שרשור תצפיות 20/8/14

John Barleycorn

New member
יער להב
שלוש איות וחויאי התרוממו מלינה בסביבות 8:20.
בחלקת האלות בעין רימון חכלילית עצים, שלדג גמדי, ומעט מדי סבכים (ש״כ, טוחנים, וחורש).

ohad sherer

New member
יום מדהים במעגן מיכאל!!!!
הליכה רגלית - מפארק הדיג עד לחוף ומשם עד לצוק ג'יסר וחזרה באותה דרך
נצפו:
שקנאי מצוי - 25
קורמורן גדול - 6
אנפת לילה - 50+
לבנית קטנה - 8
אנפה אפורה - 17
חסידה לבנה - 250~ (להקה שעצרה לנוח מהנדידה)
מגלן חום - 200+
ברכיה - 200+
קרקיר - 6
סופית - 3
אגמית מצויה - 9
שדמית (כנראה אדומת כנף) - 1
חופמי צווארון - 300+
חופמי אלכסנדרי - 200+
חופמי חוף - 15
חופזי מנומר - בוגר אחד יפהפה + 17 צעירים
סיקסק - 20
חופית לבנה - 100+
ארנריה אדמונית - 500+
חופית אלפינית - 20
חופית מגלית - 4
חרמשית - 5
חופית קטנה - 1,000+
ביצנית לבנת בטן - 10
ביצנית לבנת כנף - 4
ביצנית ירוקת רגל - 2
ביצנית עדינה - 1
חרמשון קטן - 1
לוחם - 5
שחף צר מקור - 1
300+ צעירי צהובי-רגל לפני ההפרדה (ארמני, צהוב רגל ועוד)
שחף צהוב רגל - 42
שחף ארמני - 15
שחפית גמדית - 4
שחפית ים - 200+
מרומית לבנת כנף - 1
שלדג גמדי - 50+
שלדג לבן חזה - 1
פרפור עקוד - 14
עפרוני מצויץ - 5
ירגזי מצוי - 1
קאק - 500+ בלהקה אחת
חוחית - 50+

ברק Granit

New member
או שטעית בהקלדת אפסים או שלקחת משהו
אין מספרים כאלה של חלק מהמינים שציינת. למשל ארנריה אדמונית צריך להיות חלקי 10. גם חופית לבנה חלקי 10. חופית קטנה, צווארון ואלכסנדרי חלקי 4.
&nbsp

rei segali

New member
או שהיית רק נקודה אחת על החוף בלי אנשים
וכל הציפורים לאורך קילומטרים הגיעו לשם!

ohad sherer

New member
לא טעיתי - והעירו לי על זה אבל אתה מוזמן ללכת לבדוק
אני הגעתי מצפון מעיין צבי ומשם ברגל עד לג'יסר
ממעיין צבי עד אי היונים פשוט שום דבר חוץ מכמה ארנריות וחופיות לבנות כי יש בכל פינה אוהל ובכמויות
שנייה אחרי שעברתי את השלולית הממוקמת מול אי היונים פשוט פיצוץ אדיר של חופמאים, לא ראיתי דבר כזה בחיים

ברק Granit

New member
אני מנחש שלא העירו לך סתם
בסופו של דבר לא תרצה להסתובב עם שם של מגזימן ושככה יתיחסו לתצפיות שלך. האמן לי כמי שנמצא כאן למעלה מ 20 שנה, שצפרים צעירים/מתחילים עשויים בקלות ליצור לעצמם שם כזה שקשה מאוד להסיר אותו אח"כ, גם עם חומרי הניקוי החזקים ביותר.
&nbsp
אם זכית לראות משהו כל כך חריג (ומעולם לא נראו בישראל כמות כזו של ארנריות פי 5 מהמקסימום) בד"כ מה שעושים זה מצלמים. לכולם יש היום מצלמות/ סמרטפון.

aetos

New member
אוהד לא יזדקק לחומרי נקוי ! מחר יצאו לשם עוד צפרים ..

ברק Granit

New member
אני כולי תקווה שאני אזדקק לחומרי ניקוי
500 ארנריות יכולות להיות מקבילות:
&nbsp
50 חרמשיות
20 חופיות להקניות
15 חופזי קטן
&nbsp
בהצלחה מחר
&nbsp
&nbsp

aetos

New member
דברך כחוק לנו ,אמיתה בלתי מעורערת , הקונסול העליון !

ohad sherer

New member
אכן לא העירו לי סתם ואני מודע לזה והדבר האחרון שאני רוצה זה
שיזהו אותי כמגזימן, אבל...
כשעפות מספר גדול של להקות של 10+ פרטים לאותו כיוון ולאחר מכן נראות עוד לפחות 200+ לאורך החוף כבר עברנו את המקסימום

ואכן צילמתי אבל אין לי כל כך דרך לצלם קבוצה של 20 ארנריות ועוד קבוצה של 30 נגיד במרחק 200 מ' אחת מהשנייה
סיפרתי לשכי (שאיתו אני מצפר כבר כמעט שנה) איפה ראיתי - והיום הוא נוסע בכוח מתגובר בעזרת שני צפרים רציניים לראות את השטח - למרות שנדידה אני עדיין די בטוח שהמספרים לא יהיו כל-כך רחוקים ממה שתיארתי

והנה פירוט קטן של איפה ראיתי את המוגזמים - גם לדעתי זה ממש מוגזם ופעם ראשונה יוצאת לי לראות כמות כזאת אבל זה מה שספרתי

