שרשור תצפיות 05.10.08

התחילה הנדידה בפ"ת לפני כ- חצי שעה

במעבר מערבי ונמוך ממש לידי של עיטי חורש. נקווה להמשך מוצלח יהודית

המשך שרשור תצפיות מפ"ת

החל משעה 11:45 נדידה איטית אך מורכבת ומגוונת: מעבר של עשרות טסיות ערים בנדידה, כ- 5 טרמיקות רצופות של עיטים וחיוויאים +גלישה לכיוון הרי השומרון, כ-35 שקנאים, 6 חסידות שחורות, עיט גמדי מופע כהה (לא נראו אורות נחיתה עקב הגובה הרב), כ-80 בלתי מזוהים עקב גובה ומרחק רב - היו ציפורי שיר.( יתכן שרקרקים, יתכן טסיות), בז חופים בגובה רב, דיות שחורות מעטות.

כרמל

היום במוחרקה, בערך 500 עופות דורסים, אולי דיות שחורות? גם כן בערך 10 חיוואים ו3 בזים מצויים. ועוד כ20 חסידות שחורות ואיזשהו חנקן צעיר. אתמול במעיין חרוד כ120 שקנאים.

devra

New member
בגבעת השלושה היום

קצר מאד רק שלושת רבעי שעהמ-9:30 ועד 11:15 ולאחר מכן החליף אותי שכי שבא מהצפון וכיבד אותנו בנוכחותו ברוך הבא נץ קצ"א46 זרוןשדות 1 בז נודד1 בסימן שאלה אביא צילם ויעלה לפורום כשאלת זיהוי היה עם כנף שמאלית עקומה כאילו עבר שבר או איזו תאונה אחרת איה 3 עקב חורף מזרחי 1 עיטי חורש 492 נשר 1 זכה לצילום יפה זרון סוף 1

peregrine1

New member
תמונת נשר בלויית עיט חורש...

היום בגבעת השלושה... צילום יפה??? אני לא בטוח... לגבי הבז נודד-בז ערב צעיר.... אביב.

aetos

New member
צילום בומבה ! דידקטי ייצוגי וגם אוויר פסגות..

devra

New member
מה נהיה

אני מחכה לדיווח על היום אני מקווה שהיה מעניין דודו

devra

New member
יופי

בעניין תמונה יפה או לא כל אחד וטעמו הוא אבל כשרואים את שניהם ואת הבדלי הגודל כשעיט החורש נראה צוציק ליד הנשר זה מאד מרשים כך שיש לך תמונה מעניינת ומוצלחת מאד לטעמי חבל שהיית צריך לעזוב כל כך מהר היה מגוון מאד נחמד בהמשך ואני מחכה לדיווח של שכי כי גם אני עזבתי מוקדם ובדיוק התחילו מעברים נ ב פרסם את הבז ונראה מה יגידו המומחים דודו

היום ב8 בבוקר בשדות של ויתקין

5 בזי ערב 1 זכר השאר או נקבות או צעירים לא בדיוק הבחנתי... פעם ראשונה שלי.

aetos

New member
המשך היום בגבעה''ש וגם קצת לפני..

קודם כל תודה לניסים ולאדמון על ההפניות וההכוונות ,ולדודו על האירוח הלבבי.. היום התחיל ביער בן שמן ,אליו הגעתי מאוחר מדי ובחלק הדרומי ראיתי רק פירורי (15) עיטים. תוך כדי עצירה בגזלן נחמד של קפה על הדרך ,על הכביש הראשי טיפה מערבה ממבוא מודיעים ,וובמהלך שיחת הכוונה עם אדמון - עברו בגובה 50 מ' מעל הראש כ 700 עיטי חורש ,3 איות ו12 ניצי קצ''א. אלו בטח היו העצלנים שקמו הכי מאוחר ( 09:22-09:50) וישנו בצד הצפוני של היער (נאות קדומים).. לגבעת השלושה הגעתי ב10:15 .מעבר בגובה בינוני . הנה המספרים שהיו שם עד 15:00 (עם דודו ביחד עד 11:35) : עיט חורש 645 (ממש כשדודו עזב התחילה מתקפה של להקה בת360 פרטים ומיד אחריה להקה של 270 (11:40-12:00)) איה צרעים 9 דיה שחורה 30 (מ13:30 עברו שם למעשה רק דיות..להקה של 9 ב14:00) נץ קצ''א 19 (15 בלהקה) בז ערב 6 (נקבה בוגרת אחת ממרחק 20 מ'..אדמון סיפר שהיא נראית שם מזה כמה ימים ) זרון סוף 3 חוויאי 28 (ב11:35 ,עם דודו לפני שהלך נראתה קבוצה של 12 שהיו ''פחות או יותר'' ביחד.) עיט גמדי 4 (2בהירים ,2כהים .אגב ,יהודית- הכהה עף מערבה לפ''ת ב12:30 בערך ) זרון ב.מ. ש\פ 1 חסידו''ש 1 (עם להקת העיטים) וכן - בז עצים 1 מקומי עקב עיטי 1-2 יציבים מהאיזור עקב חורף 1ssp. buteo אימץ את המקום ואולי יישאר לחורף (לפי אדמון) נראה פעמיים לפחות זרון שדות צעיר 1 כנ''ל (לא בטוח שיישאר לחורף..) דודו ואני צפינו בו בבוקר . בזים מצויים ,המוני עורבים ,קצת קאקים ,עשרות רבות של נחל''צים,ומאות יוני ביית ותורים -בשדה.. ב15:00 הגיע אדמון .נדידה כבר לא הייתה ; יצאנו לשדה וצפינו בזרון השדות,הרעב מאוד ,בפעולה : רץ למרחקים ארוכים שלא נח במשך 17 דקות..(מסכן ..לא בטוח שהצליח לגרד משהו..) היה בומבה , תודה לאדמון !(ואולי יש גם תמונות..)

devra

New member
אני רואה שלא השתעממת

המשכת ללינת הסנוניות? או שכבר היית צריך להצפין ?כשתגיע לאיזור צור קשר דודו

לשכי - את העיט הגמדי כהה ראיתי

בשעה 13:30 כשהוא עף מעלי. זכור לי שהגיע ישירות מכיוון צפון, ודאה ישירות דרומה. יתכן שאת העיט הגמדי שאתה ראית אני לא ראיתי ...

tuvia k

New member
היום בסקר :

היום באמדת [אלונים] ישי מערב עברו 2,200 עייטי חורש 1,700 עברו בין 9:20 - 10:30 חוץ מזה רחוק במערב רעיתי לאקות ענק של שקנאים שעברו בין גבת לגניגר כ- 2,500 במס' ועוד 180 שקנאים שעברו מעליי . היו גם : עיט צפרדעים 2 בז ערב 8 חיוויאי 30 עקב מיזרחי 20 איה 4 זרון סוף 7 נץ קצ"א 20 נץ מצוי 5 טוביה...

צלמניה

New member
כמה תמונות מיער בן שמן

תודה לאדמון ודודו על ההכוונה לגלעד על החברה לציפורים על המעוף עיט חורף

nubijar

New member
עיט חורש צעיר

אחוז ניכר מהצעירים (עד 10%) הם בהירים מאד - כמו זה

למעלה