שרשור תצפיות 17.10

השלולית בבפטיסטים ממשיכה להפתיע, ובגדול!

הגיעה להקת ציפורי שיר שטרם נראו כמותם! נסיונות זיהוי לא הצליחו! צלם הבית צילם אותם ואנו נפרסם את תמונותיהם בשלב יותר מאוחר על מנת לבקש את עזרתכם בזיהוי להקת הציפורים. חדשות נוספות בשלולית: נראה וצולם 1 כחול חזה חורף ראשון ראשון השנה. חופמאי 1 נראה עף לשבריר שניה - ככל הנראה חרטומית ביצות ראשונה גם כן. 1 סלעית . לא ברור הסוג. עומדת מרחוק וקשה לצילום. מלבד אלו - סיקסקים ונחליאלים לבנים בשלולית.

תמונות ציפורי השיר הלא מזוהות:

אנא עזרו בזיהוין: שימו לב לצורת הזנב היחודית (מזכיר זנב של שרקרק) המקור המתאים למשפחת הפרושיים. הבטן הלבנה

מודה לך מאד על תשובתך המהירה והמדויקת!

ואין לי מושג מה הם עושים פה!בפעם האחרונה ראיתי כאלו בתחנת הטיבוע באילת...

ariel bergman

New member
אלו ציפורי כלוב שברחו והצליחו להתבסס פה

מי שרוצה יש לי זוג כסופי מקור הודים למכירה..

שלומit

New member
תקנו אותי אם אני טועה אבל זו הפעם הראשונה

שכסופי מקור הודים נראים במרכז הארץ

Bateleur

New member
כסופי מקור נצפים בשפלת יהודה ובירושלים

וגם מקננים בעמק השורק.

תמונה קרובה, שימו לב למקור המשולש המאסיבי

ולרגליים שנראות בהירות מאד או אפילו לבנות.

Fieldfare

New member
חולדה רבדים

חולדה 5 צולל חלודי, אבל העיקר זה עיטי החורש שפזורים על הקרקע. אפשר לראות אותם בשעות הבוקר המוקדמות,מאוד בולטים על רקע החום של הקרקע (כרגע חורשים ברבדים את הקרקע). ב 8:30 מתחילים לעלות.עד 9:10 השעה שעזבתי עלו כ 15 עיטים. יום ראשון אני נוסע לאזור כפר רופין-אם יש מקומות שכדאי לעבור בהם,אשמח למידע עכשווי.

harier

New member
2 שרקרקים גמדים

כ3 ק"מ צפונית למעוז חיים ליד דרך הגבול עם ירדן.

tuvia k

New member
היום ברישפון :

סטנדרתי כמו ליפניי יומיים הרבה חנקנים אדומי גב בשתך יחד עם דוחלים שחור גרון וחטפיות אפורות. גם שלושה סלעייות אירופייות וחכלילית עצים זכר אחד קצת עלויות אפורות ועלויות חורף גם לאקה של לפחות 10 קרוונים וזרון פס צעיר אחד . סופ"ש נעים שיהיה טוביה...

aetos

New member
כפר רופין -טירת צבי והסביבה

עם ה''קוף'' ידידי.. עיט צפרדעים 3-4 (2צעירים) שלך 2 לפחות זרון שדות 1צעיר (ממזרח למעוז חיים) פפיון צהוב 15-20 פפיון ארך רגליים 2-3 סלעית אירופית 8+ סלעית ערבות 2 דוחל שחור גרון 4-5 (1
) דוח''ג עדיין יותר.. עלווית חורף 2 נחליאלי לבן עשרות נחל''צ פחות.. קווית מצוייצת 15 (בבריכה אחת בגוש נוווה איתן) חרטומית ביצות 11 (שם כנ''ל) חופית טמינק 2 שם לבנית גדולה כ80 שם חסידו''ש עשרות חסידו''ל בודדות קורמורן גמד 9 (בבריכה סמוכה בגוש הנ''ל) ברווז חד זנב 1
(בבריכות שם) קרקיר 1 (בטירת צבי) דיה שחורה מאות (500-1000) בכל מצב צבירה ואיחסון.. דאה ש. כתף yok \ nada\ niente \nihil = 0

aetos

New member
+שקנאים 150-200מגורשים מבריכה לבריכה..

(פפיון א. גרון - נשמעים בעיקר ..)

warbler

New member
יהודית - זו פעם ראשונה בגוש דן - שווה דיווח ב

איזרבירדנט - לדעתי

למעלה