שרשור צילומים ועזרה בזיהוי 12.10.14

עיט חורש בהיר שותה, ועוד תמונות מצורעה.

בצילומים:
1-4 :עיט חורש במופע מבלבל על הקרקע בסדרת תמונות. העיט נראה קצת מבלבל עם צבעי החול /בלונד בסוככות שנראים דומים לעיט שמש, אבל המכנסיים נראו לי מתאימות באורכן לעיט חורש+ החלק הצר ("גרביים") שמגיע עד לאצבעות ,פספוסי אברות התעופה שנראו אופינייות לעיטי חורש, וצבע ראש וגוף חומים.
5. עיט ערבות
6. עיט ניצי מבריח יונים

Fulltimebirder

New member
למה fulvescens ?

כאן רואים ראש כהה וגם החלקים העליונים לא מספים בהירים כמו לפולבסנס.
ידוע שיש עיטי צפרדעים צעירים מעט בהירים מהרגיל לא בהירים כמו פולבסנס.
נדמה שלי שהיה דיון על זה כאן בפורום ונאמר שהפרטים האלו
ככל נראה שייכים לאוכלוסיות מזרחיות.

ברק Granit

New member
כלומר - אתה אומר שהסוככות הבלונדיניות האלה הן "מעט בהירות
מהרגיל"?
&nbsp
&nbsp

ברק Granit

New member
פולבסנס:
עיט צפרדעים fulvescens - הנו עיט צפרדעים ממופע בהיר הנפוץ מאוד במזרח (חורף נפוץ בהודו ובמפרץ הפרסי) ונדיר מאוד במערב (אירופה).
&nbsp
מופע זה מתאפיין במידה משתנה של סוככות בהירות ובגוף בהיר ולעתים גם ראש בהיר (נדיר - בד"כ הפנים כהות). אברות התעופה הנן ללא שינוי בין המופע הרגיל לפולבסנס. מלמעלה - צעירים של פולבסנס מנוקדים כמו הפרטים של עיטי הצפרדעים הצעירים המנוקדים ביותר ואף למעלה מכך.
&nbsp
בתוך מה שמכונה פולבסנס קיימת שונות במופעים - החל מפרטים בהירים לחלוטין בסוככות בגוף ואפילו בראש ועד פרטים עם סוככות חצי בהירות וחצי כהות וגוף וראש כהים וכל צורות האמצע (למשל רק ראש וחזה קצת כהים).
&nbsp
בישראל, בהיותנו במזרח התיכון ניתן לראות קשת של מופעים - החל מהבהירים ביותר (שהם הנדירים כאן) ועד למופעי הביניים.
&nbsp
את הפרט של יהודית אפשר למקם באמצע טווח השונות של פולבסנס, והרחק "ממזרח" לפרטי הביניים הרגילים שרואים כאן: הסוככות בהירות חוליות והראש כהה עם התבהרות בגחון. מלמעלה הוא מנוקד יופי - אף יותר מצעיר מנוקד מאוד של עיט צפרדעים רגיל.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

בירורים

1 . תמונת עיטים. נראו בצללית ללא צבעים. האם פרישת האצבעות מתאימה לספירה של 7 הקיימים בעיט צפרדעים או אצבע P4 עדיין בסדר גודל של כאלו הקיימים בעיטי חורש?
2. קנית ,האם קנית פסים? חישוף אברות נראה ארוך, מצד שני צבע הרגליים נראה כהה.
3. פרט אחר. האם ניתן לזהות על פי צבע הכנפיים אם זה זמירון או קנית פסים. נראה לי די חלודי ומתאים לזמירון אבל הייתי רוצה לשמוע דעות נוספות.

Zigi41

New member
בקשת זיהוי דורס

(נא להתעלם מהשירשור העצמאי - חדש פה).
תודה.

ברק Granit

New member
יש עוד צילומים?
כרגע נראה כנץ מצוי דפוק משהו, או תוצר הכלאה של נץ מצוי ועוד משהו.

Zigi41

New member
חשבתי שזה סוג של נץ מתבגר בהחלפת נוצות או משהו

shmuel5042

New member
זרון שחור..מרומיות..

הזרון ידיד ותיק ,כבר שנתיים חוזר בדיוק לאותו מורד גדה הצופה לשדה,מסתתר בסבך..
בבריכה כמה מרומיות בריחוף אחת אחת לפי התור..
שקנאים בגובה הכי גבוה שראיתי עד כה ,להקה ענקית מעל עמק הירדן דרומה אי אפשר היה לספור..

למעלה