שרשור תצפיות 10/10/2014

birdman1

New member
להקה נחמדה של בזים אדומים באלקנה

בערך 11. איתם זרון זרון שדות צעיר, 2 זרוני סוף, עיט גמדי, ניצים מצויים ועיטי חורש בודדים.

aetos

New member
כמון -קרקס השמיים עדיין נמשך

מזג אויר של יובש נטול רוח בבוקר ובצהריים שגורם לתגובות רעמים וברקים רחוקים אחה״צ ממשיך ,חלון הזדמנויות מבורך שמעביר לי יצורי בריאה יפים מעל הגג (התעצלתי לבנות סוכה..) אבל לראשונה מזה 3 שנים אני בבית בתקופה היפהפייה והמרתקת הזו ,תן לי איזה ״אמפריאלי״ איזה ״הליוס״ ????? ומה שפר חלקי .. המספרים כמון צונחים במדרון תלול ,היום כבר רבע מאתמול ,שהיה פחות מחצי משלשום ,שהיה חצי מאתמולו...מעבר של ממש רק למשך שעה אחת בצהריים (12:00-13:00) :עיט״ח 44 , עיט שמש 2 צעירים (אחד חזר ופנה צפונה -זהו ,רצים לתפוס חדר טוב במלון לכל החורף?) , [עיט ערבות - אולי ספק אחד ,לא בא לי ידידותי לעדשה] ,דיה שחורה 9 , עקב מזרחי 5, חוויאי. 3 , זרון סוף 1 , בז ערב (כנראה) 4 , נץ קצ״א 2 , נץ מצוי 1, ש ק נ א י ם 600 מעל הראש , הללויה ! ובנוגע לידידנו נץ גדול -אבקש סליחה מהקונסול המנהיג על שלא עניתי לו אתמול (קשה לאייפד להיכנס לדף מכווץ של שרשור תצפיות)- גם היום וגם אתמול עברו מעלי ״דמויי נץ גדול״ עבי ירכיים שמני בטן שהיו מן הסתם מצויים רגילים (היום אגב השתדלתי מאוד לצלם ,ללא הצלחה ,וכך פחות התעמקתי בפרטים מזהים במשקפת ,ככה זה שצפר (לא צלמפר) כושל במשימתו הראשונית ויוצא קרח מכאן ומכאן ..שלשום (רביעי 8/10 ערב החג ) היתה תצפית בטוחה מבחינתי בנץ גדול שנראה גבוה בשמיים (300-400 מ׳) -לבן כולו ,כנפיים עגולות לחלוטין ושמנות ,זנב מעוגל פינות וארוך .״התעסק״ עם הנודדים האחרים שהיו לידו ופנה לבסוף לכיוון קצת שונה מהם (אם כי לא נגדי) . כאשר דיווחתי עליו אתמול באחור (כי סערת הברקים שתיארתי בהמשך התצפית נתקה את כל היישוב מאינטרנט) - סייגתי אותו כ ״תצפית בטוחה ב99% ״ . למה אחוז אחד של ספק ? בגלל הזנב שנראה בזוויות מסויימות די ארוך ,כתבתי שם ״כמעט כמו זרון״. מבחינתי לחלוטין נץ גדול (בכל זאת הרי כבר זכיתי לפגוש את אדון ׳ליברמנוף׳{=ליברמן -נץ גדול ?} 8 פעמים ,מהם 6 בארץ . אשמח לתגובתך ברק , Summe Consule, לגבי עניין הזנב הארוך .שבת שלום והייתם אך שמחים !

Fulltimebirder

New member
בסקר טורבינות.

עמדת כפר יחזקאל.
בבוקר עברו בטיפטופים 20 עייטי חורש יחד איתם עיט שמש שנה א'.
בצהרים אתחיל מעבר של עשרות עקבים מז' ודיות אחרי חצי שעה עברו 280 עקבים, חביב!
בין לבין קצת ניצים מצויים, זרוני סוף עוד כמה עייט"חים אחדים, בז אדום ובז ב"מ.
בגזרת הצפ"שים, ירידה דרסתית בקושי רואים סלעיות
רק שתי אירופיות, דוחל חום גרון, פפיון צהוב ואדום גרון 2-2 נחל"צים כמה ועוד...

ניפגש בירוחם (לא לפתח צפיות...)

למעלה