שרשור תצפיות 3.10.08

uncle litchi

New member
היום במט"ש שלומי (היה מוזר, נצטרך עזרה)

נתחיל ברגיל: מריות ושרשירים ביצנית לבנת כנף - 15~ ביצנית לבנת בטן - 4 ביצנית שחורת כנף -3 ביצנית מנומרת -6 לוחם - 6 נחליאלי צהוב - 4 (זכר beema יפיוף) נחליאלי לבן -2 קנית קטנה -1 קנית פסים -1 עלוית חורף - 3-4 עלוית אפורה -10~ עלוית ירוקה -1 עלוית מוזרה - 1 (תמונות בהמשך) בז עצים -1 זרון שדות - 1 צעיר (תת כנף נקי באופן מוזר) ועוד הרגילים...

uncle litchi

New member
העלוית המוזרה

אז ככה, הסתכלתי על עלוויות אפורות, כשביניהן הבחנתי בעלוית בגודל שלהם אלא ש... היא הייתה אפורה (צבע לא מין) עם בטן בהירה, מה שבלט לי ראשון זה פס גבה ארוך ורחב, תחום בפסים כהים, כאשר פס העין התוחם רחב גם הוא. הרגליים בהירות ורוד על גבול הכתמתם. התמונת זוועה, הציפור לא נחה לרגע ועוד בתוך סבך בצל...

uncle litchi

New member
~2~

שחכתי להוסיף שחישוף האברות ממה שהצלחתי לראות היה נראה קצר יחסית לאפורות ושהגודל דומה לאפורות...

יובלדקס

New member
היום בשדות צרעה ומעל ת''א 3/10/08

היום בשדות צרעה ומעל ת''א בזי ערב - 70 בז אדום - 1 זכר בוגר נחליאלי צהוב - 1600 סנוניות למיניהן - 2000 שחפית ים - 1 קורמורן גדול - 5 בבוקר - התרוממות יפה של דורסים מסביב לצרעה ב 12:00 בת''א - טפטוף עם שלך, בזי ערב ואיות. - היה יום מוצלח..

Avocet

New member
היום במעגן מיכאל

לימוזה חומת בטן-צעיר בבריכות פורפריה-1 בדיפלה מרית-7, שרשיר-10, קרקיר-1 לימוזה-9 ביצנית ירוקת רגל-3, אדומת רגל-2 חופמי צווארון-כ120 חופמי אלכסנדרי-20 בבריכה חופזי מנומר-2 חופית קטנה-כ300 חופית טמינק-4 חופית אלפינית-כ80 חופית מגלית-5 חופית לבנה-10 בחוף ארנריה-3 שחף צר מקור-כ200 מרומית לבנת כנף-כ10, לבנת לחי-4 כפנים-כ150 נחליאלי לבן-1 שקנאים-נראו כל הזמן אני מעריך שכ1000 סה"כ, היה מחזה יפה לראות ישר כשעליתי על הגשר כ300 מתרוממים מהים. החוף היה שומם כמעט לגמרי כנראה כי משפחה אחת הקימה מאהל יחד עם שתי מכוניות וטרקטור על המקום של החופמאים.

