טיפים ודמי שירות

The Guardian17

New member
אם היית רודפת אחרי לקוחות

שלא השאירו טיפ, מאוד "בסיסי" שלקוחות לא היו חוזרים לאותה מסעדה.

כי מי שמתבייש מתייבש... ואם לקוח לא רוצה להשאיר טיפ, זו זכותו. לקוח לא עובד כדי לשלם בנפרד למלצר משכורת (שכמובן, לא עובד בהתנדבות...)

צריך להוקיע ולמחוק התנהגות כמו שלך

שמים1

New member
אף אחד לא עובד בהתנדבות

את המשכורת למלצרים אמור לשלם בעל המקום
לא הלקוחות
פעם טיפ היה תוספת למשכורת
בשנים האחרונות הפכו את הטיפ בעלי המסעדות למשכורת עצמה
וזו חוצפה לשמה וניצול מחפיר .

A M S T A F1

New member
חייבים לעזור למלצרים/יות או לא להיות

גם ככה נידפקנו בתחנות הדלק בגלל הקמצנות
של הקפיטליזם
אני צריך להיג'דייף בצינור הדלק
בשביל לחסוך 10 אגורות שאני בכלל מוותר עליהן

חוצפה , מותר ללכת בלי להשאיר חצי שקל אפילו.

מותר לכם ללכת בלי להשאיר טיפ. אין חוק בישראל בכלל על השארת טיפ. זו זכות להשאיר טיפ!!!
הבעיה היא שאנשים לא יודעים את זה. כבר מזמן הגעתי למסקנה שהרחמנות של אנשים על המלצרים גורמת לבעלי העסקים לגנוב מאיתנו הלקוחות. לדעתי צריך להחרים את המלצרים מטיפים לחלוטין עד שבעלי המסעדות ישלמו להם משכורת נורמלית או שפשוט לא יעבדו אצלהם.
פעם אחת לא השארתי טיפ ובטח שלא רדפו אחריי. זו זכותי.

לדעתי צריך לפרסם את הנושא הזה.

איזה חוצפה שהמלצרית רדפה אחריהם.

magicpie

New member
כמו שאמרתי

זה לא מצב נכון ואידיאלי,אבל ככה זה בארץ,מבחינת מעסיקים ומלצרים וטיפים.התופעה הזו זה תוצר תרבות של שנים בארץ,ומי שבוחר "להעניש" על זה מלצר שלא עשה כלום...שיהיה מאושר עם הטיפ שחסך.
הזכרתם לי עוד מסקנה שהגעתי אליה במלצרות,מי שמתקמצן על 5 שקלים הוא המסכן,ולא המלצר שלא קיבל טיפ,והמבין יבין.

Kasteel

New member
בת כמה את? 18?

אם מישהו לא משאיר לך טיפ, זה מרמז על 2 דברים.
או שהוא לא רוצה להשאיר לך טיפ, או שאין לו.
יש לך בעיות עם המשכורת? דברי עם המעסיק שלך.
שום לקוח לא חייב לך שום דבר ותאמיני לי אם היית מלצרית שמשרתת אותי רק בגלל גישה כזו לא היית מקבלת טיפ.
יותר מזה, אם הייתי לקוחה שהיית רודפת אחריה בשביל הטיפ הייתי עונה לך "לא מגיע לך"

טיפ מגיע למלצר שבאמת שיגעתי לו את הצורה ובכל זאת הוא תמיד ניסה לעזור חייך ועשה הכל על הצד הטוב ביותר וגם בדרך כלל זה יוצא שאם כבר אני נותנת טיפים, אז הם שמנים. טיפ לא מגיע למלצר כי הוא מלצר.

magicpie

New member
אין דבר כזה

אם לאדם אין 5 שקלים להשאיר,אז לא אמור להיות לו גם כסף להזמין סלט ב40 שקל (שבבית אפשר להכין ב7 שח).
מסעדה זה מותרות,למי שאין-שלא ייכנס. טיפ זה חלק.למי שלא טוב שיאכל בבית.זה לא כזה מסובך

Kasteel

New member
מה את אומרת? ואם אני ממש רעבה ויש לי רק אשראי

מי את ומה את שתיכנסי לי לכיס?

