שלום אנשים

שלום אנשים

פעם ראשונה שאני קופצת לפורום הזה..אז נעים להכיר שמי מורן,בת 23 כרגע עובדת בעבודה מאוסה וזמנית
אני כאן בתקווה שתוכלו לעזור לי בדילמה שאני מאמינה שלפחות אחד מכם נתקלם בו
בשבוע האחרון החלטתי החלטה זריזה שתמיד חלמתי עליה-טיסה וחופשה מהכל,ידעתי שאצטרך לוותר על סכום לא קטן
מהחיסכון שלי שגם ככה פעוט,הורי לא יעזרו לי בעתידי לכן הכל מסתכם בחיסכון שלי,

הדילמה היא כזה חופשה רחוק מהכל לצד לימודים
לימודים שיעניקו לי עתיד ומצד שני לא נראלי שבזמן הלימודים וגם אחריו אוכל לקחת חופשה כזו
הבעיה המרכזית הברורה הינה הכסף.

אשמח לדעתכם האישית

Feanor75

New member
כן לחופשה

רוצים לצאת לחופשה ממה שלא נעים לנו, שלא מוביל אותנו אל היעוד והסביבה האמיתיים שלנו. לכן הדילמה שלך לדעתי צריכה להיות אחרת: האם לחזור מהחופשה? האם את באמת עושה את מה שטוב לך או שזה הוכתב לך מבחוץ?
החיים בישראל קשים וחומרניים מאוד. אולי תגיעי למקום שדווקא בו נמצאים החיים האמיתיים?
&nbsp
בהצלחה בבחירתך
פאנור75

ברור לי שישראל היא הבית שלי

פשוט הבעיה היא איבוד עצמי ושיעבוד לעבודה ללא תוכן
אני מניחה שהניתוק מהכל משפחה,חברה,עבודה אלו יעזרו לי לגבש זהות וגילוי עצמי
החיבור לטבע ללא שום התחייבות...

Feanor75

New member
כן

אז את רוצה להישאר לחיות בארץ, בסדר גמור אם תהיה לך דרך להתפרנס, או שתתחתני עם איש טוב שידאג לך. טוב שיש לך מספיק מודעות בקשר לשעבוד שלא תסכימי לזה, זה בגידה בחיים איך שהרוב חיים כיום, מתפשרים על חיים אפורים

spaysi8

New member
חופשה זה MUST

בתור סטודנטית עניה אני חייבת לשתף שחופשה עדיפה על הרבה דברים אחרים.. ואם צריך לחסוך כמה חודשים או א"כ להמנע מכל מיני הוצאות אז עדיין, מעדיפה חופשה, זה תמיד מרגיע אותי ומטעין מצברים..
לכן אני דואגת פעם בשנה לעשות חופשה קצרה עם החבר..

Purple Mushroom

New member
שלום מורן, אני אלון.

כשהייתי בגילך, גם אני למדתי, וגרתי אצל ההורים, ועדיין לא היה לי אוברדראפט. באותה תקופה גם היו לי הרבה הוצאות (על הבית בעיקר), וגם חסכתי קצת, וההוצאה הכי גדולה שלי היתה על מחשב חדש (מחבר שלי, סיפור אפיזודה בפני עצמו), הכי יקר שהיה לי (כמעט כל החסכון).
מה התקציב? בטח יש איזה אתר שיכול לעזור, וגם החברים כאן.
אני פעם חסכתי, היה לי חיסכון של כ 3 אלף ש"ח, שרציתי להוציא על טיול לברצלונה, ובסוף לא הרשו לי לצאת, העובדת סוציאלית של ההוסטל לא הרשתה לי לצאת, ומאוד כעסתי על כולם.

טרוליטו

New member
יש לי פתרון מושלם:

החופשה הכי טובה היא בבית. ככה את גם חוסכת כסף, גם חוסכת דאגות וגם נחה באמת במקום להטריד את עצמך בלמצוא כרטיס טיסה ומלון או הוסטל ולהתרוצץ ממקום למקום כדי לסמן וי על כל מיני חוויות ולשלוח תמונות לחברים בפייסבוק או באינסטגרם. רוצה לנוח? תישארי בבית שלך ואל תעשי כלום חוץ מדבר אחד או שניים ביום שאותם את באמת רוצה לעשות. זו חופשה אמיתית.

בגלל זה אני טסה

המצב בבית איום ואם היתה לי אפשרות הייתי בורחת.להיות בבית זה לא באמת חופש

טרוליטו

New member
אבל חולק על החצי השני במשפט שלך (בהנחה שהמצב בבית סביר).

להיות בבית זה הכי חופש שבעולם. זה מאפשר לך לעשות באמת מה שבא לך, בלי לחשוש מתקרת הוצאות.

בשבילך

לי יש בית חסר שקט ואני סובלת כלכך,אני חיה על חשבוני חוץ מחשמל ומים.
גר עם ההורים אם עדין לא הבנת

טרוליטו

New member
הבנתי שאת גרה עם ההורים.

את לא הבנת שדיברתי באופן כללי על מצב שבו החיים בבית נסבלים.

einat162

New member
מה לגבי לקחת חופש ובמקום להיות בבית -

לעשות יום ים/ בריכה,
יום בדגש על שופינג (יותר זול מנופש)
לבחור עיר וללכת לטיול בה (ירושלים העיר העתיקה, ת"א-יפו סיור שווקים, בני ברק שכונות חרדיות, מוזיאונים, הצגות, סרטים).

littlerunaway

New member
גם בחו"ל אפשר לנוח ולעשות דבר או שניים ביום.

ובוודאי שלא חייבים להעלות תמונות לפייסבוק ללא הפסקה. עיניין של בחירה. אני אף פעם לא הרגשתי צורך ללכת לאנשהו או לעשות משהו בטיולים שלי בחו"ל רק כדי לסמן וי. אני יכולה להיזכר ביותר ממקרה אחד שלא עשיתי כמעט כלום כל היום.
בחו"ל קל יותר להתנתק מחיי היומיום, השפה אחרת, אנשים אחרים, החדשות בטלוויזיה אחרות.

למעלה