החופמים האלכסנדריים - היו ליד תל תנינים ובאזור ג'יסר א-זרקה שש קבוצות - אחת של 30, שלוש נוספות של 20 ועוד שתיים של 10 פרטים כל אחת לערך - כל היתר היו ביחד עם המוני החופיות הקטנות בשלוליות מיד אחרי אי היונים
החופמיי צווארון - אחרי שעברתי את אי היונים כל כמה מטרים קבוצה של לפחות 5 פרטים נראתה מתהלכת במהירות לכיוון צפון ובנוסף לכך עוד המונים בשלוליות
ארנריה אדמונית - ממעיין צבי עד אי היונים הציפורים הכמעט יחידות שנראו, יותר מ-30 קבוצות של לפחות 7 בכל קבוצה - לאחר מכן בכל קבוצת חופמאים נכחו עוד לפחות 10 ארנריות ונראו גם כמה עשרות בנדידה בים
חופית לבנה - ממעיין צבי עד אי היונים - 4 קבוצות של 10 כל אחת וכל השאר בשלוליות אחרי אי היונים
חופית קטנה - כולן מאי היונים עד תל תנינים - על החוף, בשלוליות, ובמעופים מעל הים - מדי פעם התלהקו לקבוצות די גדולות ונראו כלהקות זרזירים קטנות

אם למישהו היה כוח ללכת מעכו ברגל עד לתל תנינים ברגל הוא בטוח היה רואה הרבה יותר ארנריות ממה שאני ראיתי

danysharon2

New member
אכן תופעה מעניינת!
בלי להתיחס למספרים המדוייקים כמובן!

ברק Granit

New member
אם מחברים את המספרים מגיעים לפחות ממחצית הדיווח
למשל ארנריה - 210, חופית לבנה 40+ (שזה יפה מאוד כשלעצמו), חופמי אלכנסדרי 110 ומניח שאותו דבר גם לגבי השאר (חופיות בין אם 100 או 1000 תמיד נראות "כזרזירים" כשהן עפות).
&nbsp
בנוסף, נראה שלא התחשבת בכך שעקב כמות האנשים על החוף, חופמאים מוברחים כל הזמן, כך שבהליכה ארוכה (שלוקחת הרבה זמן) לאורך החוף אתה נתקל שוב ושוב באותן קבוצות של חופמאים - תופעה רגילה, מוכרת ושמתרחשת שם מדי יום. כך שגם המספרים שרשמתי למעלה, ככל הנראה גבוהים בהרבה ממה שהיה שם.
&nbsp
לקחת בחשבון

ohad sherer

New member
היי ברק - שוב כותב לגבי החופמאים
ארנריה כתבתי שנראו רק 210 עד אי היונים - לא אמרתי שהפלשתי אותן או הברחתי אחרת לא הייתי מחשיב את מה שראיתי דרומה לאי היונים - הארנריות נשארו במקומן ולא זזו - זה הרבה יותר מ-210
חופית לבנה - 40 רק עד אי היונים - לא הופלשו, אחרת הייתי מתייחס אליהן ומוריד מאחרי זה
חופמי אלכסנדרי - נראו עשרות בשלוליות והופלשו עקב רוכבי אופניים - כל הקבוצת חופמאים נחתה מאחוריי, לאחר מכן ראיתי את ה-110 בחוף החולי ליד תל תנינים
חופית קטנה - הרבה יותר מ-100 והרבה יותר בכיוון 1,000 - היו 4 קבוצות של לפחות 200 בכל אחת בשילוב של החופמאים האחרים, כל השאר נראו יותר דרומה - הכיוון ההפוך מהכיוון שאליו הופלשו

ושוב - אני ממש לא רוצה שהצפרים יחשיבו אותי כמגזימן - אין לי בעיה אפילו לוותר על התצפית הזאת רק לשמור על שמי

mlevy111

New member
אתמול אחה"צ ביקרתי בחוף
מעגן מיכאל ואני חייב לציין שאכן היו כמויות מרשימות ביותר.
מעודי לא ראיתי ריכוזים כאלו של חופמאים.הם הופלשו מידי פעם ע"י רצים ורוכבי אופנים
החוף פשוט היה עמוס בחופמאים .

ברק Granit

New member
נראה שהיה לך יום מרשים ביותר
מהנדירים שהיו כאן.
&nbsp
עם זאת, היו עוד אנשים באותו יום שם שדיווחו על 3/5 הכמות שדיווחת. העניין הוא לא בזה. כלומר - העניין הוא לא ב"דיווחת על 500 בשעה שהיו רק 300..." העניין הוא להבין בזמן אמת שמדובר בכמויות שיא ולהיזהר בהערכות ולהעדיף ספירות אם אפשר. ראית בעצמך שלא הייתי היחיד שהרים גבה. מאידך:
&nbsp
1. מתנצל אם הייתי קשוח מדי
2. הסיכויים לא היו בעדך. הזקנים (כמוני) עוד לא מכירים אותך. דבר ראשון מרימים גבה. אחרי זה שואלים שאלות.

ohad sherer

New member
היי ברק, ממש לא היית קשוח מדי, להיפך זה יותר עוזר

אני לא ראיתי שום תצפית מאותו יום ולא ראיתי שום צפר\צלם על החוף, והבנתי במן אמת שזו כמות אדירה - עמדתי בפליאה כמה דקות מול הדבר הנפלא הזה
ערכתי ספירה מדויקת של המינים שהופיעו פחות ופחות מדויקת של הרבים - אבל עדיין יש איזושהי ספירה

ברור שהסיכויים לו היו בעדי ומבין את זה - באות לפעמים תצפיות ממש הזויות

וד"א שכי יותר זקן ממך ומכיר אותי

שכי -מקווה שלא נפגעת, פשוט אתה הצפר הכי מבוגר שיצא לי להסתובב איתו

למעלה