שלום החתולים תקפו שליו

tipitipi

New member
שלום החתולים תקפו שליו

עכשיו הוא מתאושש אצלי, מה נותנים לו לאכול?? תודה.

tipitipi

New member
טוב עניין השליו בטיפול של עינת וגם עם מיכאל

דיברתי, מנסה לאתר את יגאל באיזור שלי הוא לא זמין. מחר המשך טיפול, תודה לכל מי שעזר בכללי ובפרטי. השליו נח לו עכשיו בלי הפרעות ונקווה שמחר כבר יקח אותו אדם שמבין בשלוים.

bird123

New member
tipitipi, כל הכבוד על היוזמה !

מעשה גדול ורב ערך, בהצלחה בהמשך.

עזרה עם השליו

מיכאל כבר יצר איתי קשר ולהמשך הטיפול ולעזרה תוכלי להתקשרי אלי : 057-8663920

עידכון לגבי השליו....

זהו סיפור שהתרחש מאחרי הקלעים לגבי הצלת שליו. הכל התחיל מפירסום באתר זה "ומישהו" שדאג לעדכן את "ס" במספר הטלפון שלי. אתמול בערב קיבלתי שיחה שהודיעה לי שהחתולים בחצרה ניסו לטרוף שלו, אך היא הביא אותו אליה, הלכה לוטרינר שחיטא את הפצעים. הסברתי לה מה השלבים הבאים,מה להאכילו,וכמו כן הפניה לעינת מהזאולוגיה(אשת חיל) אשר הסבירה לאותה "ס" מה עושים הלאה. הבשורה המשמחת היא שדיברתי איתה בבוקר והבנתי שהשלו עדיין חי. שמחתי אך חששתי. מי כמוני יודע שיש לחכות עוד 12 שעות על מנת שאדע סופית שמצבו התיצב ואפשר להתחיל בתהליך השחרור. בניסיון נואש להפעיל את "רשות הטבע והגנים" שישלחו פקח לאזור ויביא את השליו למקום מבטחים, נעזרתי גם באריה קלר מהרט"ג. במקביל עידכנתי את עינת מהזאולוגיה בהתפתחויות וסוכם שאם וכאשר השליו אשר כנראה עשה "הפסקה" באמצע נדידת הסתיו, ירגיש טוב מחר אז נתחיל בהליך השיחרור לטבע. 10 דקות לאחר מכך התקשרה אלי "ס" להודיע לי על שינוי דרמתי . השלו במצב לא טוב !!! הוא שוכב על צידו ופותח מקור מקור וסוגר לפי קצב הנשימות............ כבר אז הבנתי שמצבו גרוע ביותר. לאחר כמחצית השעה השליו מת. מצער,מאכזב.....נכון אך יש טוב בסיפור שעומד מאחור. אנו מוכרים "בגוגל" "הצלות ציפורים" במקום הראשון, מה שמוכיח את רצוננו העז לשרת,לנסות,לעיתים להפסיד במאבק ולעיתים גם להצליח בהצלת ציפורי ארצינו ולהחזירם לטבע חזרה. ישנם שיחלקו על דעתי בניסיון "להתערבות בטבע", אך דעתי שונה. אם וכאשר נקלענו לסיטואציה כגון זו, האם עלי להשאירו כך או לנסות להצילו !? מרבית הצפרים שאני מכיר היו משאירים אותו "להחלטת הטבע" , אך אם זה היה עוף דורס כולם היו נעמדים על רגליהם האחוריות ומצודדים בהצלה....!!!!? נשמע הזוי נכון.......לצערי זה המצב. יש איפה ואיפה. אני ואתם כאן משנים את פני התמונה (והאמינו לי אנו מצליחים ובגדול לזעזע את ענף הצפרות ובגדול) בנושא זה ובעוד כמה. אני אעשה הכל על מנת לעזור,לחלץ,להציל כמה שיותר מציפורי ארצינו האהובה. תודות ל"ס" שניסת בכל כוחה ומשאביה להציל שלו זה, את אצלי ראויה להערכה גדולה ולשאוב ממך את הרצון והאהבה לטבע שראויים לקנאה. ישר כוח.

tipitipi

New member
תודה מיכאל, הצער לא עוזב אותי מהצהריים

אני כל כך עצובה מזה שהוא לא שרד, כל כך קטן וחסר אונים. הנחמה היחידה היא שלא הייתי לבד ובאמת אתה ועינת הייתם איתי כל הזמן בטלפון ועם כל הרצון השליו אכן היה פצוע קשה ואחרי שני לילות שלא ישנתי כי הסתכלתי עליו ודאגתי, הוא לא שרד את הפציעה. זה ממש לא משנה לי שרוב האנשים לא הבינו למה לא נתתי לחתולים להמשיך במלאכה ואחרים שלא הבינו למה אני היום עם פנים נפולות ובלי מצב רוח. מה שחשוב שניסינו להציל אותו וכמו שאעזור לאדם במצוקה אעזור לכל חיה במצוקה. שוב תודה על כל העזרה והלואי שהיה מסתיים אחרת.

erpeled

New member
האם חתול -חייה טבעית טורפת עכבר -גם יצילו אות

העניין של חתול שטורף עכבר -זה לגיטימי אבל אם הוא טורף שלו אז לוקחים לו את הטרף? הפכתם את כל העולם על מנת לנסות להציל שלו אחדד -שבני ישראל אכלכו כמוהו במדבר 40 שנה... החתולים נשארו רעבים השלו מת - וכל הרשויות כמרקחה. לא הגזמתם קצת? השבוע ראיתי סרטון מדהים בערוץ 2 על בז שחור במדבר יהודה ואיך הוא טורף עלוית כלשהי איש לא קפץ להציל את העלוית מצפרני הבז -כי הבז הוא נדיר? כי העלוית חייה חשובים פחות מחייו? כי אנחנו מצילים רק את הנדיר? למה אנחנו מתערבים בכלל? זה לא שמצאנו שלו פצוע -הוצאתם אותו מפי החתולים... אה -חתול זו לא ציפור -הבנתי... עם כל הכבוד -ויש כבוד לכל הסיפור -נראה לי שהגזמתם קצת לא?

