שרשור תצפיות 2015 01 09

יפו ותל ברוך הבוקר

גשם רציף ,רוח מזרחית (לפי ארובת רידינג) וים שטוח בלי גלים ורוח הניבו מעט מאוד בבוקר ביפו,יתכן שהשתפר אחרי שעזבתי .
תצפית מ6.45 עד 9 ומשהו..
חמסן טפיל 3-4 (יתכנו כפילויות )
יסעור מצוי 1-2
שחפיות סנדוויץ ,שחפים גדולים וקטנים בלי מיוחדים מדי.
היו ביפו כשהייתי-עוז,רוני,עומר,שחר,יהודית ואיתן ודודו שהגיע עם האוטובוס והזמין את כולם להתחבא מהגשם בתוכו...
המשכתי לתל ברוך ושם דווקא הייתה פעילות סבירה יותר אבל עדיין בגשם מתמיד.
עם יהודית ואיתן שהצטרפו -
חמסן טפיל 4-5
יסעור ב.מ. על המים 1
שחף שחור 8++
שחפים כוזרים ,ארמנים ,אגמים (מעט) ושחפיות סנדוויץ .
היה יפה לראות לא מעט פעמים את חמסנים בקרבות עם השחפים ,סך הכל נחמד ולא תמיד צריך להשוות לשיאים (כמו אתמול)
תמונה ראשונה ביפו והתמונה השנייה היא ככל הנראה חמסן במים ממרחק רב מאוד(בקושי נראה בטלסקופ)

בנוסף-ליאב בני מדווח על זוג כסופי מקור באורנית אתמול

ואם אפשר להעביר את התצפיות לשרשור של דודו אשמח,לא ראיתי שהוא פתח .

blackwingedkite

New member
בוקר במקפיא יפואי

מ8:15 עד 12:00, היו: מי פחות מי יותר יהודית, איתן, עוז, ( שהעז לטעום מהקפה שלי) רוני, שחר, ויגאל,
לבנית קטנה :2 מעל הים
קורמורנים: 8
שחף ארמני:150
שחף אגמים:250
שחף בלטי:2
שחפית שחורת מקור: 5
חמסן רחב אברה
חמסן טפיל:5
חמסן ב"מ 5 עמוק בים
יסעור ב"מ: כנראה גדול, ושעה וחצי אחרי שבא גל הקור הנוסף והקפיא את האויר שהפך לסמיך ברחתי, שבת שלום, דודו

warbler

New member
היה ויכוח האם לשלוח על הברווזים האלה RBA או לא

אין לי דעה, רק חשוב לומר שבעקבות ההודעה הגיעו ששי, סחי מאיר לוי ובחור נוסף
סה"כ היה מגניב + , זו בהחלט פעם ראשונה בארץ שיצא לי לשחות עם כרישים ולהישאר בחיים.

לסיכום: עכו שוב לא מאכזבת אחרי סערה טובה,

סה"כ היו בנמל 14 חמסנים מהם 12 טפיל ו 2 רחב אברה
המרחק נע בין 3 מטר לכמה עשרות מטרים
החמסנים הציקו לשחפים בנמל כלומר קרוב מידי לצילום ראוי

מעת לעת האכלנו אותם
השיטה: קונים דגים ופיתות, מפזרים... השחפים מגיעים ואז החמסניקים לוקחים להם
ניסינו לעשות שלום ולתת לחמסים דגים ישירות אבל היה טעים להם פחות.

