טיבוע ציפורים באלף החדש - אורנים + דוגמה 1

berko109

New member
טיבוע ציפורים באלף החדש - אורנים + דוגמה 1

במכללת אורנים ישנו גן בוטני אשר טובעו בו ציפורים עוד בשנות השמונים אך מאז עזבוהו לאנחות צפרים אך לא הציפורים... ביום רביעי וחמישי האחרונים הגענו עם שי אגמון חבורה של מתלמדים לטיבוע. המקום פשוט אדיר. המגוון גבוה אפילו בעונה זו והטיבוע היה מעניין מאד. גן עדן לצפרים המקום הזה. אתן מספר דוגמאות לתופעות ולציפורים הנצפות: שני אדומי חזה שקייצו במקום

berko109

New member
גדרון מובהק

טיבענו בזמננו הקצר שני גידרונים. לי זו הפעם הראשונה לראות גדרון כל כך מקרוב. פשוט ציפור נפלאה. כל כך קטנה.

berko109

New member
בנוסף נלכדו..

סבכי שחור כיפה, בולבול אפריקני, לבן חזה מרוט משהו, סבכי טוחנים שחרוירים לרוב

berko109

New member
אך ההפתעה הגדולה באמת........................

הלב פעם במרץ - נץ מצוי

berko109

New member
אחרונה וסיכום

היה קורס טיבוע למתלמדים מצוין.. תודה לשי

kobko1

New member
האב ההיסטורי לטיבועי אורנים הינו יעקב לנגר

פעילות טיבוע אקטיבית שהוביל יעקב לנגר לאורך שנים באורנים שמורת החולה ונחל מזרע, העמידה לצד פעילות זאת מלבד עבדכם הנאמן עוד כמה נפשות שמובילות היום בתחום הטיבוע ובצפרות בכלל, זה לא הספד יעקב ישנו אך נבצר ממנו להיות פעיל!

odedkeynan

New member
מזכיר ימים יפים

בתור סטודנט לשעבר באורנים אני ממש מתרגש לראות. הגן הזה הוא מדהים ויצאתי אליו המון פעמים לצפר. בקרוב תתפסו גם הרבה פצחנים, חורפים, תפוחיות ועוד. אם אתם מטבעים שם בסופי שבוע אז תודיעו לי כי מדי פעם אנחנו עולים להורים של אשתי בטבעון ואז אשמח מאוד להשתתף בטיבוע כזה. מצורפת תמונה של חורפי שצילמתי שם לפני מספר שנים

berko109

New member
החורפים נהדרים שם...

אני ואיתי ראינו בעיקר חופים בפינת הדס......... (בפינה הקרובה למעונות). מלא חורפים רוחשים, פשוט מדהים. איתי גםראה פצחן מסתובב לו בצד השני של הגן. ואני הפתעתי כמה ברכיות .. דניאל

insomni

New member
באיחור של מספר ימים - לחץ הדרכות...

להעביר קורס טיבוע באורנים זו באמת סגירת מעגל מבחינתי, כמו שקובי ציין יעקב לנגר הוא האיש שהתחיל והוביל את הטיבוע שם במהלך כל השנים, יעקב לימד וטיפח עשרות ממשיכי דרך והיה לי העונג והכבוד להיות מתלמידיו/חניכיו מגיל 6 בערך, להתלמד ולקבל את רשיון הטיבוע הראשון שלי אצלו בדר"כ באורנים (ונחל מזרע,ואגם ברוך,ושמורת החולה,ואיילון ומט"ש חיפה ומאגרי שדה יעקב וכו' וכו') לחזור לשם ולהעמיד דור חדש של מתלמדים בהווה ומטבעים בעתיד היה מרגש בפני עצמו, המגוון הנחמד כל כך עשה את זה למהנה ביותר. שי נ.ב. דניאל הבולבול הוא בולבול צהוב שת או ממושקף (היינו הך) ולא אפריקני כמובן.

Loligo

New member
../images/Emo207.gif סוף אוגוסט בצרעה

גם הצרעה התקיים אחלה קורס טיבוע, השבוע וחצי האחרונים הציעו מגוון רחב של ציפורים מהם טובעו: 4 קניות ביצות 601 נחליאלים צהובים כמעט 200 סנוניות וכוכיות, חרגולנים קניות(פסים אירופיות אפריקאיות וגם קטנות) עלוית אפורה אחת, שלדגונים לא מעטים ועוד ועוד... נחכה ליום ראשון...

berko109

New member
בוודאי..

מי שרוצה להגיע במקרה הכי גרוע יכול להתקשר אלי ולתאם איתי. אני עדיין נשאר שם הסמסטר .... פלא: 054477276 דניאל

למעלה