שרשור שאלות ותשובות היסטוריה א'

little3

New member
תודה עזרת מאוד! לצוות אם אפשר....

לאשר את התשובה כדי שאני אהיה בטוחה

rAiN PrInCeSs

New member
שאלההה

בסיכומים שצוינו הנ"ל צריך את הספרים הלבנים ואת ההשפעות של המדינות וכל זה??? כי כתוב במיקוד רק סיום המלחמה והסדרי השלום ושינויים שחלו במפת אירופה והמזרח התיכון...

damnsweet

New member
אממ...

אני התכוונתי בשאלה הראשונה על העובדה שבמישור הפוליטי הרצל אמר שהאנטישמיות לא תעלם ושיש להקים מדינה יהודית, כאשר המיקום שלה אינו הדבר החשוב ביותר... וד"א-אני בת! ותודה רבה!!

הרצל אמר שהמיקום הרצוי למדינת

היהודים היא בארץ העתיקה של היהודים - שם רחוק במזרח... אבל נכון שהמיקום היה פחות חשוב בעיניו מעצם הקמת המדינה. בתקופה מסוימת היה מוכן לקבל מקום ליהודים גם באפריקה - אם יהיה מי שיתן.

Lady Madonna

New member
השפעות השינויים

* בחר אחד מן התחומים שהשפיעו על אירופה(מדע/טכנולוגיה), והסבר כיצד השפיע הדבר על תחומי החיים. אז בחרתי מדע, ועכשיו אני צריכה לרשום רק את תחומי החיים עליהם השפיע ה*מדע*. אז על אילו תחומי חיים הוא השפיע?

Little m e

New member
הממממ

דמוגרפיה {עליה ברמת החיים הובילה לירידה בגיל התמותה ולעליה במספר השנים שאנשים חיו}, מבחינת הכלכלה לא נראה לי שזה השפיעה... מבחינה חברתית גם לא... על הדת זה השפיע{בעקבות התגליות המדעיות אנשים התרחקו מהכנסיות ומחיי הדת} זה השפיע על החינוך... נראה לי שזהו. שמעי, עדיף לך לבחור את הטכנולוגיה שהשפיעה על הרבה יותר דברים...

Lady Madonna

New member
מממ

מבחינת הכלכלה אני חושבת שזה דווקא כן השפיע, כי חיו יותר אנשים, היו צריכים לייצר יותר, והמדינות לא יכלו לספק את צרכי אזרחיהן... איך זה השפיע על החינוך? ובכוונה אני בוחרת את המדע כי הוא המעט, יש כ"כ הרבה לזכור ואני מעדיפה לא להוסיף עוד...

Little m e

New member
בדקתי לך במחברת שלי=))

כל הזכויות שמורות למורה שלי... דמוגרפיה {דמוגרפיה= חקר האוכלוסיה והשינויים העוברים עליה כמו תמותה וילודה}. השינויים במדע וטכנולוגיה השפיעו מבחינה זדמוגרפית מכוון שאוכלוסיית העולם גדלה באופן משמעותי בעקבות התפתחות המדע, שירותי התברואה, הרפואה ושיפור באיכות המזון. נוסף לכך החלה תופעה של הגירה בתוך המדינות {בעיקר מהכפר לעיר- תהליך העיור} בין מדינות ובין יבשות {בעיקר לארה"ב}. כלכלה- השינויים במדע וטכנולוגיחה יצרו מעבר מכלכלה המבוססת על עבודת כפיים וחקלאות לכלכלה המבוססת על תעשייה. כל השאר מתייחס לטכנולוגיה. חברה- התפתחות המדע וטכנולוגיה גרמה להתפוררות החברה המסורתית והווצרות של חברה מודרנית. במקום שכבת האצולה נוצרה שכבת הבורגונות {בעלי ההון והמקצועות החופשיים}, שכבת האיכרים הפכה למעמד הפועלים בערים. נוסף לכך, דרישה של מעמד הפועלים לקבלת זכויותיהם מופצים ברחבי אירופה חוקי עבודה ורווחה סוציאלים. דת- התגליות המדעיות הובילו להתרחקות מהדת ולפגיעה בעליונות המוחלטת של הכנסיה בקביעת גורלם של בני האדם. חינוך- בעקבות התפתחות ההשכלה נקבע חוק חינוך חובה חינם. מתחילה להתפתח ההשכלה הגבוהה וילדים לומדים ולא עובדים כמו בעבר. פוליטיקה= בעקבות התפתחות ההשכלה המונים מתחילים להשתתף בפוליטיקה. מתחילה תופעה של דמוקרטיזציה: הרחבת זכות הבחירה, בחירות חשאיות, הגנת על חופש הביטוי וההתארגנות, הקמת מפלגות וקיום מאבקים פוליטיים גלויים באופו חופשי. תרבות- מתייחס רק לטכנולוגיה. מקווה שעזרתי=))

Lady Madonna

New member
וואו! המון תודה אבל...

לא הבנתי איך החינוך קשור למדע
גם את הפוליטיקה לא ממש הבנתי... שוב, אלפי תודות, ואשמח להסבר על הנ"ל.

גם אני לא הבנתי לפי מה שהוא כתב...

המורה היום כתבה לנו על המדע והחינוך איך זה השפיע.... רק שתדע שזה לא כתוב כמו שצריך.... כאילו המורה דיברה ואני כתבתי אז לא כתוב במסודר ומאורגן כמו שהוא כתב... מדע---> חינוך: בשביל לעסוק במדע צריך ללמוד השכלה גבוהה. צריך לשם דגש במקצועות כמו המטמתיקה, כימיה ואז אני יוכל להיות רופאה...

ובקשר לפוליטיקה...

אם אתה בעל השכלה גבוהה... אז אתה עובד במשהו מכובד יותר כמו עריכת דין, רופא... ואז יש לך הרבה כסף... אתה נחשב במעמד גבוה במדינה ויש לך הרבה יותר זכויות מהשאר... כמו הקמת מפלגות, זכות הצבעה, קיום מאבקים פוליטים. מקווה שהסברתי נכון והבנת... בהצלחה לכולם... לי יש מחר את המגן...

Little m e

New member
שאלה- ארצות האיסלאם

בתמורות ביחס החברה הקולוניאלית וחברתל הרוב המוסלמית אל היהודים בשנות ה30, אז יש ארבעה גורמים {מאורעות תרפ"ט, חדירת האנטישמיות המודרנית לרצות האיסלאם, השתלבות היהודים בתהליכי המודרניזציה והמדינות הקולוניאליות}. אני צריכה דוגמאות לכל אחד מהם? נגיד בסעיף של מאורעות תרפ"ט, אז שבתוניס מנעו הצרפתים בלחץ הצתנועה הלאומית התוניסאית את ביקורו של ז'בוטינסקי? וכמה ביטויי מפנה ביחס ליהודים צריך? יש לי 11, ונראה לי מיותר ללמוד את כולם:S תודה רבה רבה רבה

דוגמאות וסעיפים

דוגמאות אף פעם לא מזיקות, בייחוד כשמדובר בדוגמה אחת לכל גורם. באשר ל11 ביטויי המפנה, האמת זה נשמע הרבה. תתמקדי בחמישה עיקריים. (ולא בגלל שאני חושב שמשהו כאן הוא "מיותר")

DeVlan

New member
למישהו יש סיכום על../images/Emo26.gif

היהודים בעיראק בין שתי מלחמות עולם? תודה!

pitria

New member
צריך לדעת את 14 הנקודות של וילסון?

או רק את הרעיונות העיקריים של הנקודות?

למעלה