לתגובתך-erpeled

כרגע נכנסתי,קראתי את טענותיך , ועלי לענות לשאלותיך. אני מניח שכאחד כמוך אשר אהבתו לטבע ולציפורים "גדולה מאין כמוה", קורא מאמרים בשפות שונות,צופה ,מתעד,מעביר מידע זה לקהילה. זה יפה וחשוב ,אבל..כאן דעתי שונה משלך, בתור מי שמגדל חתולים (ולא מהסוג הגיזעי) שגם אותם אספתי מהרחוב. מניח אני בתור אחד שיודע שהם יסתדרו טוב גם ללא השליו. רוב הפעילות שלי (ואין רבים שכמותי) שעסוקים מידי יום כמעט בהצלה של ציפורי ארציינו. כאשר אתה צופה במשקפת אני מניע את הרכב ומביא ציפור פצועה לטיפול וטרינרי, כאשר אתה קורא חומר בנושא הצפרות אני דואג להעביר מידע לרט"ג על מישהו שמחזיק בביתו חיוויאי בכלוב כחיית מחמד. אז נכון שבעיניי אנשים מסויימים יש איפה ואיפה. לדוגמא "עוף דורס" חייבים להציל, "שליו,ירקון או כל ציפור אחרת שלא עוף דורס", אומרים "למה להתערב בטבע" !!!! למה...למה... בשביל שישאר לנו טבע, בקצב שבני האדם בוזזים את הציפורים מארצינו אותי זה מרתיח,החל מפירסומים באינטרנט על מכירות של ציפורי ארצינו כולל תנשמות,ובזים (סחורה מבוקשת) וכלה בציפורים כולל חסידות,עגורים ובזים שנורים ע"י ציידים ועד גוזלים שנופלים מקינם. איני עושה איפה ואיפה מבחינתי זו שליחות. שליחות שאם אני לא אבצע אותה ועוד מספר אנשים בודד במדינתנו אף אחד אחר לא יעשה. התערבות של האדם בטבע היא על בסיס יומי, החל מלקיחת קרקע ומרחבי גידול מבעלי חיים מסוימים ועוד הרבה דוגמאות שונות. ההתערבות שלי בטבע אומנם קטנה ומצומצמת אך צוברת מאמינים ותאוצה . ההתערבות היחידה שלי היא להחזיר חזרה לטבע ולא יותר. ערב מבורך וגם אתה מוזמן להצטרף. מיכאל. נ.ב. במנוע החיפוש ב"גוגל" תחת הערך "הצלות ציפורים" תמצא אותי בראש הטבלה.

לתגובתך-erpeled

כרגע נכנסתי,קראתי את טענותיך , ועלי לענות לשאלותיך. אני מניח שכאחד כמוך אשר אהבתו לטבע ולציפורים "גדולה מאין כמוה", קורא מאמרים בשפות שונות,צופה ,מתעד,מעביר מידע זה לקהילה. זה יפה וחשוב ,אבל..כאן דעתי שונה משלך, בתור מי שמגדל חתולים (ולא מהסוג הגיזעי) שגם אותם אספתי מהרחוב. מניח אני בתור אחד שיודע שהם יסתדרו טוב גם ללא השליו. רוב הפעילות שלי (ואין רבים שכמותי) שעסוקים מידי יום כמעט בהצלה של ציפורי ארציינו. כאשר אתה צופה במשקפת אני מניע את הרכב ומביא ציפור פצועה לטיפול וטרינרי, כאשר אתה קורא חומר בנושא הצפרות אני דואג להעביר מידע לרט"ג על מישהו שמחזיק בביתו חיוויאי בכלוב כחיית מחמד. אז נכון שבעיניי אנשים מסויימים יש איפה ואיפה. לדוגמא "עוף דורס" חייבים להציל, "שליו,ירקון או כל ציפור אחרת שלא עוף דורס", אומרים "למה להתערב בטבע" !!!! למה...למה... בשביל שישאר לנו טבע, בקצב שבני האדם בוזזים את הציפורים מארצינו אותי זה מרתיח,החל מפירסומים באינטרנט על מכירות של ציפורי ארצינו כולל תנשמות,ובזים (סחורה מבוקשת) וכלה בציפורים כולל חסידות,עגורים ובזים שנורים ע"י ציידים ועד גוזלים שנופלים מקינם. איני עושה איפה ואיפה מבחינתי זו שליחות. שליחות שאם אני לא אבצע אותה ועוד מספר אנשים בודד במדינתנו אף אחד אחר לא יעשה. התערבות של האדם בטבע היא על בסיס יומי, החל מלקיחת קרקע ומרחבי גידול מבעלי חיים מסוימים ועוד הרבה דוגמאות שונות. ההתערבות שלי בטבע אומנם קטנה ומצומצמת אך צוברת מאמינים ותאוצה . ההתערבות היחידה שלי היא להחזיר חזרה לטבע ולא יותר. ערב מבורך וגם אתה מוזמן להצטרף. מיכאל. נ.ב. במנוע החיפוש ב"גוגל" תחת הערך "הצלות ציפורים" תמצא אותי בראש הטבלה.

למעלה