צומת דרכים מעצבנת

• פותח הנושא Vivir
  • פורסם בתאריך

Vivir

New member
צומת דרכים מעצבנת

אז חזרתי מדרום אמריקה, ואני פשוט לא יודעת מה לעשות עם החיים שלי. העצמאות בטיול מול המחנק בבית פשוט מקשות עליי..

מצד אחד, אני לא מתחילה ללמוד באוקטובר הקרוב(חסרה לי בגרות אחת שאני מתכננת להשלים במועד הקרוב), אבל אני יודעת מה אני רוצה ללמוד ואיפה(ב"ש), אז אין לי כל כך סיבה לצאת מהבית אם אני רוצה לחסוך ללימודים, ואני בטח לא רוצה לצאת מהבית כל עוד אין לי חיסכון כלשהו(חזרתי במינוס קטן ממש מהטיול).
מצד שני, אני גרה בישוב קטן, שאופציות העבודה בסביבה לא גדולות. חזרתי לעבוד איפה שעבדתי לפני הטיול אבל כל הצוות התחלף והיום עובדים רק צעירים לפני גיוס והאחמשיות שהיו לפני הטיול מזלזלות בי וגורמות לי להרגיש שפשוט עדיף שאני אעזוב כמה שיותר מהר. עברתי כמה ראיונות עבודה אבל משום מה זה לא מרגיש לי כאילו זה מתקדם למקום כלשהו, ואני לא רוצה לעזוב מקום עבודה עד שאני לא יודעת שיש לי משהו אחר.
אין לי כסף לקנות רכב בשביל לעבוד בעיר הקרובה, לכן זו אופציה שירדה מהפרק..

כל החברות שלי מתחילות ללמוד השנה בבאר שבע או בתל אביב, ככה שאני גם דיי נשארת לבד באזור.

מה אתם הייתם עושים?

N o R i K o

New member
תעברי לגור בב"ש

אם את יודעת שכל מה שאת צריכה זה להשלים בגרויות וכך או כך את מתכננת להתחיל לחסוך כסף, את יכולה לעבור לגור בב"ש ולהתחיל לעבוד שם. קודם כל, שכ"ד בב"ש הוא פשוט מצחיק, ב-800-1200 ש"ח לחוד"ש את שוכרת דירה מהממת, וזה אפילו לא רבע מהמשכורת מינימום שתרוויחי, כך שתוכלי להמשיך לחסוך.
תהיי עם חברות שלך בב"ש, תקפצי להורים פעם בשבועיים ככה כדי לקחת המון אוכל ותמיכה נפשית ובעת הצורך גם כדי לעלות לבית הספר שלך ולהשלים את הבגרות.
&nbsp
אני יודעת שאת חושבת שאין טעם לצאת עכשיו מהבית, אבל תמיד יכול להיות מה שיעכב אותך. מקסימום, תמשיכי לעבוד במקום העבודה עד לכיסוי המינוס ואז תעשי את המעבר.

כלום.

מה שאני הייתי עושה זה כלום.
מה הכוונה?
&nbsp
אין לך אופציות כרגע.
לדעתי תשארי לגור עם ההורים ותחסכי כסף.
ותמשיכי לעבוד בעבודה שלך , עד שלא תמצאי משהו אחר.
&nbsp
ותקחי את הזמן בקטע של 'מה ללמוד',
החיים ארוכים בימנו, חבל למהר עם החלטות גורליות כמו לימודים.
&nbsp
אולי אפילו תנסי הכוונה מקצועית-מרכזי הערכה מקצועית שהם יתנו לך עצות לאיזה תחומים את מתאימה.
כמו כן יש משהו חדש ומעניין לצעירים שנקרא ''קרש קפיצה חיים''
תחפשי בגוגל ותראי אם זה מדבר אליך.
&nbsp
בהצלחה

Vivir

New member
אני יודעת מה אני רוצה ואיפה..

נשארה לי בגרות אחת(מאוד מיותרת ואפילו רק פנימית), אני מתקבלת לתואר שאני רוצה ללמוד.
&nbsp
אני אחרי הטיול ואני לא רואה את עצמי מושכת עוד הרבה זמן עד שאתחיל ללמוד.. השהיה בבית קשה לי ובא לי לעוף מפה ולהתחיל את החיים שלי

AS00AS

New member
בואי לבאר שבע- כייף פה

ומידי פעם יש זיקוקים בחינם :)

oromer

New member
מנהל
צומת דרכים?

