שרשור תצפיות 24.10.08

desert finch

New member
ליד תל סהרון- עמק בית שאן

התכנסות טרום לינה של אוכלי זרעים ביניהם ירקונים , דרורים ספרדיים וחצוצרנים בבריכה קטנה. באו לשתות גם ארבעה עפרוני פסגות. חוץ מזה השדות אספסת באיזור נקצרו זה עתה והם מפוצצים בציפורים, אז למי שעובר באיזור אני ממליץ לבקר ולראות מה יביא המחר. שבת שלום וצפרות נעימה.

devra

New member
בשדות גבעת השלושה

דוחל שחור גרון 1 דוחל חום גרון 1 נץ מצוי 1 עיט ניצי צעיר 1 בז נודדצעיר 1 עיט [כנראה ] צפרדעים1 היה נמוך והזיהוי הוא רק 90%נראו רגליים צהובות סהרון בעל שת כהה מאד ומסיבי [התרומם מאקליפטוס וגלש למטה בין העצים]

חלוקית

New member
עמק בית שאן :

בשדות שבין מעוז חיים לכפר רופין : חנקן ערבות [צעיר] 1 דוחל מיזרחי 2 [וריגטה] חנקן שחור מצח 1 זרון שדות [זכר] 1 זרון תכול 3 זרון סוף 4 חצוצרן שחור מקור 70 ועוד הרבה צפ"ש בערב כניסה ללינה של 850 דיות שחורות מעל מעוז חיים . בית השיטה : עיט צפרדעים [צעיר] 1 סופ"ש נעים שיהיה טוביה אזר עידו רננה ונורית

qwaega

New member
נצל"ש תצפיות מאגמון החולה

שקנאי - 2 שהתחשמלו, אחד התפגר ואחד חי , תפסתי והעברנו ליפעת. זרון פס/שדות- עף עם טרף( כנף לבנה של משהו) וחטף מבז מצוי צלילות חוזרות ונישנות וכמובן עיטי צפרדעים רבים ועשרות עגורים ואתמול גם בז ערב ראשון שלי(נקבה) והקיווית הלהקנית שלי מה-20 לחודש שעוד שם...................

diomedea cauta

New member
איפה נצפה הכחול חזה המטובע?

האם היו לו טבעות צבעוניות? אם כן ובכלל שנה שעברה היה באגמון בחורף צוות של מטבעים רוסיים שחקרו כחולי חזה וטיבעו לא מעט בטבעות צבעוניות.. חוץ מזה הדגל הכתום מהשקנאי הוחזר? :)

qwaega

New member
הכחול חזה נצפה במצפור עופות המים משוטט

ומקפץ על הסוף מול הפרגולה . הייתה לו רק טבעת כסף, ואפילו שהיה לי טלסקופ (מדריך או לא?
) לא הצלחתי להתביית עליו......והדגל -לא יודע מה עלה בגורלו......................

qwaega

New member
ותצפיות מהיום

שלדג לבן חזה- עם צב ביצות(!) קטן במקור חובט אותו על ענף כפן לבן- עם דג במקור ניסה לבלוע שוב ושוב תוך כדי שאנפה אפורה רודפת אחריו במעגלים, מצחיק נורא. בסוף הוא פלט אותו וויתר. ודורס ב.מ. - נראה כמו עקב , אבל הכנפיים רחבות מאוד והזנב קצר ומעוגל. קצת כמו עיט צפרדעים.......................

diomedea cauta

New member
כן.. לדעתי זהו כחול חזה

שמגיע לשם כבר לפחות שנתיים- שלוש ברצף. זכר יפה שלא מפחד יותר מדי...

qwaega

New member
שיא אישי שלי היום

7(!) עיטי צפרדעים(במצבי רטיבות שונים) בפרק זמן של חצי שעה -שעה שיטוט בבריכות דגים של קיבוץ דן . כולם צעירים (אלא מה.....) וחוץ משניים שהיו באוויר כל השאר היו על הקרקע בתוך בריכה מיובשת שהתמלאה לאט. דורס נהדר ונפלא............. כמו"כ ניצפו: חרטומית ביצות-7 בערך אנפה ארגמנית- בוגר שקנאים-40+ בתעופה צפונה זרון סוף-נקבות , לא ספרתי........ קורמורן גמדי-1 נראה צעיר כמובן שהיו עוד אבל אני לא אלאה אתכם.......

uncle litchi

New member
אדוני, גידלת לך כנפיים

ואם לא הייתי יודע על האהבה שלך לקשקשים הייתי חושב שהצתפרת לחלוטין..........

harier

New member
ב2003 טיבע מישה (מטבע רוסי)

כחולי חזה באגמון,לפחות 2 מתוכם טובעו בתצפית מחניים.

