אני קורא את ציפורי סוריה של OSME ומדהים למצוא

warbler

New member
אני קורא את ציפורי סוריה של OSME ומדהים למצוא

1. הם טוענים ברשימת המינים שזג צהוב מקור הינו מין מזדמן בסוריה 2. לעומתו זג אדום מקור מקנן ודאי ויציב לאחר שראיתי בכרתים באוגוסט להקת זגים אדומי מקור זה מתחבר לתחושתי שהזגים שמצאתי במאי 2007 בחרמון ונצפו על ידי מספר צפרים נוספים במועדים קרובים, היו אדומי מקור ולא צהובי מקור תחושתי התחדדה בשל התחושה כי הכנף הייתה רחבה לכל אורכה והזנב שהיה קצר יחסית, התצפית הייתה במאי ולא בחורף מה שמגדיל את הסיכוי דווקא למין 2 ברור שלא ניתן בשלב זה לקבוע אבל מעניין לקבל חיזוק מסויים מרשימת מיני סוריה מעניין היה גם לקרוא שהצחראש דוגר בסוריה (הוכחת דגירה) חוצמיזה מלבד כמה מינים בודדים שהייתי שמח שיגיעו אלינו - אין דרמות ברשימה בכל זאת הם כותבים על סולה ועל יסעור גדול שהם מזדמנים, מה שנראה לי לא סביר בעלילי, שכן לא רק בישראל הם נראים בהמוניהם, גם בבירות, אז שם לא ??? נראה לי גם שאפשר להוסיף להם איזה מין או שניים בלי לצאת מהמיטה, כמו למשל יסעור כהה

osprey

New member
לגבי הזגים

1. אוכלוסיית הזגים האדומים של סוריה "התגלתה מחדש" צפונית מערבית לפלמירה הרחוקה מרחק רב מהחרמון - מעל 250 ק"מ. 2. לפי הרשימה הזו זגים צהובי מקור לא נצפו בסוריה כלל לפחות משנת 1995, אלא שכזכור ישנה תצפית של אייל ואנונו בזג צהוב מקור ממרומי החרמון בשנת 2001. 3. התצפית של אייל ואנונו הנה מחודש מאי. במילים אחרות, אינני סבור שהרשימה הזו תורמת, ולו במשהו, לזיהוי מין הזגים שנראו בצד הסורי של החרמון במאי-יוני 2007. הזיהוי צריך להתבצע רק על סמך הסימנים שנראו בשדה - אפשר לחזור לתמונות שצילמת ולנסות ולראות אם אפשר להוציא מהן משהו.

PaTaTy

New member
הם ביקרו בישראל

אני ראיתי 4 עורבים בצבע שחור על השלוחה מצפון לכביש שמוביל למצפה שלגים. לפי המפה זה שטח ישראל, אני עמדתי בעמק בולען, וגם בהגדלה המקסימלית של הטלסקופ לא היה אפשר לראות שום סימן מועיל

warbler

New member
רמי ניסיתי - אי אפשר להוציא מהתמונות כלום

ברור שזגים משני המינים נצפו בחרמון עוד מתקופת זטרמן וברור שלא ניתן יהיה להסיק מסקנות, זו התחושה שקיננה בי בעניין סוריה, נראה באמת שברשימה שלהם החרמון הסורי נשכח כמעט לגמרי אבל עדיין אוכלוסייה יציבה של אדומי מקור בסוריה לעומת אוכלוסיה לא יציבה של צהוב, מגדילה את הסיכוי של האדום

osprey

New member
החרמון הסורי לא כמעט נשכח לגמרי

כי אם נשכח לגמרי - אין ברשימה הזו אף מילה על זגים בחרמון, לא צהובי מקור ולא אדומי מקור. הזגים היחידים המוזכרים הם כאמור אדומי מקור מאזור פלמירה, כך שנראה שאין להם שמץ של מושג מה נעשה בחרמון הסורי. מכאן שלא הייתי ממהר להסיק שזגים צהובי מקור אינם יציבים באזור החרמון הסורי, בהחלט ייתכן כי גם כיום ישנה שם אוכלוסיה יציבה שלא ידוע לסורים עליה. בל נשכח שגם אותה "אוכלוסיה יציבה של אדומי מקור" בפלמירה התגלתה רק לאחרונה כאשר עד לגילוי שלה המין הזה נחשב כנכחד מסוריה. אני מציע שתתחיל להפעיל את הקשרים שלך לטובת סקר באזור החרמון הסורי....

למעלה