חבר'ה יש לי שאלה למבינים

חבר'ה יש לי שאלה למבינים

האם אני יכול להעלות משדר של 1 קילו ואט על גג הבית מבלי להחשב לפיראטי? במידה וכן, האם ידוע לכם ההספק המקסימאלי שאפשר להרים מבלי להחשב פיראט?

4Z7GBA

New member
../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif

יש אפשרות כזאת {רק בתדרי חובבים} אבל רק אם אתה חובב רדיו ואתה בדרגה א אז יש לך אפשרות לשדר בעוצמה של עד 1500 וואט {עד 1000 בתדרים מסויימים}

לא הבנת את השאלה שלי

שאלתתי לגבי משדר FM ולא בגדר חובב רדיו. הכוונה היא לשדר על תדר פנוי בסקאלה הציבורית 85 FM עד 108 FM

לא זכור לי ששינו את התקנות - אסור שידור ללא רשיון בתחום הזה בכל הספק שהוא.

4Z7GBA

New member
../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo35.gif

יש את הקיטים האלו שמוכרים בכל חנות אלקטרוניקה הם משדרים דיי נמוך פחות חצי וואט אולי רבע זה גם לא חוקי?

4Z7GBA

New member
../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo35.gif

אולי הקיטים האלו כפופים לחוקים האלו כלומר מוגבלים בהספק השידור שלהם שאני למדתי בבית ספר נתנו לנו כאלו להרכיב זה עלה לנו 12 שקלים לא נראה לי שיתנו לנו משהו שהוא לא חוקי או שהבית ספר יקבל משהו כזה בפעם הבאה שאני קופץ לתל אביב אני יראה את המיפרט של זה ונתונים טכניים

elians

New member
לפי דעתי

חוקי או לא חוקי, הם לא ציפו שניקח את המשדרים של ה12 ש"ח או הגדולים יותר שמוכרים כקיטים לפעולת שידור מקצועי וקבוע. לכן נתנו את החופשיות הזאת, בסביבות גיל 15 הרכבתי קיט של משדר שנועד ל10 מטר שידור, עם כמה שיפורים וחיבורי הגברה הצלחתי לכסות יותר משטח העיר בהשקעה של 60 ש"ח כולל הכל [במשדר כמובן] וכל זה עם אנטנה בגובה של 10 מטר ומשדר בגודל קופסת סיגריות. והכי מצחיק שהצוציק הקטן הזה היה עושה הפרעות לכל מי שהיה מחובר עם הטלווזיה והאנטנה שלו היתה על הגג וכמובן... לא הייתה בושה למשדרון הקטן הזה , להתשתלט על תדר 97.7 ולבטל את רשת ג'. הסמוכה בטווח שידוריו. שדרתי ככה חודש עד שנמאס וסגרתי :)

4Z7GBA

New member
../images/Emo12.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif

בשביל זה יש לכם את מערכת המסרים

4Z7GBA

New member
../images/Emo22.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif../images/Emo26.gif

אתה לא הבנת את התשובה
הכוונה היא שהדרך היחידה לשדר 1000 וואט ומעלה היא להיות חובב רדיו דרגה א

למעלה