שרשור תצפיות 11/10/14

aetos

New member
הידד !
הלוואי עלי.. שלוש שנים עברו מאז הפגישה האחרונה שלי עם אחד הממזרים מעוצבים הכנפיים האלה..

יום שישי בעמק בית שאן והסביבה -כרגיל מדהים!!
יום שישי עם נתנאל קווה(בירדמן) ,היה מעולה,אמנם בלי נדירים מדי אבל לא היה לנו זמן לחפש(מה לעשות,חג ודתיים זה בעייתי).
תל יזרעאל ועין יזרעאל -בשל קוצר מקום רק המעניינים (יחסית)
חכלילית עצים 1
פפיון אדום גרון 6
נחליאלי לבן 3
ביצנית לבנת כנף 15
ביצנית אדומת רגל 2-3
חרטומית ביצות 8
ביצנית עדינה 2
ביצנית שחורת כנף 3
ביצנית לבנת בטן 2
לוחם 20+
חופית קטנה 30+
סייפן 1
שקנאים 7
כפר רופין והסביבה -תל סהרון והשדות
פפיון ארך רגליים 2 לפחות
דוחל שחור גרון 1 נקבה
כחול חזה 1
פפיון אדום גרון 60++
פפיון צהוב 15++
שלך 2
בז נודד 1
בז אדום 5 בצייד
נחליאלי צהוב 150++
נחליאלי לבן 20+
חנקן אדום גב 10
חנקן שחור מצח 8
חנקן גדול 3
כחל 1
דוחל חום גרון 25++
דרור ירדן 20
קנית אירופית 2
תפר 5 יחד ,עשו לנו הצגה
עלווית אפורה 30++
סלעית ערבות 8
לבנית גדולה 6
חסידה לבנה 20
חסידה שחורה 100
שקנאים 50 כולל כמה בשדה
עיט גמד 1
זרון סוף 2-3
עיט צפרדעים 2
אנפה ארגמנית 1
דיות -בלי סוף...

נווה איתן -
שלך 1
עיט צפרדעים 1
אנפה ארגמנית 2
זרון סוף 3-4
קנית פסים 1
קנית אפריקנית 1
קורמורן גמד 40
דיות -מאות
שרשיר 6
מרית 5
ביצניות -לבנות כנף ובטן וחרטומית ביצות.
כוכב הירדן -
חכלילית עצים
דוחל חום גרון 2
חנקו אדום גב 3
חנקן שחור מצח 2
חנקן גדול 1
חנקן נובי 1
תמונות-חלק נתנאל וחלק אני.

שכחתי להוסיף-הקפצת עגור פצוע למרכז ,חתול ביצות ועוד...
בתל יזרעאל נראו בנוסף-
נחליאלי זנבתן
גבתון עפרוני 4+
חוחית 5
בכפר רופין נראה חתול ביצות וצבאים .
עוד תמונות-

aetos

New member
כמון - הקרקס עוד לא הלך .. עדיין יובש בבוקר שהבטיח מעבר שהחל מוקדם כבר מ08:40 עד 11:00 .בעיקר עקבים מזרחיים. אח״כ עוד מפה ומשם עד 13:00 .שום אימפריאלים מיוחסים היום , אבל אין תלונות , זכיתי לנוצות מעל הבית.עיט״ח 96 , דיה שחורה55 (כל היום) , עקב מזרחי 53 , בז ערב 28 , בז אדום 2 , בז מצוי /אדום 2 , בז עצים 1, בז ערב /עצים 1, נץ מצוי 6 , נץ קצ״א 4, נץ קצ״א/ מצוי 1 , זרון סוף 3 , זרון שדות 1 צעיר , איית צרעים 1 , חסידו״ש. 10.

aetos

New member
שכחתי -היה גם עיט גמדי ביניים .ומן הסתם לא מעט מ28 בזי הערב היו למעשה בזי אדומים, רובם עוברים בגובה עצום.. תמונה של אחד האדומים ה״בדוקים״הקרובים יותר (מקווה מאוד שלא אפול פה נפל..)

desert finch

New member
תמול והיום אתמול סיור חביב בדרום הגולן, נחל מיצר והאזור עם דודי ומאיר:נצפו בין השאר:שקנאי לבן- 50+- חסידה שחורה- 200+- נשר-1- עיט גמדי- 2- עיט חורש- בודדים- דיה שחורה- 100+- זרון סוף- 2- נץ קצר אצבעות- 6- נץ מצוי- בודדים- עקב מזרחי- 300+- עקב עיטי- 2- בז אדום- 4- עגור אפור- 30- שליו נודד- 1- עפרוני פסגות- 6- סנונית סלעים- 12- פפיון הרים- 1- צוקית בודדת- 2- סלעית קייץ- 30+- סלעית אירופית- 20+- סלעית ערבות- 10+- שחור זנב- 2- חכלילית עצים- 50+- חכלילית סלעים- 2- דוחל שחור גרון- 15+- דוחל מזרחי- 1- דוחל חום גרון- 10- כחול חזה- 3- זהבן מחלל- 1- דרור ספרדי- 50+- תפוחית מצויה- 30+- חוחית- 100+- ירקון- 200+- פרוש מצוי- 2 ראשונים לעונה- גבתון עפרוני- 20+ועוד..היום בקיבוץ שלי:נדידה יפה של עקבים וספיחים וגם מעט צפשים:- שקנאי לבן- 150- חסידה שחורה- 100+- עגור אפור- 25- עיט צפרדעים- 1- עיט חורש- 4- עיט גמדי- 4- חוויאי הנחשים- 12- דיה שחורה- 800+- זרון סוף- 4- עקב מזרחי- 500+- נץ קצר אצבעות- 6- בז אדום- 18- בז ערב- 2-סבראש- 1- פפיון עצים- 4- חכלילית עצים- 8- דוחל שחור גרון- 2- כחול חזה- 1- עלווית אפורה- 15- עלווית חורף- 1- חטפית אפורה- 8- כסוף מקור הודי- 8- חוחית- 15+ועוד..שבוע טוב, מועדים לשמחה.

desert finch

New member
מצטער שזה יוצא לא ברור בעיה אצלי.מוסיף גם לסיור של אתמול:- עיט שמש- 1- עיט ערבות- 1- סבכי ניצי- 2לא מעט שחורי כיפה, כמה טוחנים וקוציםעלוויות אפורות ועוד..

