היום במחצבות ראש העין קינון של אוח עיטי-1

fiend2004

New member
אני שמח שאתה שותף לדעתי

שצריך לנהוג משנה זהירות. מיקומים כללים זה מצוין, מיקומים סצפיפיים - בשביל זה יש הודעות פרטיות. אם במקרה הנ"ל אתה חושב שלא נגרם נזק - אני שמח, אני חושב שאתה מכיר את המקום טוב ממני. אמיר

peregrine1

New member
תמונות מאותה המחצבה

אוח בוגר. המקום הוא גדול וקשה מאוד למצוא אותם-כך שאין דאגה...

peregrine1

New member
פירחון אחר בתעופה

נתבקשתי לפרסם תמונות אלו על מנת שיוכלו להעריך את גילם של הפירחונים ותחילת הקינון-מקווה שהתמונות עזרו...

בעבר הם היו מטילים בתחילת פברואר

מה שדי מסתדר עם התמונות. יתקן אותי אהוד אם אני טועה. הפירחון הזה כבר יותר נראה כמו דובון...

Bateleur

New member
הערכת גיל פרחוני האוח

מהמחקר שאני עורך על אוחים בהרי ושפלת יהודה, נראה כי גיל הפרחונים במחצבות ראש העין כ-14 שבועות, הבקיעה התרחשה כנראה בסוף ינואר תחילת פברואר. אני מצרף תמונה של פרחון שצולמה באזור בית גוברין ב-2006 גיל הפרחון 15 שבועות, בגיל הזה אין פלומה והם נראים כמו הבוגרים. עזרא

tuvia k

New member
עוד דבר

ניראה לי שגם בדרך כלל לא ליפניי השבוע ה-14 צומחים להם ציצייות אוזן רק לאחר מי כן מתחילות ליצמוח ציצייות אוזן

Dinosaur1

New member
בקעו ב-4.2.08 סטטוס לתאריך בקיעה

אני מקבל את הערכתו המבוססת של עזרא שהינם בני 14 שבועות – 98 יום – וע"פ צילום ב-12.5 תאריך הבקיעה הוא 4.2.08. בספר של שיריחי נקבע, בשנת 1992, תאריך סטטוס לבקיעה של המין ב-6.3 ומכאן מובנת חשיבותו של הממצא הזה. ברוב הקינים הבקיעות חלות בסוף מרץ ובשליש הראשון של אפריל. ראובן ענבר תיעד דגירת אוח במחצבות אלה עוד בשנות החמישים במאה הקודמת. אנחנו תעדנו בין 1981 ל-1994. לאחר מכן קירות המחצבה נהרסו והתקשינו למצא דגירות. ב-1997 אסף ויילר מצא פרחונים ממש בטריטוריה הזאת וגם הם היו מבקיעה מוקדמת מאד – אז רשמתי בקיעה ב-20.2. חיפושים שנערכו במקום בשנתיים הבאות לא העלו ממצאים. במחצבה הזאת כל הזמן חוצבים וקודחים והכל משתנה. כה לחי לאדמון שמצא את הקינון הזה ול-peregrine1 שצילם מקרוב את הפרחונים במסע מפרך בתהומות המתצבה. אהוד דברת

למעלה