עוד תמונות של הנץ.

עוד תמונות של הנץ.

aetos

New member
בתמונה 1550 ישנם שני דורסים .מימין בברור זרון שדות
..

אם הדורס השני בתמונה -שלגביו השאלה ,אני מניח - היה בשטח פחות או יותר שווה גודל ומוטת כנף לזרון הנ״ל זה בהחלט יכול להיות נץ גדול (!) . האמת שבתמונה הוא די נראה שווה גודל לו .
תמונת הדורס הבודד (1558) מבט מלמעלה -בהחלט יכול להיות נץ גדול . הכנפיים עבות בשביל זרון .על שת לבן יכול להיות ,אאל״ט , לנץ גדול בוגר .
אופיר -הדורס הבודד אינו הזרון אלא ה׳חשוד ׳ נכון ?

aetos

New member
אופיר ,תמיד לשרשר (להוסיף תגובה) להודעה הראשונית שלך ..

במקרה הזה -׳עוד תמונות של הנץ ׳(למרות שהיה עדיף אפילו להודעה המקורית מאתמול ) -אחרת נתפזר לגמרי ..
טוב ,מעניין . בהנחה שה׳כן ׳ שלך הוא לכל השאלות ששאלתי .
איפה צילמת אותם ?

כמובן שהכי מתבקש היה לחשוב ששניהם זרונים ,אבל התמונה המקורית לא יכולה להיות של זרון אלא של נץ .
ואולי בכלל טעיתי חזק וגם ה׳זרון ׳ אינו אלא נץ ,למרות שהנצוי בפרוש לא .
קדימה חברים ,תגובתכם ! יש פה עיטים ופרסים ואני סתםבז !

aetos

New member
יפה שלמדת בסוף לשרשר להודעה המקורית . לא פס..

כי קודם כל פס לא בא בחשבון עכשיו ,הוא מופיע בארץ רק. בשתי עונות הנדידה - בסתיו בסוף אוגוסט /ספטמבר ובאביב מתחילת אפריל . זה הזרון הנדיר (יחסית) י מ 4 מיני הזרונים.
שנית -שים לב לחלק התחתון והפנימי של הכנפיים המתחבר לגוף : החלק הזה נקרא ׳אברות האמה ׳ ואצל זרון שדות (נקבה או צעיר -זכרים תמיד ברורים ומובהקים וקלים לזהוי) הוא תמיד כהה מאוד וזה סימן יחודי למין הזה .
מקווה שיש לך את המגדיר .פתח בעמ׳87 ותוכל לראות את ההבדלים בין הזרונים . אם לא -תבקש שיקנו לך בהקדם האפשרי !

חייב להגיד שסימן נוסף חשוב מאוד הוא הקולר בצואר (למעשה ענק כהה מתחת לקולר בהיר ) שבצילום שלך לא ממש רואים ,דבר שמעורר ספק בזהוי שלי ..

בנוגע למיקום -יקיר בשומרון :מדובר בשטחי חורש ובתה ים תיכוניים ונחל קנה ,שבו בטח יש מיים עכשיו -ממש למטה .
בקצור הגיוני גם לנץ גדול וגם לזרון ..

למעלה