שרשור תצפיות 2014/ 09/ 06

blackwingedkite

New member
שרשור תצפיות 2014/ 09/ 06

היום אני בחופש. אתמול היה יום די חלש בעמדות, הייתי ב"קסם" והיו איתי , לאה , מיכה, יהודית, איתן, עינת ואיתמר, ולקראת סגירת העמדה הגיע ארישי מקיבוץ גזר, ברוך הבא ,
ראיתי אחר הצהריים עיט חורש ראשון שלי לסתיו 2014. הסתכלתי ביומן התצפיות שלי 5 שנים אחורה על ימי ההגעה הראשונים של עיטי החורש ( שאני צפיתי ) אז ככה
13/9/10 אנדרטת כ"ח עיט 1,
11/9/11 גבעת השלושה עיט 1.
4/9/12 פארק אפק עיט 1.
5/9/13 אנדרטת כ"ח עיט 1 .
5/9/14 "קסם" עיט 1. בשלוש השנים האחרונות הם מקדימים כמעט בשבוע לעומת השנים הקודמות.
בנוסף ראינו אתמול
איות צרעים: 517
חיוויאי:2
עיט גמדי:2
דיה שחורה,
חסידות לבנות:8
דוחל חום גרון:2 זכ' ונקבה
חנקן אדום גב: 2 נק'
סלעית אירופית:1
סלעית ערבות:3
סיס הרים :2
סיס חומות :1 (עם ההרים), גילה אותם מיכה)
במקומיים היו:
חיוויאי בשיטוטי ציד
כרוון: 2
תור מצוי: 6 יחד ועוד 3
בז מצוי: זכר +2
סנונית מערות 9
סנונית רפתות :2
קאק:6, ועוד כל המקומיים, לפני סגירת העמדה נחת על השיטה המכחילה המצלה עלי תוכון נחמד עם נחיריים כחולים ( זכר, לפי ארישי) לחיים בהירים עם נקודה כחלחלה, גוף כחלחל יפהפה, מצרף תמונה של מתחזים לציפורים שאנחנו רואים כל יום לאורך השנים, שבת שלום ויאללללה נדידה,דודו

קרקל1

New member
בבוקר במעפיל. מבחינת איות היה מאוד מעליב, ראינו

2 איות (אחרי דיווחים של שכי על 13,000 וכו ).
עוד היו:
זרון פס
חיוואי נודד
2 חיוויאים משוטטים, אחד מהם בצלילה מרהיבה מאוד סמוך אלינו , ניסיון ציד שכשל.
5 כחלים
נחל"צים- כמה עשרות
ביצניות מחמישה מינים (מנומרת, שחורת כנף, לבנת בטן, עדינה, לבנת כנף).
לוחמים
2 חנקן שחור מצח
4 חנקן אדום גב
סלעיות ערבות
ועוד כמה מינים

יובלדקס

New member
תוכל בבקשה

תוכל בבקשה להכניס את תצפית החופמאים לפורטל?
ולהעלות לסקר החופמאים העולמי
או לשלוח לי ואני אעלה
תודה

aetos

New member
להבדיל מהעיטים האיות כמעט ולא עוברות אצלכם מעל הבית..

הציר שלהן הרבה יותר מזרחי . בעבר היה מקובל ששכם (עמק המכמתת) היא המרכז שלהן ,בין העמקים המזרחיים מחד ומעבר אפק מאידך ..
עוד שלושה שבועות ,כבר מראש השנה , פצוי עיטים גדול !

danysharon2

New member
הבוקר בפופקורן בקיבוץ חצור:

חרמשון גדול עדיין פה,2 אנפות אפורות,30 סיקסקים שניסו להפליש תן צעיר ומאוד צמא, 4 כחלים, לפחות 20 נחל"צים, 3 ברכיות, 5 בזים מצויים,15 כוכיות גדות,25 סנוניות מערות , 30 סנוניות רפתות, זמיר מנומר.
בנוסף: חנקן אדום גב ו אחד שחור מצח, נץ מצוי ונקר סורי שיורד על גרעינים שחורים כמו איזה אוהד כדור רגל.