בחוצה מזה היה רטוב, ירד גשם רב הזמן וההפוגות האמיתיות היו רק בבוקר
ממליץ בחום ליסוע לשם מחר בבוקר, זו חוויה שתחזור על עצמה שוב רק בסקוטלנד

ברק Granit

New member
עוד תמונות בבקשה מאסטרו
לגבי ה RBA - בעיני היה מוצדק (יותר מה RBA על הצוללן אתמול) והעובדה שהגיעו אנשים (וזה מטרת השרות בסופו של דבר). מה שכן ניתן היה לדחוס את הכל להודעה אחת אבל כנראה שגם ההתלהבות היתה צריכה להישלח בעצמה.

warbler

New member
עוד אחת (מ 700 שעוד לא בדקתי)

אם רק הייתה יוצאת השמש... הייתי מוציא עוד RBA

warbler

New member
בקיצור הבנתם את הרעיון תמונה אחרונה להעביר תחושה היכן הסתובו

aetos

New member
סליחה על עזות העדשה להידחף פה עם חומר פוטו אופטי ירוד

שכי ומי שהיה איתי זה אוהד שרר ,חשבתי שאתם כבר מכירים ..
אישית לא הצלחתי לראות סהרון כפול וחצי בתת כנף אז עדיין אין לי לארג'ים (רחבי אברה).
היו ששה כשבאנו מאוחר (12:00 -14:30) אוהד ואני . לדעתי בדקנו כל אחד מהם . כולם היו שחורים כהים .
אני מבין שהפספוס בתת שת אינו סימן חותך לטובת הלארג' ,למרות האיורים במגדיר .

black bamba

New member
כה מדהים. עושה חשק.

ציפורים חביבות. עוד זכור לי החמסן הגדול מנמל יפו...

ברק Granit

New member
זהו זה. נשברתי
&nbsp
תגישו את החמסן הגדול לוועדה. אני אדאג להפעיל את קשרי עם שאר החברים כדי שיקבלו אותו. אם יאשרו לי להצביע - אקבל אותו. אי אפשר כבר עם הניג'וסים האלה.

ברק Granit

New member
לא אחשוף את השמות
אבל כמה צפרים עמדו לידי ביפו, עבר להם משהו שהוציא להם מהפה את השמות הבאים: ינשוף, זרון סוף, עקב, ברווז ואולי עוד משהו. רק שהדבר הזה כבר התרחק מעבר למזח הצלחתי לאתר אותו ואמרתי "חמסן" זה כבר נתן את האות שם להפוך את כל השמות הקודמים לסימנים מחזקים לחמסן גדול: ברווז כי יש לו בטן שמנה כמו ברווז, ינשוף כי יש לו זנב קצר וקשקושים מלמעלה. עקב כי במגדיר כתוב שזה דואה ב V מה שלא הפריע להפוך את הציפור שגלשה (בכנפיים כפופות - לפחות כשאני ראיתי אותו) לסימן תומך בחמסן גדול.
&nbsp
לזכותם אומר כך: גם אם זה היה חמסן גדול זה היה שיעור חי ביכולת אונס התצפיות של צפרים.
&nbsp
מאז הם לא מפסיקים לקשקש בכל הזדמנות על איך פוספס חמסן גדול והאם עדין יש להגיש אותו לועדה. אני בעד שיגישו, שיתקבל ושנגמור עם זה.

black bamba

New member
ברק דייק בתיאור אם כי אנחנו חלוקים בגישה ובמסקנות

הוא גם שכח לציין שהסימן הבולט ביותר שציינו בזמן אמת אלה הפלאשים הלבנים העצומים בכנפיים, שלא הזכירו שום חמסן אחר שראינו עד אז ומאז.
נגיש, הוועדה תידחה ונוכל לדבר על זה עוד עשרים שנה. היו איתי שם עוז, רמי ועידית. האנס הראשי הייתי אני. רמי ועידית שותפים בכירים. עוז, אגב, חף מפשע.
המשך יבוא

ברק Granit

New member
תראה כמה נחמד הייתי איתכם אז.
אפילו והיה זה חמסן גדול, היה שווה להיות שם רק כדי לראות את השמות שהתעופפו שם לאוויר ואיך אחרי זה כל שם של ציפור שנזרק הפך בהמשך לסימן תומך

למעלה