שרשור תצפיות 4.10

נדידה בשמי ורדון

הודות לדיווח שקיבלתי על מצב הנדידה בצפון הבוקר, החלטתי לצאת ולספור... יותם בלשר ונועם קרים הצטרפו אלי ועזרו הרבה, תודה רבה! התחלנו בשעה 11:00 וסיימנו ב 15:45. נצפו: עיט חורש- כ-12850, לדעתי הספירה שלי נמוכה מהמספר האמיתי שעבר... השיא היה בין 12 ל-12:45. עיט גמדי-3. עיט ערבות-3. עיט שמש- 1, צעיר שנה ראשונה. קצת מוקדם, לא? רחם-1. נץ קצ"א- כ-50. בז ערב-35. בז אדום-2. דיה שחורה- כ-200. זרון סוף- 5. זרון פס-1. זרון ש.פ.-2. איית צרעים-כ-15. שלך-1. חסידה שחורה-3. שקנאי-35. יום מהנה מאוד. רע,

texvtkui

New member
גם היום לפני הצהריים נמשך זרם העייטים

באזור גת.תודה לדודי עוז על ה"טיפ".אחרי 200 פרטים הפסקנו לספור...חלק ירדו לקרקע לאכול ירקות בחלקות של מושב נחלה.

Avocet

New member
נדידה בגן שמואל

קפיצה קצרה לבריכות גן שמואל הפכה לתצפית בנדידה שנמשכה כם למעפיל, נראו: עיט חורש:כ2200 עיט גמדי-6 בהירים חיוויאי-12 עקב חורף-17 אית צרעים-14 (כולל אחת שהייתה באקלפטוסים ליד הבריכות בגן שמאול) זרון ש/פ- 2 צעירים נץ קצר אצבעות-כ25 נץ מצוי-2 בז ערב-10 עקב עיטי-1 זרון סוף-כ5 (זכר אחד) דיה-כ30 עגור אפור-5 שקנאים-כ1450 (כולל להקה של כ1200) בלהקה הראשונה שמנתה 11 היה שקנאי אחד לבן כולו שממש הקפיץ אותי, אבל הם עברו מהר וישר אל השמש כך שאני לא יודע אם זה סתם אלבינו או אולי במקרה מסולסל. חסידה לבנה-2 חסידה שחורה-כ15 (וכדי להוסיף לרשימת הדורסים היו גם בזים מצויים ובז עצים או שניים לא בנדידה) בבריכות גן שמואל: סיס הרים-3 לימוזה-7 ביצנית ירוקת רגל-8,אדומת רגל-1, לוחם-כ15 חופית קטנה-כ10, טמינק-1, חופמי צווארון-כ15 כפנים-23, קיווית מצויצת-1 בבריכות המעפיל: סייפנים-5 שדמית אדומת כנף-1 כפנים-10 חופזי מנומר-1 ביצנית עדינה-20, אדומת רגל-6, לבנת כנף-כ30 לוחם-כ100 חופית קטנה-25, אלפינית-3, מגלית-3, חופמי צווארון-כ10, גדות-7 נחליאלי לבן-1, צהוב-כ5 זרון פס- צעיר עומד בבריכה

nubijar

New member
אלבינו

זה שקאני מצוי עם פגם בפיגמנטציה ולא שקנאי מסולסל. לשקנאי מסולסל אברות אפורות (ולא לבנות), סוככות אפורות ומין פס בהיר במרכז הכנף

קרקל1

New member
היום מעבר של איות גם בחלק המערבי

של מישור החוף,חלקן ממש על קו החוף. במכמורת,אזור נתניה,אזור שפיים,הרצליה. מעל הדר יוסף בת"א מעבר של איות במשך הבוקר והצהריים,בעיקר בטיפטופים ובקבוצות של עד כעשרים פרטים.

devra

New member
המראות יער בן שמן

הייתי עם אדמון פעם ראשונה במקום הזה עיטי חורש141 עוברים לנו בגובה השערות כל אחד יותר נמוך מקודמו נץ מצוי7 עקבי חורף 6 איות 2 עיט ערבות 1[שנה 3-4] נץ קצ"א20 עיט גמד בהיר 3עזבנו ב-9:30 מאד נהניתי עוד לא ראיתי דורסים כל כך קרוב [מטרים ספורים]

devra

New member
גבעת השלושה היום

עם נסים פ תמי ואהוד שהצטרףלספירה ולאחר זמן וכוס קפה עבר לפארק אפקוכשהמעבר התמזרח עברנו לעינת הסיכום יהיה של כל העמדות ביחד ואם מישהו ירצה פירוט הוא אצלי זרון שדות 2 ללא זוויגים נץ קצא 66 נץ מצוי7 דיות 161 זרון ש פ 1 עיט ערבות 2 עקב חורף 3 חיויאים 45 ממש ממש מעטים בז עצים 5 זרון סוף 21 עיט גמד בהיר 7 זרון פס 6 בז ערב 27 אית צרעים 92 בז קטן ב מ 6 עיט גמד כהה4 עיטי חורש 14604 סך כל הדורסים היום [ללא ההמראות]15059 כן ירבו. שבוע טוב לכולם

devra

New member
במשך היום

חסידה שחורה5 סלעית אירופית 1 [בעינת] אחר הצהריים מאוחר שקנאים 115 סנוניות נוחתות ללינה באתר שגיליתי בשבוע שעבר 16000 היה יום מדהים מתחילתו ועד סופו חזרנו הבייתה עייפים אך..............................נכווווווווווווווןן ול

Bateleur

New member
מעבר עיטי חורש

בין השעות 1445-1730 עברו 4000 עיטי חורש מעל בית שמש וצרעה ועוד 500 ירדו ללינה בהרי צרעה. בשדות האספסת של צרעה 150 בזי ערב בציד חרקים. בבוקר ראתי את הביצנית בנווה איתן.