magicpie

New member
קרה

אז אומרים למלצר שיש לך רק אשראי ומתנצלים.
היו גם לקוחות שכשהיה כספומט ממול למסעדה הלכו להוציא כסף במיוחד.
כל אחד ומה שמצפונו אומר לו.
לי בתור צעירה שאולי מצד אחד אני סטודנטית ולא עשירה ואין לי הכנסה קבועה,יש תירוץ לא להשאיר טיפ.מצד שני אני גם עבדתי בעבודות מזדמנות ואני יודעת מה זה,והמצפון שלי לא מאפשר לי לא להשאיר טיפ.אני לא אוהבת קמצנים ולא רוצה להיות אדם שסופר כל שקל.(כמובן שאם היה מקרה שהשירות ממש גרוע אז זה נבחן לאור הנסיבות).
זה ידוע בקרב מלצרים שצעירים משאירים יותר טיפים ממבוגרים,כי צעירים כולם בשלב מסוים בחייהם עבדו בעבודה זמנית,ויכולים להזדהות עם המלצר שמולם.
נכון,השיטה לא מושלמת,בגרמניה לדוג הטיפ של המלצר כלול בשירות,ונהוג מבחינת הלקוח רק לעגל את הסכום כלפי מעלה למען הטעם הטוב.זה מצב יותר טוב לדעתי,אבל כמו בעוד הרבה תחומים,המדינה שלנו לא מושלמת.

Kasteel

New member
אני נורא מצטערת להיות זו שתפוצץ לך את הבועה

אבל בחיים אין שום סיכוי שבעולם שאני אתנצל בפני מלצר על זה שאני לא משאירה לו טיפ. את הדין וחשבון לנפש על למה הוא לא קיבל טיפ תשאירי לי.
גם אני לא בדיוק מבוגרת, באמצע שנות ה20 שלי... ועדיין אומרת לך- מי שלא מגיע לו טיפ לא יקבל.נקודה.
וחוצמזה שיש עבודה זמנית ויש עבודה זמנית.
את יכולה לבחור לעבוד בתחנת דלק, את יכולה לבחור לעבוד במוקדי שירות, את יכולה לבחור לעבוד במלצרות, את יכולה לבחור לעבוד במשק בית.
הכל בחירה שלך- אל תפילי על האחרים את התוצאות.
בעיות במשכורת פותרים מול הבוס ולא מול הלקוחות.

שמים1

New member
מקובל להשאיר טיפ על שירות טוב

אם מלצר לא נתן שירות טוב
עקרונית לא מגיע לא תוספת על חוסר התיחסות ללקוח
אבל , אני למרות הכל כן משאירה לפחות 10 אחוזים .

Kasteel

New member
מקובל=לא חובה

הבחורה שלנו פה מנסה שעה לשכנע אותי ללמה אני *כן* חייבת להשאיר לה טיפ

NFN123

New member
אני מקווה שזה לא נוגד את חוקי הפורום או משהו

אבל את לא חכמה (לא רציתי להגיד טיפשה...). יש לך ראייה מעוותת למדי על המציאות. אבל ממש.

שמים1

New member
בפורום שלנו אפשר להביע דיעה ואפשר גם לא

להסכים
אבל בהחלט אי אפשר לפגוע בכותבים שהביעו את דעתם .

magicpie

New member
אני מקווה שזה לא נוגד את חוקי הפורום או משהו

אבל את לא צעירה (לא רציתי להגיד זקנה ממורמרת...אני מתיחסת להסתכלות עולם, לא לגילך הכרונולוגי שלא ידוע לי).
יש לך ראיה קמצנית ופרנואידית על המציאות,את ממורמרת בחיים שלך ומוציאה את זה על נותני שירות חסרי ישע. אני מרחמת על הקרובים אלייך.
אבל ממש.

NFN123

New member
חחחחחח

אני אמרתי את מה שאמרתי על סמך הדברים שכתבת פה. כל הדברים שכתבת (מה קשור פרנואידית?) נובעים מזה שנעלבת ממה שכתבתי. אבל סבבה, לא אתווכח איתך על היותי ממורמרת ופרנואידית. את פשוט לא מבינה מה את קוראת.

אהבתי שקראת לנותני שירות חסרי ישע. בדיחת היום...

שמים1

New member
לא מסכימה איתך שצעירים משאירים יותר טיפ

את יודעת גם המבוגרים היו פעם צעירים
וגם הם עבדו פעם במלצרות ...
ולכן נושא הטיפ קרוב אל ליבי
ואני תמיד משאירה טיפ למלצרים
גם אם לא ממש יצא למלצר לתת לי שירות טוב
כי כואב לי הלב לא להשאיר .

magicpie

New member
צודקת

החרפתי את דבריי כי נראה כי האנשים פה,כבר לא זוכרים או לא ידעו מלכתחילה מה זה להיות בלי תואר ובלי אפשרויות, להתחיל מלמטה.
לצורך העניין גם אמא שלי מן הסתם לא בשנות העשרים אבל משאירה טיפים מכובדים, כי יש בה אדיבות וחמלה.
מה שלוקה בחסר פה בפורום.אנשים מרגישים שגונבים אותם בגלל 5 שקלים, רחמיי נכמרים על אנשים כאלו.

למעלה