פעילות עם נמלים, מתי כדאי??

funature

New member
פעילות עם נמלים, מתי כדאי??

באיזו תקופה של השנה, הכי כדאי?? המטרה להציב בית גידול עם נמלים בגני ילדים, ע"מ לשבץ את הנושא בתקופה הכי מתאימה בשנה, כך שילדים יוכלו לצפות בפעילות והתנהגות נמלים, אודה מראש על התשובה

שלום וברוך הבא

ממש לאחרונה , כתב פה בנצי דבש על הזדמנות לצפות בעונה זו ב"מעוף הכלולות" של נמלים. לפרטים נוספים אני ממליצה לקרוא את הספר: "נלך אל הנמלה-מדריך נמלים בישראל בטבע ובמשכנות האדם" של ד"ר יעקב עופר. שם תמצא מידע מלא מקיף ומעניין על נמלי א"י

דפי, סולי כאן מזמן ../images/Emo13.gif

הסתיו הוא אחת התקופות הפעילות יותר במיני נמלים רבים. ניתן לראות מעוף כלולות אצל נמלת הקציר ואצל אחרות. בנוסף כעת ישנה פעילות מוגברת של איסוף מזון לקראת החורף (מקצה שיפורים אחרון). לא קל ליצור נמלול. יש צורך במלכה לאחר הזדווגות. אני ניסיתי כמה פעמים ולא הצלחתי. סולי, האם יש לך נמלול מתפקד או שאת מנסה ליצור אחד? אם תרצי אעביר לך את הטלפון של ד"ר עופר.

funature

New member
אין לי נמלול, אך קראתי בספר המיועד

לגיל הרך, על פעילות שבה הציבו בגן בית גידול של נמלים. ועטפו אותו בבריסטול / בד שחור. מעת לעת, חשפו את הבד ע"מ לצפות במחילות שיצרו הנמלים. ולזה אני רוצה להגיע, אגב, אני עושה את זה עם שלשולים. והפעילות יוצאת נהדרת, הפעלה טובה של פעילות חקר לגיל הרך, הממחישה את המחילות שיצרו השלשולים, טוב מאוד להסבר שקיבלו קודם לכן. ואני מחזירה אותך לשאלתי הראשונה, מתי כדאי להציב (אם בכלל) נמלים בבית גידול, רק כדי שילדים יוכלו לצפות בפעילות של הנמלים. תודה

dvashb

New member
נמלול

אני חושב שהמומחיות הגדולה בנושא היא אצל יעקב עופר ולדעתי אם יצרו איתו קשר דרך סמינר הקיבוצים הוא ישמח לתת את כל הפרטים המדויקים להצלחה מירבית בגידול ובתוכנית הלימודית.

האם כוונתך לאסוף סתם נמלים בשדה?

במידה וזה מה שתעשי לא תהיה פעילות רצינית מעבר להתרוצצות בטרריום. את זה אפשר לעשות בכל עונה, מלבד ימים קרים מאד (ואצלך, אין הרבה כאלה). כדי לצפות בפעילות מסודרות כגון איסוף מזון, חפירת מחילות וכד' יש צורך בקן נמלים פעיל המורכב ממלכה, פועלות ובמינים מסויימים גם חיילות. לכל נמלה יש תפקידים מוגדרים. תפקוד הקן תלוי בתקשורת בין הנמלים. לנמלה בודדת או לקבוצת נמלים שהופרדה מהקן אין סיכוי לשרוד מעבר לכמה ימים.

שלום אילן

הי שמי מיטל אני כרגע בתחילת דרכי במקצוע ואשמח לקבל יותר מידע על הנמלים את הספר רכשתי בסמינר אך בפועל קשה לי להבין איך ליישם אשמח אם תוכל לקשר אותי לד"ר עופר תודה מראש מיטל

למעלה