שירשור תצפיות

TZIPOR6

New member
שפע חסר תקדים של אדומי חזה, קיוויות מצוייצות

בלהקה של כ- 50 פרטים, יחד איתן ציפורים קטנות יותר(לא להקניות). עיט זהוב תת בוגר, זרונים צעירים, המון פרושים, כחולי חזה, חכליליות סלעים, עלויות ועוד הפתעות לרוב. ציפו

aetos

New member
הידד לך !../images/Emo106.gif

גם בשנה שעברה (באביב ? ) דיווחת על עיט זהוב.. בטוח זהוב ולא שמש ,אני מקווה... (ככל הנוגע לחלקים העליונים(על -כנף) -עיט זהוב תת-בוגר לא ממש שונה תכלית השנוי מעיט שמש בוגר ,ולהיפך -שמש תת-בוגר לא שונה כנ''ל מזהוב בוגר ! )

TZIPOR6

New member
לפני שנה היה עיט זהוב בחורף, לגבי הזיהוי

מה שבלט בתעופה היה הבסיס הלבן שתפס חלק גדול יחסית בזנב. לא היה כתם כתף לבן של עיט השמש. ראיתי אותו אתמול לקראת חשיכה, היום הוא דיגמן לי פעמיים, בפעם השניה התקרבתי מאוד עם הרכב. למרות שהוא לא היה ענק כמו העיט של שנה שעברה, הוא היה גדול מאוד, מחר אצא לחפשו ולודא שלא טעיתי. לציפורים שהיו עם הקיויות היתה מעין "שרשרת" לבנה מקצה הכנף עד הגב, הן היו באמצע השדה ולא ראיתי אותן טוב, צבען היה חום אפרפר והן היו קטנות משמעותית מהקיויות. אם יש לך הצעות למה לשים לב, אשמח. לילה טוב, ציפו

aetos

New member
בהצלחה לך ! מחכים לחדשות..

אכן זנב לבן (תחתון ועליון ) מאפיין עיט זהוב צעיר + ''חלונות'' לבנים באברות היד.. אבל בדקי לו גם את החלקים העליונים.. (פשוט הצמדי למגדיר - נראה לי שתסתדרי לבד..) צורת אחזקת הכנף בדאייה -שונה : עיט השמש מציג מוטת כנף ישרה ,פלס ממש.. העיט הזהוב דואה ככנפיים מורמות למעלה ,כמו זרון הסוף. אגב ,ציפו , עיט סלעים = עיט זהוב. פעם קראו לו כך בעברית.. עמיתנו מלך הנגב היושב בערבה הוא הוא העיט הזהוב aquila chrisaetos ובתור שכזה הוא מרשה לעצמו לדבוק בשם הישן שאולי היה שגוי משהו (חשבו שכל העיטים האלה מקננים בצוקים וקניוונים ) אבל הוא ''זכור לטוב''- בשל אותו זוג שיוסי לשם (ליתר דיוק חניכו הדורם שיריחי..) גילה את מקנן על עץ אורן במורד נחל גילה (ואדי בית ג'אללה) ליד מנזר הכרמיזן -והשאר הסטוריה.. (''קרן הצבי'' שהקימה החברה להגת הטבע ממנה מאות ימי תצפית ושמירה על הזוג המקנן ,עם עשרות רבות של מתנדבים ואלפי מבקרים.(הימים ימי שלווה יחסית וטרום אינתיפאדה- 1980..) ולמה כל החפרנות הזו ?..-קראו לו אז בשיא תפארתו - ''עיט הסלעים מעץ האורן בנחל גילה..''

nubijar

New member
הבוקר באגמון הסופרלנד

תצפית מוקדמת וקצרה הניבה ציפורים נחמדות: אנפה משורטטת 1 (רקורד שוט נוראי) דוחל מזרחי 1 זכר maura זמירון 5 רמית 2 גבתון סוף 1

tuvia k

New member
איזה מגניב ../images/Emo45.gif

נראה שיש לנו ממש קרוב לבית יופי של מקומות לצפרות ואפילו לא צריכים לינסוע רחוק ולימצוה ציפורים טובות .

qwaega

New member
כתוב שאסור לגלות

מיקום שבו נמצאה ציפור נדירה...אז, מצטער

tuvia k

New member
לא ציפור נדירה ../images/Emo70.gif

אתה יכול לפרסם את המיקום

qwaega

New member
אוף..., כבר חשבתי שעליתי על משהו

חוץ מחרא של פרות...........

qwaega

New member
נצפה במקום ה"רגיל" שאני מסתובב בו

איזור מאגר הדן המערבי יחד עם המוני גבתונים עפרונים, עקב חורף אחד וכמות דוחלים שכבר אפשר לשווק לארצות אחרות... כמו"כ היו חוחיות בעשרותיהן, ופרושים הרבה יותר......

aetos

New member
ל''שוורק'(שגר+שווק) אותם 1ק''מ צפונה-ללבנון..

סתאאאם.. איזה תצפיות אתה מפציץ בזמן האחרון !
בסביבה שלי יש רק רוחות וצללי רפאים של קכלי אפור..(מחפשים אחריהם בערפל..) צריך בהקדם לבוא אליך ''לאירוח נדירדירים'' ..

harier

New member
היום באיזור החרמון וצפון הגולן

לחרמון עצמו לא נתנו לנו לעלות ונאלצנו להסתפק באיזור מתחת לחטיבה, שם ראינו כ 6 גבתונים צהובים 2 גבתוני סלעים 2 סיטות וסלעית חורף. בתל חזיקה כל מה שראינו היה חתול בר.

למעלה