שרשור תצפיות 30.10.08

היום באזור פ"ת:

מעבר דורסים ממערב ומזרח, ככל הנראה רובם או כולם דיות. חלקם נראו ממרחק רב. בשעה 13:40 מגיעים בין 150 -200 שקנאים מעל אזור ראש העין מערב. מעל אזור אלעד מבצעים טרמיקות . תעופה ישירה דרומה. באופן כמעט רציף נראים ציפורי שיר אורחות חורף מגיעות מאזור השדות בלהקות קטנות בתעופה אל עבר העיר. (לא נחליאלים).

שקנאים נוספים ממשיכים להגיע -

בשעה 14:15 כ-100 שקנאים מגיעים לאזור שבין פ"ת לראה"ע. מבצעים טרמיקה מעל גבעת השלושה.

adii77

New member
עגורים כרוונים ועוד

היום בין השעות 11:00 עד 12:00 עלו שלוש להקות עגורים כ30-60 בכל קבוצה מזרחית מעט לשרונה אזור שדה אילן בית קשת,ולסיום ממש מעל ביתי (במושב שרונה) בגובה נמוך כ150 עגורים רעשניים מאד והרבה קולות של צעירים עלו מכוון בקעת יבניאל והסתבבו מעלי פשוט מחזה נהדר. כמו כן 15 כרוונים בשדה מאחורי הבית, קצת דורסים(עיטים או עקבים) עולים בשדות,נץ מצוי מגורש ע"י עורב,אדומי חזה נשמעים מכל עבר,ירגזים נמצאים בכמות גדולה,סבכים שחורי כיפה גם הם עם המבקרים,נחליאלים ברפתות ובכבישי המושב. ובשדות מסביב דוחלים שחורי גרון על כל עמוד וקוץ,ולהקות של אוכלי זרעים בכמוית גדולות. עדי

היום ברכס בוקר

שחור זנב. זנבנים במדרשת שדה בוקר. להקה של כ 20 עגורים מעל שמורת חלמוניות בוקר. והרבה חלמוניות.

harier

New member
צפון

חניון האלות: כ 50 עקבים מזרחיים בנדידה אתם 3 עיטי חורש,2 פרוש הרים וכמויות יפות של הרגילים. אגמון:הקיווית הלהקנית שנמצאה ע"י קווגה במקום הקבוע בתצפית מחניים. 7 דוחלים מזרחיים ו2 סיבירים. 10 עיטי צפרדעים ובז גמד. לא נצפו בכלל עיט שמש זרון תכול וזרון שדות,איפה הם?

doyo1

New member
הנה הם

היום באגמון - 2 עיטי שמש. שנה 1 ומתבגר. 2 זרונים תכולים זכרים יפים. זרוני שדות נצפו בימים האחרונים.

diomedea cauta

New member
שקנאים שקנאים

אתמול בכפר בלום ב2 אחה"צ נצפו כ300 שקנאים מטרמקים בגובה נמוך מאוד (50-100 מ'). חלק גלש צפונה, אבל גלשו נמוך ולא לאחר צבירת גובה.. מוזר... היום מעל שדה אליעזר בשעה 9 ורבע בערך גם בגובה נמוך מאוד מאוד כ500 שקנאים מטרמקים, ונראו עפים דרומה דרך כביש "עוקף איילת" ולא מעל ההרים... כמו כן ישנה להקה קבועה שמונה 15-30 חסידות שחורות שיושבות דרך קבע בשדה שצמוד לכניסה של האגמון... שבת שלום, יהונתן

uncle litchi

New member
התחילו להגיע שחפים גדולים

אז יצא לי קצת להסתכל בנמל חיפה בשבוע האחרון. שחפים צהובי רגל עדיין נמצאים בכמות מפתיעה, ומשני המינים, אמנם רובם הגדול קצ'יננסים אבל זיהוי ודאי של מיכאליס אחד יש לי. שחפים שחורים ישנם אם כי עוד לא ראיתי פוסקוסים (כמה מוזר), רק כמה פרטים בודדים שנראו לי אופן מטריד מאוד כמו היוגלינים מלפני שנה. גב אפור כהה, יחסית הרבה לבן ביד (לעומת הפוסקוסים) עורף וסביבת העין בניקוד אפרפר ומקור מסיבי שגורם לראש להיראות ארוך מעט...

warbler

New member
בעניין השחפים - שים לב שהם לא קציננס

המין השליט באזורך היה עד כה הקציננס ולא היוגליני לה לא אומר ששגית בזיהוי אבל שווה להכיר את ההבדלים

uncle litchi

New member
שוב אני אסביר

היו קציננסים והיו גם שחורים שנראו כמו יוגלינים... אני מפריד בינהם ...

warbler

New member
יש תקלה בתפוז - לא מצליח לפתוח את התמונה אבל.

בתמונה הקטנה זה נראה לי ארמני בוגר לבוש חורף הקציננס יהיה שחף גדול יחסית, מקור ארוך וישר עם גוני לא מנופח (לעומת המיכאליס למשל) הגב יהיה כספי בהיר בהיר לעומת היוגליני שיהיה עם גב אפור כהה הרבה יותר ממש כמו שחף שחור מתת המין גראלסי או לעיתים אפילו אינטרמידיוס השחף הארמני יהיה קומפקטי יותר, בד"כ קטן מהשניים האחרונים, מקור קצר יותר עם גוני בולט יותר גם צבעי קצה המקור בחורף קובעים, לארמני יהיה לבן-שחור-אדום, לקציננס ויוגליני אדום או לבן-אדום אנסה להעלות תמונה של יוגליני וקציננס בעמידה ותעופה, תזכורת לימי החורף הקרבים

warbler

New member
עכשיו נפתחה התמונה - דיברתי הרבה מידי אבל

המקור בהחלט קציננס הגב כהה למדי עלכדי קרבה ליוגליני הגודל אם ניתן להמר - גודל של נקבה קטנה במיוחד, גודל ארמני יש סבירות גבוהה שזה אכן קציננס

uncle litchi

New member
הגב כהה בגלל זוית התאורה

השמש בפנים - של השחף... בתכל'ס הצבע של הגב דומה לארמנים הבוגרים...אולי מעט יותר כהה.. בשטח היה גדול יותר מהארמנים... אבל לא בהרבה... בכל מקרה תראה בתמונה, אותו השחף, ביחד עם כנופיית ארמנים...

caspian gull

New member
בהחלט קצ'יננס, אבל

מדי חורף בנובמבר , מגיעים מספר פרטים כהים של קצ'יננס, יתכן ומדובר על אוכלוסיה נפרדת מזרחית יותר. רק בהמשך החורף מגיעים הקצ'יננס הבהירים (הרגילים) שנקראים לפעמים Pontic gull. ששי

kobko1

New member
כ-500 עגורים בלהקות בנות מאות אחדות...

מעל עין-חרוד בלהקות בנות מאות אחדות אך ברצף. לכיוון דרום מזרח עכשיו. דיווח ניב בשור.

למעלה