שרשור תצפיות 11.10.08

שלומit

New member
עגורים בנדידה דרומה מעל הרצליה בשעה 23.20

איזה מזל שיש כלב שצריך להוציא לטייל. מסתבר שמאמצי החקלאים בעמק החולה נושאים פרי

adii77

New member
עגורים בנדידה מעל שרונה

לפני כחצי שעה עברו כ60 עגורים מצפון לדרום מעל מושב שרונה . כמו כן בשדות חיוויאי מקומי אחד נץ מצוי 1 בז מצוי 2 דוחל חום גרון 2 סנוניות וטסיות הרבה עורבי קאק כבר חורף שני או שלישי חורפים פה היום ראיתי שניים (אתמול 6) עדי

aetos

New member
שום-כלום במצפה הימים גם אחה''צ..ובכלל..

כמון בבוקר (10:30) : שקנאים 250 (200+50 בהבדל של 10 דק'. מכיוון מצפה הימים ובמעבר ממזרח לכמון(הר חזון) דרומה) עיט חורש 2; דיה 1 (מערבה -''התלהקות מזבלתית '') קצ''א 1 . מצפה הימים אחה''צ (15:30-17:00): גם ''תצוגת הערב'' אכזבה קשות.. עיט חורש 8 (למעשה רק 3 ממש מעל הראש .5 רחוק למטה בדרום מזרח מעל כחל\נ. עמוד .) נץ קצ''א 1 אית צרעים 2 (דיה שחורה 1 במעוף צפונה..''טור דה מזבלות ''- אמרנו ?...) בז ערב 1-2 חוויאי 2 (כנראה נודדים)

nubijar

New member
שדה האספסת של צרעה

מקום שמושך אליו בימים האחרונים המון ציפורים והמון צפרים. אני רק מבקש מכל מי שמגיע לשם להמשיך להתנהג יפה ולא להיכנס עם כלי הרכב לתוך השדות. ברגל דרך אגב אין שום בעייה ללכת באספסת. הבוקר נצפו בשדה (בהמשך לדיווח של זקנקן): בז ערב 40-50 בז אדום 1 זרון שדות 1 פפיון צהוב 50 פפיון ארך רגליים 1 חנקן שחור מצח 3 ובצילום חנקן אדום גב שלא יודע לקרוא עברית. השלט המלא הוא כמובן אזור אסור לציד אגמיות וברווזי בר. להזכירכם, עונת הצייד בעיצומה ואני מבקש - בכל פעם שאתם נתקלים בציידים הזעיקו פקח של רשות הטבע והגנים - *6911 שיהיה שבוע טוב, יואב

devra

New member
צרעה

יי יואב אם איזה רכב היית הלבן עם כל המשפחהאו אחד הגיפים? הייתי עם הטויוטה הגדולה וגם אנחנו [נסים תמי ויוגב] ראינו את הגיפאי החוצפן שנכנס לשדה. לא ראינו שיש להם משקפות בכלל בנוסף ראינו כמה דורסים וביניהם זרון סוף ובהמשך לכיוון טל שחר פפיונים אדומי גרון עקב עיטי וכל הרגילים לאיזור ולתאריך שבוע טוב דודו

Palsci

New member
אדום חזה

היום בצהריים, בקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם, שמעתי לראשונה בעונה זו, אדום החזה.

adii77

New member
שירת אדום חזה

גם אני שמעתי אתמול שירת אדום חזה בשרונה אך חשבתי שזה קצת מוקדם .אבל כנראה שזה היה נכון .

desert finch

New member
מט"ש קלח- בית שאן

- פלמינגו- 1 - שלך- 3 - מאות חופמאים מהמינים הרגילים - חופזי מנומר- 1, קצת חריג בעמק לא? - ברווז חד זנב- 3.

ניר דוד, מהלך כל שעות הבוקר

עשרות חסידות לבנות וכמה שחורות. מעל מוקדים מסויימים (מעל בריכות? מזבלות?) ה-מ-ו-נ-י דורסים. כיוון שאין לי מושג במחלקת הדורסים, אומר שרובם היו בגודל בינוני, חום כהה עם חלק תחתון מעט בהיר יותר, זנב קצר ומשולש. דיות שחורות? לא יודעת
ושאלה: ליד הבית ראינו ציפור שיר מעניינת שלא זיהינו במגדיר או באתרי האינטרנט. יש תמונה, אבל אני בשום אופן לא מצליחה להעלות בפורמט החדש של הפורומים. התמונה מכווצת, זו לא הבעייה, אני מקבל הודעה בכתב אדום שאומרת משהו כמו "עליך לפתוח קודם את הקובץ...". את הקובץ אני מצרפת דרך אופציית ה browse, ונאדא. איפה אני טועה?

aetos

New member
צרפי בפורמט הרגיל -''צירוף קובץ'' ..

לאחר שכיווצת את התמונה דרך תוכנת ה'צייר'-תמונה -מתיחה\הטייה -מתיחה= ל30-35%.נראה לי שהתמונה צריכהלהיות מתוייקת אצלך במחשב (מסמכים\תמונות) ואז את מעלה אותה לפורום דרך 'צירוף קובץ' -'עיון' בתחתית חלון התגובה. וסליחה שאני מסביר לך כי נראה לי שאת מבינה יותר ממני ברשת ואולי באמת יש פה בעייה 'אורגנית' מהותית יותר.. אם לא - אז ניסיתי..

למעלה