שרשור צילומם ועזרה בזיהוי 30/9/14

עיט חורש בוגר וכנראה איתו צעיר
קשה לראות את p4 ואת הפספוס של עיט חורש בתמונה אבל אני סומך על ברק שיחליט אם מדובר בעיט צפרדעים.
אני חושב שמדובר חורש צעיר,הבעיה שלי שלא רואים את שפת הזרימה הלבנה בתמונה ואז אולי זה לא צעיר ואז יתכן צפרדעון .
אם זה צפרדעים אשמח לטעות וללמוד.

didosh3

New member
מעבר של מאות עיטחים מעורבים בניצים ומעט דיות מעל חוות יאיר

aetos

New member
תסביר ,תסביר גם פה ,אם אתה כבר על ההגה !
(הבוגר לדעתי זה השמאלי . שניהם חורש כי הם זהים בגודל ובצורה ,רק הנצוי שונה .)

birdman1

New member
עזרה בזיהוי עיטים
2 פרטים שונים שצולמו היום בעמדת קסם.
יש לי נטייה לעיטי צפרדעים, אם כי מוקדם מידי. או שאלו עיטי חורש בוגרים וכהים?..

ברק Granit

New member
תשובות:
נתחיל מהשני כי הוא קל יותר - עיט צפרדעים צעיר. בולטים סוככות שחורות כהות מאברות אמה ויד פנימיות שהנן אפורות, כתם בהיר נרחב סביב פרק היד וזנב קצר. שפת הזרימה הלבנה + הצבעים הניגודיים אופייניים לצעיר.
&nbsp
הפרט השני - עקב איכות התמונה אני משאיר אותו לא מזוהה והייתי שמח לראות אימוץ של גישה זו (לא חייבים לזהות הכל, במיוחד דורסים כשרואים אותם לא הכי טוב מפאת התנאים). מה שכן ההתלבטות היא בין עיט חורש לעיט ערבות צעיר. למה ערבות צעיר? כי יש פרטים כהים (מיעוט) של ערבות שהפס הלבן בסוככות הגדולות מוגבל סביב פרק היד בלבד. אצל העיט שלך עובי הפס באזור פרק היד מתאים לערבות. מה שכן איכות התמונה לא משהו וקשה לי לקבוע עם זה כך או שני הפסיקים.
המבנה גם לא ברור במיוחד. הראש נראה לא מספיק ארוך לערבות, אך היד דווקא נראית מלאה משהו. כל הרשמים האלה עשויים להיות מוטעים מצילום כזה. על כן: לא מזהה במקרה זה
&nbsp
&nbsp

הדורס הימני הוא צעיר לפי מבנה הכנף בוודאות
אין לי את תמונות המקור כי הכרטיס שבק חיים אבל לדעתי כנראה גם שמאלי הוא צעיר ,מבנה כנף,כתמים לבנים בסוככות .

ברק Granit

New member
אוקי -
לעיטים צעירים ומתבגרים (חורש, צפרדעים, ערבות) תת שת בהיר. לעיטים בוגרים תת שת כהה.
&nbsp
על כן:
&nbsp
העיט השמאלי - אינו בוגר כי תת השת בהיר. שפת הזרימה לא אחידה ואפשרי גם חילוף מושהה באברות היד. על כן עיט בשנתו השנייה. זיהוי המין כאן קל כי הסוככות בהירות מהאברות וכמובן שהכל מתאים לעיט חורש.
&nbsp
העיט הימני - הזיהוי כאן קשה יותר עקב הצילום וכהות העיט.
הגיל: תת השת נראה כהה, וכמו כן רואים חילוף מושהה באברות היד (החמישית או השישית בגדילה ויוצרת מרווח). על כן, אפשר לומר שבוודאות אין זה עיט צעיר.
&nbsp
לגבי המין - קשה מהזווית הזאת. שני המינים חורש (פרט כהה ואחיד) או צפרדעים אפשריים פה. כיוון שככל הנראה יש שם שני פסיקים בפרק היד ואין זה עיט צעיר, והזנב נראה ארוך יחסית, הנטיה שלי היא לעיט חורש.
&nbsp

מבנה הכנף לא משחק תפקיד בצעירים ?
לפי מה שנראה לי יש כאן s שמתאים דווקא לצעירים,איך זה מסתדר?
אני מדבר על הימני הכהה.

ברק Granit

New member
כמובן שמשחק אבל אתה צריך להסתכל על התמונה הכוללת
ולעשות היררכייה של סימנים ע"פ המצב.
&nbsp
את צורת הכנף נדרג כאן במקום אחרון - בשל 2 דברים:
&nbsp
1. זווית הצילום: הציפור מצולמת מאחורה ובגלישה. כל כנף של דורס תראה מהזווית הזאת שפת זרימה גלית. כלומר - לשקול הטעייה עקב הזווית.
&nbsp
2. אין צעירים עם תת שת כהה (את זה צריך לדעת קודם). אז ברגע שתת השת אינו בהיר, אופציית הצעיר יורדת מהפרק, מה שכנראה מספר לנו שצורת שפת הזרימה היא תוצאה של הצילום.
&nbsp
בנוסף - אם רואים חילוף (ורואים עקב המרווח) - אז כמובן שאופציית הצעיר יורדת מהפרק, בין אם שפת הזרימה גלית או לא גלית.
&nbsp
בקיצור - אין קיצורי דרך. צריך גם לדעת דברים כלליים שמשותפים לכולם (מה מאפיין צעיר, מה אומר חילוף והיכן) וגם דברים ספציפיים לכל מין.

birdman1

New member
תודה ברק מסכים איתך שצריך להשאיר אותו לא מזוהה ) וגם דורסים וציפורים אחרות לפעמים(.

aetos

New member
עם נתנאל עד שיכה בי הברק ..אצל הראשון שרידי לבן בין הסוככות
לאברות . אז זה פרט צעיר מן הסתם ,לא שאין המוני עיטי חורש כאלו ,עם פס 'א לה ערבות ' .
הכתם \ גוש הלבן בקצה סוככות היד בולט מאוד ודומה לאיור במגדיר פשוטי העם . למרות לחורש שני פסיקים ,הפסיק היחיד של הצפרדון בולט יותר על הרקע הכהה יותר של הסוככות ,ונראה גדול יותר .
זהו ,הולך על צפרדעים עד שיכה בי ברק ..

shragaalon

New member
הבוקר ליד מאגר טל שחר
תנועה בלתי פוסקת של משאיות ומטוסי ריסוס הפריעו לצלם...
זרון תכול,עלווית אפורה.

aetos

New member
הידד ! כפיים ! איזה צילום !

למעלה