שרשור תצפיות 13.12.08

מבקשת עזרה בזיהוי

נראה אתמול בעין טייסים. התמונה לא ממש באיכות מקווה שתצליחו לזהות.

קזרקות

ארבע קזרקות ,שלוש בלבוש כהה ואחת בהירה מאוד בבריכות כפר מסריק ועין המפרץ.

tuvia k

New member
היום בקיבוץ יזרעאל :

למי שמגיעה לאזור יש בריכה ממש נחמדה עם הרבה ציפורים למשהו מסעיר אבל מיגוון נאה. עיט צפרדעים 2 זרון סוף 9 לימוזה מצויה 17 לוחם 60 קיווית מצוייצת 40 חרטומית ביצות 30 חופית אלפינית 10 חופית טמינק 8 חופית קטנה 30 ביצנית עדינה 14 ביצנית אדומת רגל 6 ביצנית ליבנת כנף 30 חופמי צוורון 70 בשדות של קיבוץ יזרעאל היו כ- 1,500 עגורים אפורים שבוע טוב שיהיה טוביה...

uncle litchi

New member
טיול בין מצודת כ"ח לח'רבת מרות (נחל דישון)

אתמול והיום טיילתי ממצודת כ"ח דרך שביל ישראל לתוך נחל דישון ואז עלינו לח'רבת מרות וירדנו אל עבר איילת השחר. הנה התצפיות המעניינות יותר: אתמול: הר אדמון - נשר -2 תל קדש- מאות יוני ענק, אחרי שהגיע קבוצה והבריחה אותם, הם המשיכו לצאת עוד ועוד מהעצים.. ינשופים - נייט בואדי מצפון לקרן נפתלי- נץ מצוי -2 גבתון צהוב -1 בקעת יחמור - קיווית מצויצת - 50+ סלעית חורף - 1 היום: יער שדה אליעזר- קוקיה מצויצת -1 בוגר עיט צפרדעים - 1 עקב חורף -1 עעעעגגגגגווווורררריייייםםםםםם רררררררררווווווווווווווווווו נחל מריש- עקב עיטי -1 נשר - 5 ח'רבת מרות - סלעית חורף -1 קיווית מצויצת -2 איילת השחר- מאות פרושים מצויים ובזבוזים אירופיים קיווית מצויצת - 40~ המוני עגורים תל קדש- עיט צפרדעים-1 חוץ מזה המון צבאים, שועל,תן ושמענו זאב

qwaega

New member
הכי הרבה היו ליד חירבת מרות

21 בערך . לא סיכמנו את כלל הצבאים שראינו

diomedea cauta

New member
יש גם להקה קבועה למדי

המונה סביב ה25-30 פרטים הנמצאת ליד צומת כוח... רוב ימי הקיצ והאביב, ולעתים גם בזמנים אחרים, אני רואה אותם מההסעה לבית ספר בבוקר...

devra

New member
בטח התכוונת לעדר

מצטער אבל זה אני לא אתה אני מאד רגיש לעברית

diomedea cauta

New member
כן...

תודה על התיקון.... לרוב אני מדווח על להקות של ציפורים, אז זה נהיה הרגל... לרוב אני שם לב להקפיד על דברים כאלו..

diomedea cauta

New member
שחפים מעל אפיקים...

היום סביב שעה 16:00 עברו מעל קיבוץ אפיקים ה-מון שחפים. השחפים עברו גבוה יחסית בראשי חץ בזרם מתמשך שנמשך כחצי שעה. לפי הערכתי עברו כ-2000-3000 שחפים הנראים כאגמים, ועוד מאות בודדות של שחפים יותר גדולים (אין זיהוי עקב חוסר במשקפת ועקב חוסר בקיאות בזיהוי שחפים, ובטח שבתעופה...)

Bateleur

New member
גבתון גמדי ביטבתה

היום יחד עם חיים מויאל ראינו גבתון גמדי בשדה העגול הדרומי של יטבתה, עוד בשדה פפיון יפני 15 זרעית קטנה 3-4 פרטים. ובאילת הצוללן נראה באותו מקום בלגונה והחמריה השחורה באותו מקום בחצר בית החולים.

Avocet

New member
אנפה סורטטת בבריכות מעברות

האנפה המסורטטת נראתה שוב באותה נקודה בבריכות מעברות מה1/11 על ידי רותי רם. אתמול בבריכות המעפיל: עיט צפרדעים-1 עקב עיטי-1 עקב חורף-2, זרון סוף-2 קיווית מצויצת-100 שחף ארמני-כ150 ביצנית אדומת רגל-3, עדינה-1

aetos

New member
קצת מהדרום

אתמול באיזור נחל עקב : 33 (!) נשרים במנוחה על דרגשי סלע במצוק ,מחולקים ל3 קבוצות (2 מהם היו על דרגש סלע מרוחק קצת יותר ). עיט זהוב צעיר \תת בוגר -נראה די מרחוק בשעה 10:00בין נחל דבשון לעקב ונעלם.. מעבר לזה -בטיול של כמה ימים בדרום (לא נטו צפרות..) - לא הרבה.. בבה''ד 1 היום לפני השקיעה - שום כלום ,אם כי נשמע קול של עלווית שאולי יכולה להיות מעניינת ,אבל כבר לא היה אור ,הרצפה עקומה וכו.. בפעם הבאה כדאי שאבוא ''מצוייד'' באיזה כוהן.. כרמי הגפנים הסמוכים נסרקו (אמנם באור אחרון..) - niente..

למעלה