נשמע שאת יודעת מה את רוצה ומה את לא רוצה. תראי, חשוב שתעבדי ותחסכי כסף ללימודים. עד שמאשקרים מלגות ועד שמקבלים אותם לוקח זמן. וביינתים את תצטרכי לשלם שכר לימוד.
חשוב שתבואי עם סכום כסף משמעותי להתחלה לפחות. לאביזרי וחומרי לימוד. הוצאות שוטפות, הוצאות חד פעמיות, ועוד.
את יכולה להשאר בבית ולעבוד ולחסוך את הכסף של שכ"ד בב"ש, או לעבור לב"ש. כמה זמן נסיעה לב"ש? יש תחבורה ציבורית בתדירות סבירה למושב שלך?

Vivir

New member
התחנת אוטובוס הקרובה היא במרחק 5 דק' נסיעה

בעיקרון ברכב לבאר שבע זה אזור ה45 דק', באוטובוס זה שעה וקצת.. לא נוראי כל כך.
&nbsp
העניין הוא שבבית יש לי עוד הוצאות- אני עוזרת לאמא שלי אחרי שחזרתי לעבוד בכלכלה של הבית, ומעבירה לה בחודש כמעט 1000 ש"ח. אני מניחה שגם אם אצא מהבית אמשיך לעזור לאמא שלי, אבל בסכומים יותר נמוכים.

תתפסי טרמפ

על ההשלמת בגרויות, ואולי זה יפתח אופציות חברתיות נוספות. את יכולה לעבוד בישוב בבייביסיטר, או אולי לשמור למשפחה על הבית
כשהם טסים בחגים. את יכולה לבדוק עם ההנהלה אם הותק שלך מלפני הטיול מספק עילה מוצדקת לעבור לצד האפל ולהיות אחמשית.
לפעמים אין ברירה, שונאים את המצב, את המיקום, את החור בכיס, וחייבים להשאר ולשבת על התחת ולטפל בזה...ללמוד לעבוד, עם טבלת יאוש ופוסטר של איפה שרוצים להיות אחר כך. מה שכן גם לעבור דירה ולהתחיל ללמוד זה די מעצבן והרבה סידורים על הראש..
&nbsp
אולי עוד תתגעגעי אחר כך למצב הפשוט הזה.

Vivir

New member
השלמת בגרויות כבר עשיתי

ואפילו יש לי ממוצע 96 באב"ג, אבל חסרה לי בגרות פנימית בשביל לקבל את התעודת בגרות.
&nbsp
הותק מלפני הטיול יכול לעזור לי להעלות את השכר(בשקל-שניים לשעה), יש 3 אחמשיות וזה מספיק להן. העניין הוא שאני רוצה לעזוב את המקום. כל הצוות השתנה ופשוט לא כיף לעבוד- עובדים איתי ילדים בני 18 בלי מוסר עבודה ואני מפרפרת משמרת שלמה כשהם בוהים באוויר.. לא מתאים לי.
&nbsp
המצב הזה לא כל כך פשוט- לא כיף לי בבית, אני לא נהנת בעבודה שלי(לא מצפה לכיף חיים, אבל לעבוד עם אנשים בסביבת הגיל שלי ולא לקרוע את התחת כשעומדים ומסתכלים עליי), אין לי עצמאות..

ברור שלא כיף לך. תסלחי לעצמך ולמציאות על זה.

אבל לטייל כשהכסף הוא אישור לחיים חד פעמיים בכל מקום אליו הגעת, עשית צ'ק אין, נהנת צעדת כבשת והמשך..
זה לא החיים שחזרת אליהם כאן. תני לעצמך זמן לנחות. שימי פס על אלו שנרשמו, כשתגיעי ללימודים יהיה לך ולאלו שלצידך שלא טיילו קנה מידה שונה להסתכל על העולם והחיים והמצבים שתיקלעו אליהם. גם אם היית חוזרת לדירה משלך, עבודה ולימודים, זה עדיין לא לטייל בחו"ל. רעיונות מה לעשות עם עצמך וכיצד להטיב לסביבה בשילוב עם יציאה מהבית למסגרת זמנית כלשהיא לא חסרים.
אבל נראה שחזרת והפוקוס עדיין רק עליך ופנימה, אז תעשי מה שצריך בשביל המינוס, הציון ותוך כדי תתכנני מה הלאה...
&nbsp

oromer

New member
מנהל
אם המצב כמו שאת מתארת

אני חושבת שתעברי לב"ש. את גם ככה עוזרת בהוצאות הבית.
יכול להיות שאם תודיעי שאת עוזבת, המנהל שלך ישפר את מצבך.

למעלה