שרשור תצפיות 05.12.08

Avocet

New member
היום במעגן מיכאל

החופזי האמריקאי פיפיון ארך רגליים? פיפיון צהוב/ארך רגליים עומד זקוף לגמרי ומכאן הרושם שארך רגליים ולאחר כמה שניות עף עפרונן-1 גם כן נראה לשנייה סייפן-6, ביצנית אדומת רגל-9, ירוקת רגל-3, חופזי מנומר-2 בחוף, לימוזה-6 חופית קטנה-כ350, אלפינית-כ150, טמינק-8 דוחל מזרחי-2, נחליאלי זנבתן-2, תפוחית-4 שחף עיטי-1 חד זנב-4, צהוב מצח-1

aetos

New member
היום עם ה''דוד'' ביריה והסביבה

לדוד ליצ'י נשבר מעופות המיים במאגרים והוא עלה לצ''פש קצת בארץ ההרים.. ביריה - בוסתני הפיסטוקים והשקדים (היום גם ''נטולי פרות'' איזה כיף !): פצחן 3 לפחות(לפי הקולות הדוד סובר שהיו אף 4 . יש צילומים) גבתון צהוב 15-20 (בסוף התחקינו אחרי להקה של יותר מ10 ביחד .אבל אין שום ''נספח'' לבן כיפה איתם..צילומים נלקחו במאמץ לא קטן..) פרוש הרים 4-5 נקבות בלבד גבתון עפרוני 70+ כרגיל (ירקונים ,חוחיות וחכליליות סלעים - בודדים ; פרוש מצוי -המונים. בשמיים רחוק - מאות עגורים ''מגורשי'' האגמון..) חורשת הארזים הנטועה בסיבוב כביש ביריה -עמוקה ,1 ק''מ משם : הגענו לשם בזכות הדוד ,שקרא ברשת (איפה? לא בפורום הזה ) ידיעה מפתה על תצפית במלכילונים בשבוע שעבר במקום. עברנו בחורשה ושום כלום ,לבד מעלוויות חורף . ירדנו לעין גוזי הסמוך לתה ועוגה ,ועוד בזבזנו זמן על כל מיני ''צללי רפאים'' שדמינו לראות בהם קכלים נדירים .. בחזרנו ,שוב דרך החורשה - שמענו לפתע קול מיוחד ובלתי מוכר , מעין שאיפות\מציצות קדחתניות עם סיומת מתכתית משהו ,גבוהות וחדות - מזכיר קכלי רונן ,אבל כזה שקרתה לו איזו תקלה בהתבגרות.. ה''דוד'' הגאון החל לבלוש למעלה בין הענפים ומיד ראה את הראשון ואח''כ את השני והשלישי , לגרוטאה לקח 40 דקות עד שזכה לשזוף עיניו בשדון עם המצח הכתום שהואיל להפסיק לפזז כמטורף בין העפאים ולתת איזו 'הזדמנות עידוש' הגונה ומרגשת מאוד.. אכן.. מ ל כ י ל ו נ י ם ! ! ! שדונים גמדונים משגעי פילים שכמותם , שלעומתם העלווית חורף היפופוטם ! מלכילון אורנים 5 לפחות (הדוד השיג במאמץ עילאי צילום..) לסיום - קצרצר ברמת דלתון והמאגר : ברווז צהוב מצח 5-6 (באגם העונתי הטבעי) צולל מצוייץ 1
(תצפית מקומית ראשונה -בזכות ה''דוד'' והגדר הפרוצה המאפשרת להתקרב למאגר) (עיט''ש 1 התת בוגר ,צפרדעון 1 ה''מתבגר'' , ברכיות מעטות ,מריות בודדות ,קורמורנים בודדים - ושום כלום (0) שקנאים ! לפני 10 ימים עוד היו שם 250 .. חלס , נגמר , החורף הגיע ..)

uncle litchi

New member
שדוני העצים הכי מגניבים בישראל

מומלצים בחום, חמודים והיפראקטיביים להפליא, תצפית מאתגרת... aetos שכחת את ה500+ יוני ענק בדלתון....

aetos

New member
יאללה תביא עוד !

לגבי היונענקיות זו כמות נמוכה לגבי הפוטנציאל של המקום . השנה כבר נצפו 1000 . (בכל זאת ,גם היום -200 קילו בשרב מעופף ואין אף לקוח במסעדה .. איפה הנודדןף ?!
)

תל עדשים

הגיע שלשום בבוקר לשדות תל עדשים וביצע את תפקידו נראה במרדף אחרי יונים אם כי לא נראה שיפודיונים בפועל

aetos

New member
הסבר:הקוף ואני(בהודעה הקודמת) כיוונו לבז נודד

נראה שהשנה די ענייה בהם (לפחות בצפון). ראו את הדיווח של ''חצצוצרן שחור מקור'' מעמק ב''ש בראש השרשור..

Blackstart

New member
סחטיין, יופי של תמונות.

שווה להעלות גם בפורום בישראבירדינג, אני בטוח שיהיה הרבה מתעניינים

desert finch

New member
איך לא ראינו אותכם?

גם ליאור, אני וכמה נוספים עשינו סיור במקום ואכן בסיבוב מצאנו ממש להקת מלכילונים (לדעתי יותר מ-5 פרטים). גם בביריה היינו וראינו בעיקר גבתונים צהובים ופצחנים. בנחל ראש פינה לא מצאנו בזבוזים כהים אך היתה לנו תצפית נחמדה בגדרון ובשתיית ציפורי שיר.

devra

New member
עכשו

אני יודע במה הפרעתי לכם שלשום טוב שלא היתה קליטה מחר הסיכום שלי לגבי הגיחה לאילת אזהה בעזרת הצילומים שלי דודו

tuvia k

New member
קיבוץ גשר :

היום אחרי הצהריים חולצה בהצלחה חרטומית גמדית מרשת של בריכות הדגים . החרטומית חולצה ונימסרה במצב טוב יחסית לידי כנרת המטפלת של פינת החי בקיבוץ טירת צבי . חוץ מזה בבריכות הרבה שחפים גדולים ארמנים שחורים וצהובי רגל כ- 600 זרזירים מצויים ועשרות זרעייות שדה ופיפיוניי שדות . סופ"ש נעים ושבת שלום טוביה...

y lenard

New member
בוקר (ורוח) בשדות צרעה

הדבר הבולט ביותר היה: רוח! המון המון רוח. ציפורים ראו את הרשתות, צפצפו עלינו ועפו הלאה. למרות זאת זכינו לטבע 4 פיפיוני שדות. פרט לכך, היו גם ציפורים =): עקב עיטי הסתובב חצי בוקר בשדה זרון תכול נקבה בז מצוי 1 עשרות פיפיוני שדות פיפיונים אדומי גרון מעטים 3 קיוויות מצוייצות עשרות רבות של זרעיות כמה נחליאלים לבנים על השביל יותם ויוסף ישנים הלל מתרוצץ 1 דוחל שחור גרון 5 נחמד ביותר בצרעה בימינו... יעל

למעלה