דפנמה

New member
דיות ועטים בברכות בדרך לשדה נחמיה

להקהענקית של דיות ועטים היו היום בבריכה שם לפי השומר (עם הרובה
)הבריכה מפורקת ואין הרעלה כי במים דגים מתים משהו יודע משהו ודאי? כי היו שם מעל שלוש מאות דורסים וכמאה שקנאים חסידות אנפות ומגלן אחד תמונות לצערי באיכות נמוכה בשל האור..

aetos

New member
רמת דלתון והמאגר היום בצהריים

(עם ה''קוף'' הידוע..) הגעה של רוב מיני החורפים והתלהקויות ראשונות של אוכלי זרעים.עדיין מחכים לבזים.. הרמה כבר מלאה שלוליות מהגשם שירד בה שלשום. שקנאים כ100 (רובם בתעופה ובטרמוק מעל ,בשעות הצהריים. מיעוטם במיים.20 פרטים פנו משם דרומה בגובה רב ,''כאילו נדידה'') חסידו''ש 4 אנפות אפורות בודדות עיט צפרדעים 1 (בשנה שעברה לא חרפו במקום צפרדעונים (עיטי שמש כן..) נראה מה יהיה השנה..) עקב עיטי 1 זרון סוף 2 (
+
) אית צרעים 1 דיות שחורות עשרות שמגיעות כשהאוויר מתחמם ,בעיקר בשמיים ,בגבהים שונים.. שרשיר 30+ מרית בודדים (6+) ברכייה בודדים (אגמיות וסופיות -כרגיל במאגר הטבעי ..לא נספרו. במקום החלו לבוא דייגים לאחרונה , איכשהו חיים ביחד - לפחות הם לא ציידים..) ברווז צהוב מצח 1
קווית מצוייצת 10 (עדיין ליד המיים במאגר) פפיון אדום גרון 1-2 פפיון שדות 20-30 (שהחיינו ! מזל טוב !) זרעית השדה עשרות בשטח בלהקות קטנות של 10-15 פרטים. תפוחית 30-40 (''שהחיינו'' גם עליהן..עדיין לא ממש להקות אלא פרטים בודדים או במעורב עם אוכלי זרעים אחרים ) חוחיות עשרות רבות (כ100) הלהקות הגדולות היחידות של אוכלי הזרעים ,בינתיים.. פרוש מצוי 5-6 (ברמה החשופה עצמה ,1-2 בלבד,
) סלעית אירופית 3 (עדיין בשטח ..2
יפהפיים ו
מצודדת גם היא..) דוחל שחור גרון 2-3 (נשמעים יותר)

בשדות ניר יצחק

(על גבול הרצועה) בין מאות הדיות עיט שמש עקב עיטי עקב חורף-3 בז ערב-6 עורב חום עורף-2 (הראשונים שאני רואה באזור) כחל זרעיות- עשרות נחליאלי לבן -מאות פיפיון א.גרון -עשרות

black bamba

New member
בה"ד 1 ומערב הרמון

7-8 חטפיות גמדיות בביוב של בה"ד 1 קכלי ב.מ. והמון ציפורים רגילות לעונה אך חינניות. האטרקציה האמיתית בבורות לוץ - שני עיטים זהובים בוגרים מעבירים שיעור כואב לצעיר משלהם קרוב מאוד מעל לראש של ברק ושלי. ותודה למצלמה שזייפה

harier

New member
איזה יופי שחר,היתה לי הרגשה שתראו שם

עיטים זהובים וגם אמרתי זאת לברק.

למעלה