כמו שיר אהבה, שאין יותר מדי מה לחפור בו... עזוב: עדיין לא ממש גיבשתי כיוון, אולי שיחה של אדם עם עצמו, או שיח בין שני אנשים עם דעות/אורח חיים שונה... בת מלך: שיר לאמא, שמקדישה את עצמה למשפחתה ללא היסוס והגיע זמנה לנוח/לעזוב את העולם... מילים ברוח: לדעתי מדבר על אנשים שזועקים את האמת שוב ושוב ומנגד על כאלה שלא רוצים לשמוע ומתחפרים במקום. מקווה שעניתי על הציפיות...

למעלה