גם אני ראיתי את להקת השקנאים

מפורדיס עד זיכרון מטרמקים מעלה מעלה בכמה קבוצות אני ספרתי 600 שקנאים בסה"כ עוד בבריכות נראו 10 תמירונים 2 כפנים חסידות שחורות - בשמיים לפי ספירה לא כ"כ מדוייקת 24 בבריכה היו עוד 10 חסידות לבנות - בשמיים עברתי את תחום ה30 כשאיבדתי ריכוז (סליחה) בבריכה עוד 26 אנפת לילה -7 צעירים ועוד 5 בוגרים אנפה אפורה 7 עיט בלתי מזוהה (לדעתי חורש) מטרמק יחד עם השקנאים (מוזר לי קצת) 3 פרפורים שלדגון אחד ביצנית לבנת בטן - 6 ביצנית שחורת כנף 2 ביצנית ירוקת רגל 1 דוחל חום גרון - 6 ברכיה - זכר ונקבה (האם הם חולפים בזוגות ?) חופמי צווארון - 5 עלווית חורף 3 (תקנו אותי אם אני טועה, עלווית אפורה בהירה יותר מחורף ואלו שראיתי כהות יותר וירוקות יותר בחזה ובצדדים עד למטה כמו כן רגליים כהות,אשמח להעלות תמונות בהמשך) שחף צהוב רגל (או שמא עליי להגיד ארמני ?) 23 (עדיין אינני בטוח מהו הסוג כיוון שזו פעם ראשונה שראיתי את הנ"ל תמונות בהמשך. בחוף הבונים ראיתי בז מצוי נהנה מארוחה ואיפשר לי להיות לידו במשך דקה וחצי במרחק של כמטר - הנאה צרופה. שבת שלום

warbler

New member
נראית עלוית אפורה מכל צדדיה

נכון שפס הגבה הרחב והתחום בפס עין בולט מושכים תשומת לב, אבל לדעתי לא משנים מזל

היום בגבעת השלושה עגור ונחליאלי לבן ראשונים!

08:00 בבוקר בפ"ת- נראה דורס בתעופה פעילה במתכונת המתאימה לעיט גמדי מעל צפון מזרח פ"ת. בשעה08:45 מופיע הנץ המקומי. 08:47נראה דורס נוסף כנראה זרון עולה מהשדות. אח"כ הצטרף לדורסים נוספים מדרום. בשדות גבעת השלושה משעה 09:15 עד 11:00 לערך נראו: 1 עקב עיטי צעיר מותקף ומוברח 1 עגור אפור בוגר בשוטטות 1 עקב חורף מותקף כנ"ל 1 נחליאלי לבן ראשון 1 נחליאלי צהוב 1 זרון כ-250 שקנאים שגלשו דרומה והצטרפו ל-50 שקנאים נוספים 1עיט (מול השמש, לא ברור מאיזה סוג) 1 חיוויאי. המשך תצפיות מפ"ת משעה11:45: מעבר המוני של עיטים וחיוויאים שנמשך כ- חצי שעה, בשילוב נדידה של כ-20 שרקרקים. בשעה 14:30 נראו דורסים בודדים בטרמיקה ממרחק בכיוון מזרחי.

devra

New member
נדידה בפ"ת היום

זרון סוף 3 נץ מצוי 2 עקב חורף 6 עיט חורש8 חיויאי2 נשר 1 עיט ערבות1 בז ערב 3 במשך שעה בהצצות מהמרפסת בין 10:00 ל-11:00ההמשך היה בגבעת השלושה בדיווח נפרד

devra

New member
בגבעת השלושה היום

מ12:45 עד15:40 זרון סוף 3 נץ מצוי5 עקב חורף 75 עיט חורש116 חיויאי 6 בז קטן ב מ 2 עיט ערבות 2 -1 בוגרו-1שנה 3-4 בז ערב 24 דיות 124 שקנאים 940 ב3 מעברים כמעט רצופים עיט גמד בהיר 3 חידות שחורות 3 זרון שדות 7 התחיילו לעבור רק מ-14:04 זרון ש פ היו גם כ 30 שרקרקים

devra

New member
זוויגים

מחר אסתכל ברישומים המפורטים ואכתוב לך למרות שאני מתכנן יום עמוס עם המראות/ סריקת שדות באיזור עד לשעת התחלת המעברים אצלינו ואז תצפית נדידה ולקראת ערב לינת סנוניות לכן אני מקווה שיהיה לי כח לפרט. שבת שלום דודו

devra

New member
כמו שהבטחתי 1

ו-2 נקבות או צעירים לא הספקתי לזהות מספיק מהר

למעלה