שרשור תצפיות, צילומים ועזרה בזיהוי 25.2.17

silikiy

New member
עזרה בזיהוי 2 דורסים....

בשבוע שעבר צילמתי ביערות כרמל
אין לי כוון... גם הצילומים לא היה משהוא כך שזה יותר קשה.
מה אתם אומרים?

aetos

New member
אז איך אפשר לקבוע שהוא היה בגודל רחם (= גודל עיט צפרדעים )..

ולא בגודל נשר (קצת יותר גדול מעיטם) .
מניח גם שהתצפית והצילום ממרחק בינוני גדול או עצום .
לדעתי זה כן עיטם צעיר , אשמח לתגובות או תיקונים.

aetos

New member
במרחק כזה מוכחת איכות הצלם .. עיטם צעיר .סופי .תקנו אותי..

אם טעיתי

aetos

New member
דורס 2 לדעתי -עיטם לבן זנב צעיר !!

סכוי גדול שגם דורס 1 הוא אותו הפרט.
יהודה ,הוא היה ענקי כמעט כמו נשר ?

silikiy

New member
לא שכי, ממש לא, בגודל של רחם (הדורס השני) ...

הראשון בכלל באזור אחר והיה ממש צר כנפיים ועדין...

aetos

New member
היתה לך ציפור אחרת להשוואה לגבי הדורס השני ?

ברק Granit

New member
שכי צודק - עיטם לבן זנב צעיר. רחם כפול 2
לגבי הדורס הראשון נראה עיט ערבות

silikiy

New member
תודה ברק
היום הייתי בחי-בר קיבלתי אישור גם מאודי...

הוא אמר לי שבימים אחרונים ראו עיטם לבן-זנב צעיר באמת.

עיט שמש בגבעת השלושה,מופע קוראים מדבריים בחיזור ועוד, השבוע

השבוע התחיל בתצפית מדהימה בעיט שמש צעיר שעמד בשדה מרוחק בגבעת השלושה. צווארו הארוך התבלט מפני השטח ובתעופה ניכרו היטב כנפיו הארוכות וצבעיו המיוחדים.

ביום שני בתצפיות עם שלמה בגעש-ארסוף-ויקום נראתה רמית זכר מדהים בבריכת החורף של יקום. בנוסף ניראו ביצנית עדינה, ושאר אוסף הברווזים והחופמאים במגוון מיוחד הקבועים למקום. 6 ברווזים צהובי מצח נוספו לקבוצה הגדולה של ברווזים חדי זנב בגעש, ואנפית בקר נראתה טורפת נחש זעמן המטבעות. 1-2 קוקיות מצוייצות ניראו בארסוף.

באמצע השבוע חזרתי לעלווית המלכילונית בעין גדי עם איתן ומצלמתו , ואני מצרפת את התמונה שצילם. כמ כן ראינו בנחל אוג מופע מדהים של קוראים מדבריים בחיזור :המופע כלל פרישה כמניפה של נוצות צידי הבטן המשורטטים בפסים צבעוניים לרוחבם , ופרישה וניפוח נוצות העל שת והזנב בדומה לטווס, תוך השתחוות מוחלטת של הקורא הזכר לכיוון הנקבה. בנוסף לכך ניראתה קבוצה של חצוצרנים שחורי מקור מרהיבים ביופיים שליוו אותנו לאורך כל דרכנו במקום.
בערד בדרך להר עמשא , שם נקטע סיורינו מוקדם מהרגיל, ניראה עיט שמש (שנה רביעית, תודה לטוביה על העזרה בגיול) והוא צולם על ידי בתעופה תוך פרישת רגליים ואצבעות כלפי מטה.

בסיור חוג צפרות פ"ת ביום ד' ביקום ניראו בהערכה כללית כ-7,000 שחפי אגמים + שחורים+ צהובי רגל וכנראה גם ארמניים בבריכת החורף. ניראו לוחמים, ביצנית עדינה, עשרות חופמי צווארון, כ-15-20 חופיות קטנות וככל הניראה חופית מגלית ניראתה ממרחק רב אם כי לא הצלחתי לצלמה תמונה ברורה.כמו כן ניראו כל שאר הברווזים הרגילים למקום - אפורים,טדורנות,צהובי מצח וחדי זנב. לאלו הצטרפו 3 יאוריות מצריות שניראו בסיום הסיור.

בהמשך השבוע הופיע נחליאלי זנבתןבחצר הסמוכה לביתי, במתכונת צבעים חיוורת יותר מהנחליאלי הזנבתן הקודם שהופיע באותה נקודה בשבוע שעבר, כך שככל הנראה זהו פרט שונה.

בתמונות:
עיט השמש מגבעת השלושה. לצערי המרחק הרב ותנאי הראות הגרועים באותו יום מנעו תמונה חדה. צילום: יהודית
העלווית המלכילונית מעין גדי. צילום: איתן
קורא מדברי בחיזור. צילום: יהודית
חצוצרן שחור מקור. צילום: יהודית
שרקרק גמדי. צוקי דרגות. צילום: איתן
עיט שמש, ערד: צילום: יהודית
אלפי שחפים, יקום, סיור חוג צפרות פ"ת. צילום: יהודית
נחליאלי זנבתן ,השבוע, חצר סמוכה. צילום: יהודית
רמית. יקום: צילום: יהודית
אנפית בקר טורפת נחש זעמן מטבעות, געש. צילום: יהודית

הנחש נראה כמו נחש מים משובץ בטוח לא זעמן מטבעות.

יש יותר מספר כתמים קטנים באותה שורה..

או.קי. אבל אני חייבת להראות לך תמונה נוספת

של הנחש מזווית אחרת : אני מודה שבנחשים יש לי פחות תצפיות ואני פחות מתמצאת, אבל בתמונה הבאה במיקום אחר בגופו של הנחש ישנם כתמים שהם ברובם בצורת מטבעות גדולות ולא מעויינים קטנים כפי שניראה לי שיש בנחש מים. כמו כן בנחש מים המשבצות הן בגודל שווה גם בחלקו העליון, ובזעמן המטבעות המטבעות אינן שוות בגודלן: למעלה הן גדולות, ובצידיהן הן קטנות יותר. זה לעניות דעתי, בכל אופן מצרפת את התמונה הנוספת.

טוב סליחה זה מטבעות

בתמונה הראשונה הטבעות לא נראו אלא רק צידי הגוף וזה מה שבילבל אותי...
יפה מאוד ותצפית מדהימה !!! (שכחתי לציין בתגובה הראשונה)

אנטי 1

New member
אכן הנחש הוא זעמן מטבעות, תצפית מצויינת ותודה לכולם

על שיתוף התמונות היפיפיות, תמשיכו כך, הלוואי עלי, יישר כח.

למעלה