רשתות מעל בריכות דגים

רשתות מעל בריכות דגים

ציפורים מסתבכות לא פעם ברגליהן ברשתות המכסות את בריכות הדגים להגן על הדגה מפני ציפורים אוכלות-דגים. ציפור שהסתבכה, בתמונה ברכיה, אחת דינה - למות בייסורים. כואב הלב. יהודה

insomni

New member
יהודה, התמונות מזעזעות, אבל, במקום לחרוץ דין-

ברוב גושי המדגה, פנייה לאנשי המדגה או לפקח האיזורי תביא להצלת הציפור, ראה את הברכייה בתמונתך, שחרורה מהרשת הוא קל מאד , מדובר בטופר אחד מסובך, האמן לי, עשרות אגמיות ואנפות מחולצות בשנתיים האחרונות, כולל שחייה בימים קרים בהרבה מהשבוע החולף, כשרואים ציפור כזו בעודה בחיים, לצלם ולכתוב "אחת דינה - למות בייסורים." זו הקטנת ראש וזה לא מדויק. אנשי המדגה ברוב המקרים בהם הייתי זקוק לעזרתם, כאשר לא מדובר באנפת לילה, קורמורן או שקנאי יעזרו, וגם במקרים הנ"ל בחלק מהמקומות קיבלתי עזרה. לא יודע איפה צולם, אבל חבל... שי

שי, לפי מספר הפגרים שרואים על גבי רשתות הדיג

שמכסות את הבריכות אני מבין שהמקרה שצילמתי הוא לא חריג. באזור עברו הלוך ושוב רכבים של אנשי הענף והתרשמתי שהם לא גילו עניין בציפור. ואפשר שאני טועה. בפעם הבאה אלך בעצמי ואזעיק את האחראי על המדגה. יהודה

Bogen2

New member
../images/Emo7.gif טראגי

אני חשבתי לתומי שאכזרי למנוע את הגעתן למזון במים. עכשיו מסתבר שזה גם קטלני עבורן... לא סביר שיש עניין לאחראים להציל אותן. הרי הרשתות הללו הוקמו נגדן, לא?

insomni

New member
סבירות איננה שאלה כאן, המציאות מראה אחרת

מאחר וחילצתי עשרות רבות של עופות בשנים האחרונות מהרשתות הללו, אני אומר מתוך ידיעה שאנשי המדגה אכן עוזרים. הרשתות נועדו למנוע מעופות אוכלי דגים להגיע אל הדגים, אבל זה לא אומר שהם נועדו לקטול את העופות, בטח לא כשמדובר בעופות שאינם מזיקים כמו הברכיה בתמונה ואגמיות. זה לא אומר שאנשי המדגה מבלים את ימיהם בחילוץ עופות, אבל כשיש פנייה הם לרב עוזרים, במקומות מסוימים ישנם אנשים שעושים זאת באופן קבוע (במעגן מיכאל לדוגמא כדאי לפנות לחניכי המכינה שנציגם הסייפן כותב כאן, או לאסף מירוז או יגאל לבנה). מספר העופות המתים ברשתות הוא שערוריתי, ולא באתי חס וחלילה להגן על רשתות המוות חסרות התועלת הללו, רק לומר שכשמצלמים ציפור בחיים ברשת כזו, לא לוותר מראש ולומר שדינה מוות, אלא לנסות ולחלצה. דרך אגב חשוב מאד לציין שבמידה וכן מחלצים ציפור מהרשת, לא תמיד כדאי לשחררה מייד, אם החוט היה מסובב סביב הרגל במשך פרק זמן ארוך יכול להתפתח נמק או פגיעה אחרת שתפגע בציפור בהמשך, במקרה כזה יש להעבירה לג"ל אפק או לספארי ברמת גן, או לפנות לפקח האיזורי שסייע בכך. ויעידו אנשי בית החולים לחיות בר על הכמות הגדולה של עופות כאלו המגיעים אליהם. מה גם שלנוכחות שלנו כאנשי שמירת טבע ובקשת העזרה מהמדגים יש משמעות נוספת בכך שזה לא עובר לסדר היום כמשהו זניח ומובן מאליו. שבת שלום לכולם שי

למעלה