מצטער על החפירה,אבל היום באורנית....
עיט שמש צעיר
עיט ניצי בוגר משוטט.
בז חופים בהיר בסימן שאלה-היה בתוך ענן ולא נראו צבעים בכלל רק מעוף מהיר עם כנפיים משוכות לאחור-נראה רק ראש לבן ולכן אולי בהיר.
בז נודד 1 לפחות,היה עוד אחד אבל לא בטוח.
בז אדום 50 לפחות כולל 5 בבוקר בצייד חרקים מעל יער חורשים.
בז עצים 5
בז ערב בבוקר 5
חיוואי 50++
עיט חורש 150++
זרון שדות 10++ נקבות וצעירים
זרון סוף 5
עקב מזרחי 5++
איית צרעים 2
עקב עיטי 2 לפחות
10 שקנאים בשעה 5 בכיוון צפון...
נחליאלי לבן -עשרות בנדידה
נחליאלי צהוב כנ"ל
פפיון אדום גרון 10 בנדידה.
בבוקר בנחל קנה-
חנקו אדום גב 6
חנקן נובי 1
חכלילית עצים 1
חיוואי משכים
סנוניות רפתות לאורך כל היום
ובטח שכחתי הרבה...

birdman1

New member
נדידת דורסים נהדרת באלקנה ועוד..
בזים אדומים ללא ספק בלטו יותר משאר הדורסים עם להקות של עשרות פרטים לכל אורך היום:

עיט חורש- 190.
עיט צפרדעים- 2.
עיט ערבות- 1.
עיט גמדי- 1, בהיר.
נשר- 2. (1 בטרמיקה יחד עם עיטי חורש והשני אחרי צהריים 100 מטר מעלי..)
זרון סוף- 11. (רק
אחד!)
דיה שחורה- 80+
בז אדום- 135.
בז עצים- 2, בוגר וצעיר יחד.
נץ מצוי- 16.
עקב מזרחי- 25.
חיוויאי- 60+
פיפיון אדום גרון- 9.
נחליאלי לבן- 15.
נחליאלי צהוב- 1.
נחליאלי זנבתן- 1.

בשטח:
גבתון גנים- 3- מאוחר לא?
חכלילית עצים 2, זוג בחצר.
אדום חזה- 2.
חטפית אפורה- 1.
חנקן אדום גב- 2.
שרקרק מצוי- 1.
סבכי שחור כיפה- בודדים.
והרגילים..

נשר אתמול במעברו מעל אתר טיבוע פ"ת
אתמול, יום ו' התקיים טיבוע סוכות מטעם עיריית פתח תקווה, סמוך לערוץ הירקון העליון בסביבת כפר הבפטיסטים. לטיבוע הגיעו 300-350 איש ובהם משפחות רבות עם ילדים, צלמים ו חובבי צפרות,ומטיילי טיול שימור אתרים עירוני שהגיעו לקראת סיום הטיבוע. בטיבוע טובעו: שלדג לבן חזה, 2 חטפיות אפורות,עלווית אפורה, פשוש, ירגזי, סבכי שחור ראש נקבה.
גם נודדים הגיעו לאתר הטיבוע ובראשם - המלך! נשר מרהיב ביופיו בגובה נמוך , הגיע בגלישה איטית ומלכותית הישר מצפון אל מעל לאתר הטיבוע, מגמד לחלוטין את כל הדיות שעפו מאחוריו.
כמו כן נראה באתר עיט ערבות אחד לפחות, איות צרעים מעטות, כ-30 עיטי חורש.
44 שקנאים הגיעו גם הם ועברו בסמוך.

בתמונה: הנשר שצולם מעל אתר הטיבוע. צילום: יהודית

nadavpev

New member
מעניין
אי שם בעבר הרחוק כשהגעתי בזכותך ובעזרתך לאירוע זהה (לפני שלוש שנים נדמה לי?), אותו זמן, אותו מקום ואותו מטבע, עבר מעלינו נשר. לדעתי כל מה שהוא מחפש זה הזמנה לטיבוע...

אתה בטוח שזה היה נשר?
הסתכלתי ברישומים שלי ולא רשום שהיה נשר באחד הטיבועים, וגם לא זכור לי שנראה נשר בטיבוע עד כה. אני זוכרת שהיתה נדידה, אבל דווקא נשר - אני לא בטוחה. אבל אין ספק שנחמד מאד מצידו שהוא הגיע כמו לפי הזמנה..

nadavpev

New member
זוכר בוודאות כי זה היה "הראשון שלי"
לא שולל את הרעיון שזה היה בקפיצה "פרטית" לגבעה אחרי הטיבוע, או שסתם לא ראינו אותך באותו רגע אז לא אמרנו. נראה לי שאפילו יש תמונה.

למעלה