שרשור תצפיות, צילומים, ועזרה בזיהוי 31.10.16

silikiy

New member
האם מישהוא יודע על זה? בובות בדמות שחפית גמדית...!!!???

היום הייתי בבריכות מלח בעתלית. המשכתי בדרך הרגילה לתחנת רכבת ומשם בתוך המפעל.. הייתה שיירה של מכוניות שנכנסות גם אני ניכנסתי. כי ראיתי שיש עוד בריכות. מצטבר שהייתה שמ הלוויה. נתקעתי שם בפקק ואז... באחת מהבריכות ראיתי 11 לימוזות מצויות. צילמתי אותם.
פתאום אני רואה משהוא צהוב באי שבאמצע הבריכה... שחפיות גמדיות...
אפילו אני אכלתי אותם... וצילמתי.
כשבאאתי הביתה וראיתי במחשב אני רואה שזה בובות בדמות שחפית גמדית.
מי שם אותם שם ולמה?
מה זה יכול להיות? למה זה טוב? ...

עושים את זה בשביל סקר

עופות ים (שחפים ,שחפיות, וכדומה) כשהם רואים עוף ים באיזה חוף \ בריכת מלח ,הם ג''כ יורדים לשם
לכן החליטו לנסות (זה התחיל בחו"ל) בכל מיני מקומות שעושים סקרים של עופות ים שמים בובות של שחפים ,והניסוי עבד ! השחפים ירדו לשם
גם בארץ זה עבד עם שחפים
בעתלית יש סקר שוטף על השחפיות (אחד המקומות הבודדים ששם הם נמצאות + מקננות) אז שמו בובות כדי שיימשכו לשם ויחיו שם .
לא נראה לי שזה קשור לקינון אולי זה קשור לזה שהם ישארו שם וירדו לשם עוד שחפיות
מקווים שזה יעזור

silikiy

New member
בעבר פגשתי אמון שחפיות גמדיות במעין צבי/מעגן מיכאל...

צילמתי עשרות כאלה בחודשי יוני ויולי. בינהם היו כאלו שמטובעות בעתלית.
אף פעם לא פגשתי בחודשי סתיו.
תודה
למדתי עוד משהוא. מכאן והלה אני אמשיך לעקוב.

Frenzi

New member
לא נכון (במקרה זה)

אחת מהבעיות של השחפיות המקננות בארץ היא מיעוט אתרי הקינון. בשנים האחרונות מנסים "לשכנע" אותן לקנן במקומות חדשים שמייצרים להן, ומטרת הבובות היא למשוך אתן לשם בדיוק למטרה זו.

הם נמצאות שם גם בלי הבובות .ושתי בובות זה לא מה שימשוך אותן

הם נמצאות שם בכמויות אז ככה שאין מטרה לבובות הם יבואו בכל מקרה(עכשיו בפרט שנגמרה עונת הקינון כבר מזמן אין עניין בבובות .אלא אם בונים על קינון סתיו)
אני יודע את בעיית השחפיות .ולא מזמן הייתי בכנס מטבעים בתחנה וענבל גולדשטיין הציגה שם ים של בעיות שהיו עם הקינון החל מזה שהקינים היו חשופים לשמש וגם תנים אכלו אפרוחים וביצים אז גם לזה הבובות לא יעזרו בקיצור לא ברור לגמרי עניין הבובות לפי זה..

הונחו שם למשיכה לקינון באי חדש

אני הנחתי את השחפיות במיקום זה. זה אי חדש שהוקם בבריכות המלח בעתלית לפני שנתיים במטרה להקים אתרי קינון נוספים לשחפיות הגמדיות.
השחפיות הגמדיות אכן מקננות בבריכות המלח בעתלית ללא צורך במשיכתם אך לא במיקופ ספציפי זה.
השנה קיננו לראשונה באי זה 50 זוגות של שחפיות ים.
ענבל

למעלה