מאגר תימורים מלא ציפורים

שדמיות, ביצניות ירוקת רגל, מנומרות, שחורות כנף, עדינות, לבנות כנף, לבנות בטן, חופית קטנה, טמינק, מגלית, לימוזה מצויה, חופמי צוארון
מרומית לבנת כנף, מרומית לבנת לחי, שחפית עבת מקור, נחלצים, עלוויות אפורות, כמויות יפות
כמויות יפות אחלה ציפורים

birdman1

New member
היום באלקנה- חלש מאוד

בדורסים:

איית צרעים- 20. 19 מהן במערב.
זרון פס- 2 צעירים מוקדם.
כוכית גדות-9. נודדות יחד עם סנוניות רפתות.

בצפש"ים גם חלש:

פיפיון עצים- 1, אוכל על הדשא.
חטפית אפורה- 2.
סבכי טוחנים- 2.
שחור כיפה- 4-5.

מחר בשיא אני בבית ספר..

תצפיות מרפסת ראשונות - בז ערב, שקנאים, סיסי חומות

היום בתצפיות שבת-מרפסת ראשונות לסתיו זה נראו, עדיין ממרחק רב ובטלסקופ בלבד:
בז ערב, על פי הסימנים. נראה בז קטן עם חלק תחתון כהה, סוככות כהות מאברות,וכנף עליונה אברות יד זוהרות בצבע כסוף.
כ-200 שקנאים
6 סיסי חומות
איות צרעים כ-10 בגובה רב
1 חיוויאי, יתכן בשוטטות

בהשוואה לשבת שעברה שבה לא נראה דבר - השטח בגזרת פתח תקווה מתחיל "להתחמם".

בשבת הבאה אינשאללה עם מיכאלה במרפסת.

ברק Granit

New member
במסגרת פעילות מבצעית בשטחים
איות - משהו כמו 20 אלף. . בעיקר דרומית לשכם מעל אריאל והרבה מזרחה משם. מצאתי אותן שם ב 11:20 בערך, ושמה הם נשארו עד לפחות 15:00, אז כבר התחילו זרמים רציניים הרחק מזרחה משם (לכוון מעלה אפרים). הראות היתה פגז ולהערכתי ניתן היה לראות היום איות בטלסקופ ממרחק העולה של 12-14 ק"מ.
&nbsp
היום היה גם עם מה להשוות: שכמויות דומות (לדעתי 30,000) נראו ע"י צופים בשדה נחום ובכפר יחזקל (טוביה). יום שבו הנדידה לא עברה כלל מערבה, וגם הנדידה שעברה בבוקר בעמדות עמק חרוד לא הגיעה הרבה יותר מערבה כפי שבד"כ. מה שנקרא: יום מזרחי. יום שבו במערב לא רואים כלום ותמיד תוהים איפה זה מתחרבש. אז הנה - זה מתחרבש מעל שכם.
&nbsp
מה עוד - איה מצויצת זכר יפה
כמה זרוני סוף, הרבה דיות. זהו.
&nbsp
מחר יום שיא
&nbsp

aetos

New member
כל הכבוד לאינטואציה שלך המבוססת על ניסיון עצום !

יחי הקונסול !

פעם הבאה תבוא לבקר

המרפסת שלי פונה לכיוון צפון-צפון-מזרח, רואים ממנה מהשמים של חדרה במערב ועד עמוק לתוך ירדן במזרח וכל זה ב- 850 מ' מעל פני הים.

לאל1

New member
בהמשך לברק: איות מעל עלי אתמול והיום

בתצפיות קצרות אתמול והיום בשעות אחה"צ המאוחרות
מעברים "יפים" (כמה מאות) גם ועדין ב-18:15 ובגבהים ....וטרם כוונת לינה...

aetos

New member
חבל לשים 'יפה' ו 'טוב' במרכאות - ולסרס אותם.. יפה זה יפה !

