מצעד עגורים מדהים בשפיר

argamon

Member
מצעד עגורים מדהים בשפיר

לפני כ- 5 דקות מהזמן בו אני כותב עכשיו, שמעתי בתוך ביתי במושב שפיר בדרום, הנמצא כ- 4 קילומטרים צפונית לקיבוץ נגבה, את השירה האופיינית לעגורים וקפצתי החוצה לא לפספס וראיתי במרחק אולי של קילומטר או פחות מהיישוב, חץ ענקי של כ- 200 עגורים מזמרים ונעים מכיוון כללי צפונית מערבית ליישוב לכיוון כללי מזרחית ליישוב. נהנתי מהמופע ונכנסתי לבית, ותוך זמן קצר הגיעה עוד קבוצה בסדר גודל של הקבוצה הקודמת , בתעופה לכיוון הנ"ל.
מחזה נפלא. האם אנו בעונת נדידת העגורים?

argamon

Member
וואוו, המצעד ממשיך עם קבוצה של כ- 300 עגורים נוספים

פשוט מהמם:
לדעתי יש לעגורים אינטרנט והם ראו מה שכתבתי כאן עליהם והחליטו לעשות לי לכבוד זה חגיגה יפהפיה במיוחד. לצערי אין לי מצלמת וידאו, אחרת הייתי מצלם את זה עבור הפורום: שוב שמעתי שירת עגורים והפעם מכיוון אחר: קפצתי החוצה ומה שראיתי היה מהמם ומרשים: קבוצה ענקית של עגורים הסתובבה בגובה ממש מעל הבית שלי בסיבובים לא מסודרים, בלי לזוז כמעט מהמקום. לא הצלחתי לקבוע מאיזה כיוון הגיעו. לאחר מספר רגעים הגיעה מכיוון דרום קבוצה קטנה של כ- 30 עגורים שעשתה מין סיבובי ריקוד משל עצמה במרחק מהקבוצה הגדולה לזמן כ- 2 דקות ואז עפה לקבוצה הגדולה ונבלעה בקבוצה והצטרפה לסיבובי התעופה הלא מסודרים ואז כאילו העגורים החליטו שעשו לי מספיק מופע, הם הסתדרו למצב דמוי חץ ענקי ועזבו לכיוון כללי מזרח עם שירה שלא נפסקה לרגע גם לפני שעזבו.
> לדעתי הפעם הקבוצה שעזבה כללה לפחות 300 עגורים.
ראיתי כבר במושב שפיר נדידות עגורים בכל שנה, אבל מחזה יפה כמו עכשיו עדיין לא ראיתי.

למעלה