שרשור תצפיות 01.11.08

aetos

New member
היום ברמת דלתון והמאגר

דיות שחורות כ130 .(כמות ''מפחידה'' ,עצי האקליפטוס הגדולים במדרון לנחל עמוד (שבימים טובים מהווים מקום מנוחה ל''שמשונים'') השחירו מהן.. הצילו !..) שקנאים 120+ קווית מצוייצת כ10 (בגדות המאגר בלבד) זרעית השדה 200-250 (שליטה מוחלטת ברמה .להקות גדולות של 70+) קאקים כ100 עורב אפור 70+(המספר הרגיל ,יציבים כל השנה) יונת ענק 250+ (עוד יגדל..) דורסים: לבד מהדיות (יותר מדי..) וכמה בזים וניצים מצויים -שום כלום לחלוטין.. ביציאה נצפה עקב חורףbuteo אחד ,נדבה לדלים\אביונים..

nubijar

New member
נגב מערבי

קו מתח אורים - אופקים, סיבוב זריז: בז ציידים 1 בז נודד 3 בז גמדי 4 עיט שמש 2 (שנה שנייה ובוגר) מעט עקבים וזרון סוף אחד בלבד עפרוני ענק 5 בין המוני הזרעיות פארק גולדה - שרקרק מצוי מאחר צומת גבים - חיוויאי מאחר

peregrine1

New member
לא שקעת שם בבוץ?

כל נסיון שלי להכנס לשטח הביא אותי לחפור בידיים בגלל ששקעתי... או שאתה עם 4*4?

ככל הנראה סיסי חומות היום

ממזרח לפ"ת. נראו בתעופה בגובה רב דווקא מדרום לצפון. יתכן בשוטטות. כמו כן נראו היום: עגורים - 2 בשעה 13:00 שקנאים - כ- 250 בשעה 11:15מעל הפאתים המזרחיים של פ"ת דיות - עשרות בנדידה זרזירים - עשרות ציפורי שיר - עשרות רבות בלתי מזוהים מכל עבר נצים בנדידה. ציפורים אל מול השמש ללא זיהוי או זיהוי חלקי: מופע ארוך של בזים בציד חרקים שנמשך כשעה. מורכבים ככל הנראה מ- 2 סוגים: מצוי והסוג השני ככל הנראה בזי ערב. דורס שעולה מהשדות הקרובים לצומת גנים (היציאה מפ"ת לראה"ע) בגודל מתאים לעקב עיטי. החלק היחיד שניתן היה לראות בו את צבעיו היו הידיים הבהירות. עלה לנדידה בגובה רב.

nissim p

New member
אתמול ביערות מיתר ויתיר

בנחלים נותרו מעט שלוליות,נצפו כחול חזה,אדום חזה,חכללית עצים,וסלעים,סלעית ערבות, להקה של כ-70 דיות, מס' ניצים מצויים,עקב מזרחי 3,והמענינים יותר-סלעית חורף-4,חוגת עצים -3. נסים.

qwaega

New member
היום,אחה"צ

דיות- בודדות , כל הזמן אדום חזה-נשמעו הרבה , אבל ראיתי רק שניים להקות של איזשהו אוכל זרעים, שקולותיו מוכרים לי, אבל לא הצלחתי לזהותו( מוזר, אני יודע...) גיבתון עפרוני(?)- ארבעה, נראו כמו הכלאה בין גיבתון ועפרוני ענק פרוש מצוי- המונים, כרגיל נחליאלי זנבתן-1

qwaega

New member
ושכחתי גם

תצפיות מהנחלים פארן+נקרות מלפני ימים אחדים עגור אפור-בעיקר בלילה , מול עין-יהב ובאיזור באר אשלים. נשמעו נמוכים מאוד........ סיבכי שחור ראש-1 באיזור נחל ערוד-פארן

aetos

New member
../images/Emo45.gif והקולות שלהם כמו מטוס פייפר ישן..

aetos

New member
חוגות מעטות גם היום באיזור פרוד..

וזוג חכליליות סלעים שהתנחל.. (קיכלים רוננים לא נראו כלל ,וגם בקושי נשמעו.. מדובר באיזור של כרמי זיתים שהם אמורים לשגשג בו..)

למעלה