ןמעבר לזה מאוד מעניינת התצפית , כדאי לפרט לפי יום .
היום לא ראו איות על קו האורך שלך (הדום השומרון \מזרח השרון ),לא מצפון ולא מדרום , אלא רק עשרות ק''מ ממזרח לך ..

desert finch

New member
סופש בעמק

אתמול בעמק בית שאן יחד עם דודי וחברים, אחרי שיותר משבוע אני מקורקע בגלל חולי מעצבן החלטתי בכל זאת לצאת להתאוורר קצת.היו:כל המינים האופייניים לעונה, אציין את מה שבלט לי;קודם כל נדידה יפה של חסידות ואיות, תמיד כייף בעונה הזו.חוץ מזה עקב מזרחי ראשון לעונה,מספר שלכים,חוויאים,מספר זרוני סוף,זרון פס ועוד..כמויות יפות של ברווזים גם כן בנדידה-מרית צפונית- 200+קרקיר- 300+ כולל פרט ג׳ינג׳י ממש ששיגע אותי, כל הבטן שלו הייתה חלודית.שרשיר- 500+חד זנב- 1במסגרת יום החופמאים נספרו:תמירון- 40כרוון- 5שדמית אדומת כנף- 100חופמי גדות- 30חופמי צווארון- 50חופמי אלכסנדרי- 5סיקסק- 500חופית אלפינית- 6חופית מגלית- 1חרמשית- 1חופית טמינק- 8חופית קטנה- 200ביצנית מנומרת- 10ביצנית שחורת כנף- 20ביצנית לבנת כנף- 30ביצנית לבנת בטן- 15ביצנית עדינה- 10ביצנית ירוקת רגל- 2חרטומית ביצות- 8לוחם- 100חוץ מזה בעמק עוד שפע רב של צפשים ואחרים:אנפה ארגמנית במספרים יפים-כמה עשרותאנפיות סוף גםמרומיות לבנות לחי וכנףתורים מצויים במספרי ענקשרקרקים ירוקים- מעל 150כחל- 50+הרבה סנוניות רפתות, מערות, טסיות וכוכיותסלעית ערבות- כמה מאות, כל כמה מטרים פרט, לפעמים 4-5 יחד על מטר שניים, גם כמה אירופיות.חנקן אדום גב- 50+חנקן שחור מצח- 30+חנקן אדום ראש- 20+חנקן נובי- 15חנקן ערבות- 1דוחל חום גרון- 10פפיון צהוב- 1נחליאלי צהוב- 1000+נחליאלי לימוני- 1חרגולן זמירי- 10קנית פסים- 10קנית ביצות- 5קנית אירופית- 5קטניות ואפריקאיות כרגילעלווית אפורה- 100+כמה גבתוני גנים ואדומי מקורכמה חצוצרנים שחורי מקורועוד..היום בקיבוץ עם אבא:קודם כל הציפורים היום היו באקסטזה מוחלטת.בעיקר המקומיות היו פעילות מהרגיל וקולניות מהרגיל.היה נראה שהן בהחלט מבסוטיות ממזג האוויר המקסים ששרר לפחות בשעות הבוקר.לא היה ככ בהיר ויפה מאז תחילת הקיץ, ראו את הגולן והחרמון והשמים היו בכחול של חורף.פשוט כייף!זהבן- 3חנקן שחור מצח- 5חנקן נובי- 5חנקן אדום גב- 15חנקן גדול- 2עלווית אפורה- 20+סלעית ערבות- 20+שיחנית קטנה- 10סבכי טוחנים- 5סבכי שחור כיפה- 10סבכי שחור ראש- 2גבתון גנים- 2כסוף מקור- 8ועוד..שבוע טוב.

aetos

New member
נראה שהבראת כבר , ברוך השם ! רק לקרוא דורש כושר צפרי !

הלוואי עלי רבע מהתצפית שלך !
חזק אתה !

black bamba

New member
אבנר סליחה, זה בלתי קריא

אם כבר מגילות, לפחות לא בגוש אחד שהעין לא יכולה להכיל.
ציפור לשורה זה יותר סימפטי. נחליאלי נחליאלי.
אבל תמשיך...

למעלה