שרשור תצפיות 15.11.08

חלוקית

New member
הבוקר בהר תבור :

הבוקר סיבוב באזור של המיפנה הדרום מערבי ובאיזור הפיסגה . נישמעו לפחות שלושה מלכילונים גיבתון סלעים 1 פצחן 1 ונישמעו עוד כמה חכלילית סלעים 7-8 פרוש מצוי 100 ועוד ועוד צפ"ש . סופ"ש נעים טוביה...

יובלדקס

New member
היום במעיין צבי 15/11/08

חנקן ערבות - 1 שחף שחור ראש - 1 חורף שני דוחל מזרחי מתת מין1 Variegata ברוז חד זנב - נקבה אחת הצטרפה לברכיות שעטות על האוכל של הדגים

Avocet

New member
יומיים בצפון

ב14/11 באגמון החולה: עיטם לבן זנב-צעיר, עיט צפרדעים-3, חיוויאי-3 יחד, עקב עיטי-3, עקב חורף-3 זרון תכול-נקבה, זרון שדות- זכר וננקבה, זרון סוף-לפחות 7 יחד, נץ מצוי-2, (דיה שחורה עשרות ובז מצוי- בודדים) דוחל מזרחי- 10 פלמינגו-1, שקנאים-כ450 פרנקולין-זכר רמית-1, סבראש-1 לוחמים- כ120, לימוזה-7 ועוד הרבה אחרות (גם תן אחד ו7 חזירי בר) בחניון האלה: עיט גמדי-כהה חכלילית סלעים-כ10, חכלילית עצים-2 בזבוזים-עשרות רבות, פרושים-עשרות, פרוש הרים-1, פצחן-2 15/11 הליכה (כ4 שעות) על הר איילת לתל מרות (זה שטח אש ולהבנתי אפשר לטייל שם רק בשבתות) עיט שמש-2 צעירים, עקב עיטי-2, זרון תכול- 2זכרים, עקב חורף-12 , דיה -כ60 שקנאים-כ230 סלעית חורף-4 זכרים חכלילית סלעים-כ20 בין היתר נקבה אחת מאוד כהה ללא כתמים בהירים על הכנפים (יכול להיות תת מין אחר?) חנקן גדול-4 בארית הרים-3 יונת ענק-כ40 תפוחיות- כ100+ פרוש מצוי-עשרות רבות, דוחלים ש.ג בכל מקום בנוסף- כ50 צבאים בשטח קבוצה של 30, 10 ועוד בודדים, תן -1, שועל-1

aetos

New member
../images/Emo106.gifהידד.! באיזור הר איילת -מרות..

עוברים השקנאים מהחולה לכיוון מאגר דלתון. עיטי השמש קרוב לוודאי העיטים מדלתון שמסתובבים גם ליד מזבלת ''תאנים'' .(אם כי באותה מידה יכולים להיות גם מהאגמון ..עיטי שמש (צעירים לרוב)נראים לא מעט גם בנחל דישון .)

Avocet

New member
עוד משהו, בסוף שבוע הבא אהיה באזור פארן

אשמח להצעות והכוונות.

harier

New member
גולן

המאגרים עדיין אינם במיטבם,פרט לכמויות קטנות של ברווזים צהובי מצח ו170 שקנאים בבני ישראל עדיין אין הרבה ברווזים. באום אל קנטיר היתה עזניה שחורה יחד עם 53 נשרים.

warbler

New member
ליאור- תמונה מדהימה, וואו איך בא לי לצלם אותה

יש סיכוי ?

harier

New member
צריך הרבה מזל

היום במקרה עברתי באיזור וראיתי נשרים ממרחק רב ,ביודעי שיש באיזור 2 עזניות שחורות לפחות נסעתי לכיוון והעוף הראשון בו הבחנתי היתה העזניה,זו הראשונה שיוצא לי לצלם בגולן. לדעתי היא מגיעה ללינה בגמלא ואולי שם יש סיכוי, אחרת זה רק למצוא פגר שטרם הגיעו אליו נשרים ולחכות במסתור.

ZKANKAN

New member
מהאגמון, יום ו' 14.11.08 עם ליאור כסלו

דוחל שחור-גרון תת-מין Variegata

harier

New member
יופי של תמונות

העיטם נראה לי ללא כל סימון,כנראה אחד שהגיע לפה בנדידה ולא אחד מפרוייקט השבת העיטמים. תקנו אותי אם אני טועה.

למעלה