אלישע16

New member
נדידה בשומרון

אמנם אני אורח פה אבל חשבתי שתרצו לדעת שבין השעות 15.30 ל16.15 כ-950 עיטי חורש חיוויאים בודדים שלושה עקבי חורף מזרחיים בוגרים כהים/עקב עיטי כהה עשרה שרקרקים מצויים

נדידה מעל השפלה

יום חזק צפיתי ממזרח לרבדים בין 12:00 ל15:00 כ10,000 עיט חורש חיויאי 30 איה 50 דיה 15 חסידה שחורה 12 נץ קצ"א 18 בז ערב 15 בז אדום 2 זרון סוף 3 זרון ש/פ 4 עיט גמדי 1 שלך 1 ואנפה אפורה

Hind claw

New member
כפנים

היום בצהריים כביש הערבה בדרך חזרה מאילת (אנחנו לא הם)

tuvia k

New member
בסיכומו של יום

מאחר ואין לי את המיספרים הסופיים ורק את המספרים הכלליים ניסתפק בזה לבנתיים אז היה לנו מיני יום שיא וזה בגלל שאמורים לעבור עוד לפחות 40,000 עייטים . היום ניספרו בסקר כ- 30,000 עייטים שעברו מהשעה 8:45- 17:30 . אני אישית ספרתי בגניגר רק 6,400 עייטים עם אני מבין נכון רובו של המעבר היה בין אמדת אלונים לאל רועי בכל אופן היה זה יום מרשים מעוד כשה להצמו . עוד עברו היום בגניגר : נשר 1 עיט צפרדעים 1 חיוויאי 26 עקב מיזרחי 20 זרון סוף 10 שקנאי לבן 2,000 מחר מחכה לנו יום נוסף שבוע טוב שיהיה טוביה ...

tuvia k

New member
עוד באותו נושא (הפשוש)

וזו היתה התמונה היום בסקר הדורסים: המעבר התחיל ב08:10 בבוקר בעמדות גבת וגניגר. כשעד השעה 10:00 נספרו לערך 4000 עיטים. בשעה 09:50 החלה הפצצה כפולה במקביל בשני מקומות נפרדים כשהמרחק ביניהם הינו כ 15 ק"מ - האחת במנשית זבידה (עמדת 23) אי שם בין בית שערים לנהלל שם עברו כ 7000 עיטים. במקביל 8500 עברו בגובה נמוך מאוד מערבית ליגור עד בתי הזיקוק ובקיצור מעל נשר וחיפה (היה לי העונג). שתי ההפצצות התרחשו במשך שעה אחת. ב11:15 חלה היחשלות בכל העמדות למשך כשעה וחצי אז עברו כמויות לא גדולות של עיטים. המעבר התחדש ביגור בשעה 12:45 עת חלפו שם 2500 עיטים בצפיפות ודילג מהר לאל-רואי וטבעון שם חלפו 2500 נוספים תוך זמן קצר. לקראת לקראת 14:00 המעבר המשיך להיסחף מזרחה על פני עמדות אלונים 23 וגבת עת עברו שם כ7000 נוספים. המעבר המשיך להיסחף מזרחה ובמשך אחה"צ עבר בעיקר בעמדות גניגר ועפולה. עוד אין סיכומים אך להערכתי עברו בין 30,000- 35,000 ללא התחייבות, נראה מחר. ונקווה ליום חזק נוסף מחר.

diomedea cauta

New member
תודה רבה..

תודה רבה לטוביה,ברק,ערן,תומר ושאר חברי צוות הסקר על האירוח הנהדר.. היה שווה!! ותודה רבה לנדב על היום הנהדר...

תוספת לתצפיות באזור פ"ת:

נראה עקב עיטי מופע כהה בנדידה, ובשדה המערבי ביותר של גבעת השלושה נראתה זרון סוף נקבה בגובה 0 בתעופת ציד. הנדידה היום היתה מאסיבית ועוצרת נשימה בעוצמתה. למי שלא ראה את המחזה הזה - אנסה לתארו כפי שהוא נראה מצפון מזרח פ"ת : כמויות אדירות של עיטי חורש זרמו בזרם בלתי פוסק ומילאו את כל המרחב שבין צפון מזרח פ"ת לראש העין .בשלב מסוים עבר גל של עיטי חורש ממש מעל לראשי בגובה של כ-100 מטר, והם התגלו לי בזכות צרחה ממקור בלתי ידוע (ראשונה מסוגה) שנשמעה באותו רגע. במבט מחלון מזרחי של הבניין מקומה 11 - נתגלה כל המרחב מלא בטרמיקות ארוכות, כשבמקביל נראו מגיעות מכיוון צפון כמויות אדירות נוספות ואינסופיות של עיטים בגלישה. בתוך הטרמיקות התגלו כמובן דורסים נוספים , ביניהם אחד הזרונים שהיה בולט בלובנו בחלקו העליון ובעל קצות כנפיים שחורים , ומגוון נרחב ביותר של נודדים מכל המינים והסוגים, כפי שפרט דודו לעיל.

למעלה