שרשור תצפיות 5.3.14

סבכי שחור גרון באורנית ועוד...

פירוט תצפיות מאוחר יותר כשאגיע הבייתה,בינתיים תמונה של זחור גרון,זנב סנונית ועלווית חורף
חג שמח לכולם!!

היום באורנית-חוחית בפעם הראשונה שלי כאן....

סבכי שחור גרון מסתבר כפחות נדיר מחוחית אצלי ליד הבית ,אפילו חורפים ובזבוזים נראים כאן בחורף בתדירות גבוהה מאוד.
נקווה שנמשיך ונראה אותן כאן.
בוקר מוקדם עד 8.00 ואחר כך קפיצה קצרה לשלולית הכרוונים (אין כרוונים כבר לא מעט זמן ...)
בנחל קנה -סבכי קוצים,טוחנים,עלוויות חורף ואדומי חזה,קיכלי רונן בודד ועוד פרושים ,בזבוז וירקונים.
שלולית הכרוונים ליד מועדון הספורט באורנית בבוקר-
גבתון עפרוני 30++
סבכי טוחנים 4-5
עלווית חורף 10
סבכי שחור כיפה 5+
קיכלי רונן 5-6 כשפעם נוספת לפחות 2 בשירה מרשימה,אני לא זוכר שראיתי מעולם כל כך הרבה קיכלים רוננים בשירה כמו השנה.
בזבוז אירופי 12++ עם זכרים צהובים ויפים כמו שצריך ...
חוחית -פעם ראשונה שנראית כאן חוחית !!!כפי שציינתי כבר.
פפיון שדות ,חוגלות,סיקסקים דוחלים ועוד כל הרגילים
בצהריים במסגרת סיבוב חלוקת משלוחי מנות עצרתי עם ליאב בשלולית ובכמה דקות-רק החשובים
סבכי שחור גרון זכר
סבכי קוצים נקבה

Kookabara

New member
חוחיות כנראה נודדות לאנשהו בחודש מרץ

גם ברמת אביב שמעתי לפני כמה ימים ובשנה שעברה נראו אחדים במגמת הצפנה בזמן דומה

בילדותי בראשון קיננו לי בחצר הבית חוחיות

היום נראו שוב,הפעם כבר יותר מאחת ועמדו על צמחים ,אולי ישארו,בכל מקרה ,אני מצפר כאן באורנית והסביבה קרוב ל20 שנה ומעולם לא ראיתי בישוב,יש לא מעט באזור ראש העין וטיפה מערבית ,
בכל מקרה,תמיד כייף לראות חוחיות ומה שהיה טריוויאלי לחלוטין מסתמן כיוצא דופן כיום.

danysharon2

New member
אצלנו אפשר למצוא חוחיות בישוב רק בעונת הקינון

מכך אני מסיק שהן מקננות ממש בתוך הקיבוץ למרות שעדיין לא נתקלתי בקן ממשי שלהן.

aetos

New member
סבכי שחור גרון גם בתפן (כיסרא) -נדיר לראותם בחורש הגלילי

אבל אין לי צילום יפהפה כמו שלך
, האמת -אין צילום בכלל
.
מעבר לזה בעמדת כסרא בסקר אין הרבה (כצפוי ) כ110 חסידו''ל וקצת עקבים (הרוב חורף ו2 מזרחיים ) ,כמה ניצים מצויים ואחד החשוד בקצ''א .
דודו בעמדת ינוח המערבית צפה ב4000 חסידו''ל אבל רחוק ממערב לו מעל עמק החוף .

black bamba

New member
אוי ואבוי באילת ובערבה

שלושה ימים דלים עד מאוד - למעט חריגים קלים
אומרים שהתחיל טוב, אבל אני אומר שנמשך רע מאוד. מקווה שישתפר.
צפ"ש - בקושי שומעים סבכי מצקצק. הקיבוצים יבשים להחריד.
בכל זאת: 6-8 סבכי שחורי גרון על הצלפים הרותמיים בפארק הולנד, סלעית נזירה במישר סעיפים, סלעית קיץ בודדה, 3 חכליליות עצים זכרים בלוטן היום, חרגולן זמירי, מעט סנוניות וסיסים באוויר.
פולשים: עורב אפור בלוטן, כנראה שיש שם כבר מזה זמן. יופי באמת.
עפרונים:
צחיחנית - 60
עב מקור - 1
אלימון - 2
חכליליים - 30

השדה העגול - מת ביום, 3 תחמסים מצריים, אוח ותנשמת בלילה

הים - אכזר.

דורסים
מעבר סביר וגבוה של עיטי ערבות (הסוקר ספר 1000 באחד הימים, אני הייתי יותר באזור ה-50). מעט מאוד עקבים. חיוויאי.

במים: ק"מ 20-19. ברווזים נפוצים: מריות, חדי זנב, טדורנות וצולל מצויץ 1. לא מעט חופמאים לא ממש אטרקטיביים.
ההפתעה: המאגר בין באר אורה לאליפז מלא בברווזים וקורמורנים, כולל כ-100 טבלנים גמדיים ו-3 פלמינגו במים עמוקים שהתחזו לברבורים לרגע.
שכי, מכיוון שביקשת, 12 טבלנים בינוניים בלבוש קיץ יפה ממתינים לך במאגר זה.

יונקים:
זאב, פרא, ראם, מעט צבאים, תנים, שועלים, קיפוד.

בהצלחה ליורדים.

Fulltimebirder

New member
לא נשמע כך מהשיחות עם פרנק

לפעמים צריך לדעת להאריך את "המעט" שיש.

coniving jackal

New member
מרומית ל.כ. באילת

במהלך הביקור השנתי באילת נראו נודדים ראשונים בודדים, כיאה לתחילת מרץ. 2 גבתון אדום מקור, 2 סלעית קיץ, וכו.

החריג היחידי: מרומית לבנת כנף, בוגר בלבוש חורף בברכות K20. לפי הדורם, נודדים מוקדמים ביותר מופיעים מה- 18 במרץ, ותצפית חורף בודדת מחורף 89\90 באילת.

Kookabara

New member
עיטם לבן זנב בקרן נפתלי ועוד מהצפון:

עשרות יוני ענק לאורך כביש הצפון בחלקו המערבי. סיסי הרים מעורבים בטסיות. נדידה של עגורים בודדים וכ-100 חסידות שחורות. מעט דורסים בנדידה

m70

New member
אוח מדברי בשמורת שיזף

לצערי אין תמונות הפעם

למעלה