שרשור תצפיות, צילומים ועזרה בזיהוי 25.4.16

nubijar

New member
אני מטיל ספק

אם אני לא טועה, אתה הראשון מאז שהחלה הצפרות באילת שרואה שחפיות רסן בבריכות המלח. ועוד יותר מפעם אחת! מבלי לפגוע, אני מהמר על טעות שנובעת מבעיית תאורה שגרמה לשחפיות ים להיראות כהות מלמעלה או משהו כזה. הייתי שמח לראות תיעוד של תצפית כה יוצאת דופן - כדי שאוכל את הכובע.

ברק Granit

New member
2 דברים: אחד אני עם יואב לגבי השערתו
לא זכורה לי עד כה ולו תצפית אחת בבריכות המלח של k20 בשחפית רסן.
&nbsp
הדבר השני: מעולם לא היתה להקה של שחפיות רסן באפריל (גם לא במאי). לא 15, לא 5 וגם לא 3.
&nbsp
בעיקרון: באפריל שחפית רסן היא סופר נדירה, וקורה אחת להרבה שנים שרואים אחת. (נדמה לי ב 2009 היתה אחת לאורך כל האביב און אנד אוף).
&nbsp
במאי המצב לא שונה בהרבה. רק ביוני ובד"כ בחצי השני מתחילים לראות קבוצות קטנות, כאשר החודש העיקרי זה יולי ולפעמים גם החצי הראשון של אוגוסט.

aetos

New member
לא אתווכח ואומר מילה כנגד ההנהגה הבלתי מעורערת !

מיקרה נדיר כזה של תמימות דעים של שתי מעצמות העל לא היה מאז ההחלטה על הקמת מדינה יהודית בחלק מארץ ישראל ב29/11/1947 .
התצפית שלי בלהקה היתה אמנם לפני הרבה מאוד זמן ,באמצע /חצי שני של אפריל 2006 שביקרתי לראשונה באילת כצפר. בכל זאת זו ציפור שאין לטעות בה ,גם לצפר חורבה עוד יותר מהיום כפי שאז הייתי . הם היו כהים לגמרי וגדולים ,עם זנב ממוזלג ,לא שחפיות ים !(אותן כבר היכרתי היטב ) היו שם כעשר ציפורים . עברו מעלי על הגשר הקטן המוביל ממלון הרודס לחוף הצפוני ,במעוף איטי צפונה .
מה זה כן היה יכול להיות ?!

ברק Granit

New member
אני רק יכול להמליץ
להניח לתצפית ההיא. הסיכוי שראית להקה של 10 שחפיות רסן באפריל הוא 0. מה זה כן היה? יכול להיות הרבה דברים. שים לב שתאור שלך אתה מציין שהם היו גדולים - דבר זה כשלעצמו חושף חוסר ידע לגבי שחפית רסן (גודלה כשל שחפית ים). עוד דבר שאתה מציין שהן עפו צפונה. כלומר חדרו ליבשה והמשיכו צפונה - דבר ששחפיות רסן לא עושות אף פעם באילת (אבל חמסנים עושים גם עושים). אני מהמר שראית להקה של חמסנים, אבל זה לא באמת חשוב. החשוב הוא שצפר יכול לשחרר את עצמו מתצפיות לא סגורות מתחילת דרכו

aetos

New member
מניח לה ,מרכין ראשי וממלא פי מים !
תודה לשניכם ולשחר

חד האבחנה ששם לב ועורר את כל העניין .
הפסקנות לגבי כיוון התנועה של הציפורים בתעלה עוד יותר מאלפת ,כי היא פוסלת אפשרות של בלבול תאריכים/אנכרוניזם שבהחלט אפשרי אצל חורבות . יפה ,שמח שלחורבן כזה עדיין לא הגעתי וזה היה אכן באפריל ההוא .
טוב שטעיתי ,כי מטעויות לומדים יותר טוב sbagliando si impara -ובאנו ללמוד .

נ.ב. חמסנים זה טוב והגיוני . חמסנים כן ירצו לפנות צפונה בתעלה לפנים הארץ ? ואיזה מין של חמסן יתפנק ככה -הטפיל הפושט ?

aetos

New member
יתלהק .. המילה האחרת פופולרית מדי והספלינג כפה אותה בכוח

ברק Granit

New member
כל שלושת החמסנים וזאת כי
בניגוד לשחפית רסן (הדוגרת בים האדום), החמסנים דוגרים בחוג הארקטי ולשם הכוון.

black bamba

New member
על לא דבר. תבוא כל יום

חמסנים אכן נודדים צפונה לפנים היבשת, מדי אביב. כל שלושת המינים.

aetos

New member
מאוד מעניין .. מה עושים שודדי ים שכמותם בצוקי המדבר ..

במערת עלי באבא ..

aetos

New member
מפרך ורב תלאות מסע שודדי הים , כהמון פשוטי עם החופיות גורלם

לבי להם על מסע / משא חייהם הכבד והקשה !

למעלה