האם צריך רשיון כדי להחזיק מכשיר....

משאז

New member
האם צריך רשיון כדי להחזיק מכשיר....

האם צריך רישיון מסוים כדי להחזיק מכשיר כגון מוטורולה XTS5000 ואיך צורבים עליו גלים מסוימים, אני חדש בכל התחום ולא ממש מבין אבל יש לי שאיפות....

4Z7GBA

New member
../images/Emo13.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif

נתחיל בזה שכל מכשיר קשר מצריך רישיון {לא בדיוק רישיון אלה חכירת תדר ממשרד התקשורת} וזה עולה 150 שקלים לשנה לכל תדר כלומר 3 תדרים 450 שקלים וכן הלאה לכל מכשיר תוכנה וחומרה יחודיים שמאפשרים ליצרוב עליו תדרים {לא כל מכשיר צריך את זה יש מכשירים שאפשר לתכנת את התדרים מהמכשיר עצמו} עד לכאן זה רישיון של מכשירים עיסקיים של חברות כמו חברת חשמל לדוגמא
מכאן זה לחובבי רדיו שזה משהו אחר לגמרי כדי להיות חובב רדיו צריך אישור ממישרד התיקשורת התנאי להסגת האישור הוא לעבור שני מיבחנים של מישרד התיקשורת מבחן ראשון בנושא נהלים מבחן שני בנושא טכני לחובבות הרדיו יש שלושה דרגות דרגה א - חובב שמורשה לשדר בהספק שעד 1500 וואט {יש תדרים שבהם הוא מוגבל עד 1000 וואט} דרגה ב - חובב שמורשה לשדר עד 250 וואט דרגה ד - חובב שמורשה לשדר עד 150 וואט אחרי שאתה עובר את שני המיבחנים אתה מקבל רישיון לדרגה ד - שבה לחובב רישיון שידור בהספק שעד 150 וואט {דרגה זאת אין צורך במורס} לדרגה ב {עוצמת שידור גבוה יותר} אתה צריך לדעת ליקלוט ולשדר מורס במהירות של 5 מילים לדקה {כל מילה 5 אותיות} לדרגה א {עוצמת שידור גבוה הרבה יותר} צריך לדעת ליקלוט ולשדר 16 מילים לדקה {כל מילה 5 אותיות} ולדעת את החלק הטכני טוב מאוד {צריך לענות בעל פה} בתור חובב רדיו אתה יכול לשדר וליקלוט באין ספור תדרים {למעט תדרים של כוחות הביטחון וההצלה} כאן אתה משלם על כל מיבחן 60 או 65 שקלים ואגרה של 78 שקלים אחת לחמש שנים

amitzahavi

New member
XTS5000 זה מכשיר רב-גל של המשטרה...

בכלל חשוד שיש לך אותו כי אין להשיג אותו..... יש אותו רק למשטרה.... וכן צריך ...

משאז

New member
לא חשוד כלל....

א) אין לי אותו..... ב) אני שוטר ג) חשבתי לקנות מכשיר כזה שיהיה פרטי שלי ורציתי לדעת מהי הפרוצדורה.... אני יודע שזה מכשיר רב גל של המשטרה לא סתם שאלתי על הדגם הזה....

4Z7GBA

New member
../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo13.gif

אם אתה באמת שוטר ויש לך אפשרות להחזיק מכשיר פרטי אתה יכול ליצרוב את התדרים האלו גם על מכשיר HT1000 או MTX-800 או משהו מהסידרה הזאת הם תומכים ברב גל

tengaz

New member
מד של מ"ק משטרתי MTX2000

שלום לכולם, אני מחפש כזה - אפשרי גם משומש או לפני תיקון. - תודה.

למעלה